Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komoly fóbiákkal szakember...

Komoly fóbiákkal szakember nélkül mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és egy ideje fóbiáim lettek.

Mielőtt kimegyek a lakásból, száz kört megyek, bojler kikapcsolva, tűzhely kikapcsolva, termosztát kikapcsolva. Az utóbbi időben fotókat csináltam róla, hogy ha napközben beugrik, lássam.


Babonás vagyok, a koronavírus óta főleg. Félek újabban a késekhez érni, mert ugye ha leesik a kés, valaki meghal a családban. Villával kenem a kenyeret, ha mégis meg kell fognom, dobálom (3x le kell dobni).


Hipochonder is vagyok, este pl 10 korty vizet iszom kb, hogy le/kiöblítsem a "vírust".


kb 2 éve kezdődött, de az elmúlt fél évben sokkal durvább. Zavar engem is, a családot is.

Orvoshoz nincs keretem menni vele jelenleg, de szeretnék megoldást rá.


Köszi a tippeket!

Több ilyen dolgom van. kb


2020. aug. 3. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Esetleg próbálj szedni vitaminokat. Nekem a B vitamin sokat segített "lenyugtatni" az agyam. A CBD olajat is ajánlom. Vagy menj sétálj, fuss, sportolj :)

2020. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a leírtak alapján pedig kellene egy szakember.
2020. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A phszihológus és a phszihiáter ingyen van a kórházban, javaslom mindkettő meglátogatását

Először menj phszihológushoz, ha nem javulsz mentálisan akkor menj a phszihiátriára mert akkor gyógyszeres kezelés szükséges

Ha meg gyógyszeres kezelésre szorulsz ha a szakrendelés azaz a phszihiáter írja fel a gyógyszereket akkor meg csak pár száz forintba kerülnek (nem háziorvossal kell felíratni)

Azért azt azt a kb 600 forintot meg csak ki tudod nyögni nem minden hónapban?

2020. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ennyire komoly lenne, hogy pszichiáterre is szükségem lenne?


Emellett semmi problémát nem érzek magamban semmilyen téren.

A vírus miatt én nem szeretnék most sehová menni, otthonról dolgozom, egy sztk, kórház látogatása főleg nekem most stresszes lenne.

2020. aug. 3. 18:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz menned először phszihológushoz majd ha nem használ akkor phszihiáterhez ha ennyire fóbiás vagy

Felteszel egy szájmaszkot mint mindenki más, így a virus elkapása minimális

Akkor van gond ha egyik illettőn sincs szájmaszk vagy az egyik illettőn van szájmaszk a másikon meg nincs

Kezet kell mosni kórház után meg nem nyúlkálni a szemedhez orrodhoz meg a szádhoz és nem lesz semmi probléma

Egy hónapban úgyis csak egyszer kell majd menned vagy lehet, hogy csak kéthavonta egyszer, úgyhogy ne parázz

2020. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit tehetsz, hogy SÜRGÖSEN keresel egy szakembert!!!!!!
2020. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Semmi otthoni tipp nincs, hogy magamat kikezeljem? Mert tudom, hogy felesleges aggodalmak ezek.

2020. aug. 3. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd ha magadat nem tudod meggyőzni, hogy téveszmékben élsz akkor csak szakember segíthet vagy szóval vagy gyógyszerekkel
2020. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ennyire én nem gondoltam súlyosnak, de köszönöm a válaszokat!

Mivel látom, hogy ez gond, és szeretnék változtatni rajta, így úgy gondolom, hogy van remény, nem hiszem, hogy gyógyszerre szorulnék.

Azt hittem vannak ilyen praktikák, vagy gyakorlatok, amik segítenek.


Emellett egyetemre járok, ösztöndíjas vagyok, dolgozom, vannak barátaim, szociális életem, semmi más problémám. Csak ezek a kényszerbetegségek.

2020. aug. 3. 18:39
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Az, hogy többször megnézed, hogy biztos zárva van e az ajtó ez normális, minden ember leellenőrzi általában, akik meg gyógyszereznek azok meg többször mivel ők vagy elfelejtik vagy kis kábulatban vannak aztán nem biztosak benne, hogy bezárták e az ajtót

Én is néha 3X is megnézem, hogy bezártam e biztosan az ajtót


De az, hogy "Félek újabban a késekhez érni, mert ugye ha leesik a kés, valaki meghal a családban" meg "Villával kenem a kenyeret, ha mégis meg kell fognom, dobálom (3x le kell dobni)"


Ez látod már nem normális babonás és mániákus szokás


"Hipochonder is vagyok, este pl 10 korty vizet iszom kb, hogy le/kiöblítsem a "vírust"."


Ez sem normális,mert ha elkapod ténylegesen akármelyik vírust azt ugyan le nem öblíted semmivel sem


De mivel magad is belátod ahogy látom, hogy ez nem normális állapot így valószinűleg elég lesz a phszihológus is aki majd elbeszélget veled ezekről a dolgokról és kivezet ezekből a hülye értelmetlen és már bizonyos fokon mániákus babonákból

Nem valószinű, hogy szükséges lesz ehhez gyógyszeres kezelésre, hogy a tudatod kitisztitsák ezektől a felesleges és nem normális kényszeres babonákból ha magad is belátod, hogy ez nem normális és megpróbálod abbahagyni őket

2020. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!