Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől félek a sötétben?

Mitől félek a sötétben?

Figyelt kérdés

20éves vagyok. Régen nem féltem a sötétben, de egy ideje minden kis zajra felfigyelek. Édesanyám szobája az én szobámból nyílik és egy ideje csak úgy tudok elaludni, hogy a 2szoba között nyitva hagyom az ajtót és megy anyum tvje. Ha hamarabb kikapcsolja, mint ahogy elaludnék, akkor akár 1-2órát is csak azzal töltök, hogy nézelődök a szobában. Mi egy 10emeletes panelház 10.emeletén lakunk és elég sűrűn vannak zajok még este is. (pl.: lift) Olyankor mindig felülök és nézelődök. Minden kis árnyék miatt felkapcsolom a lámpát, hogy megnézzem mi van ott.

Mitől lehet ez? Kb 2éve kezdődött.


2010. aug. 5. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Paranoiás vagy nem? Mi váltotta ki ezt nálad nem tudod?Mert igy látatlanba elég nehéz ezt megfejteni... Tuti,hogy valami oka van!
2010. aug. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy próbálj lámpa mellett elaludni...
2010. aug. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
velem is így van, füldugóval alszom, falfele;néha még a párom mellett is felriadok.
2010. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19L
2010. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
próbáltam lámpa mellett aludni de anyum ezt nem érti meg és mindig vitatkozik velem. Ám nem tudom mitől lehet. Eddig azt hittem, hogy a sok horror film. De tuti nem mert nagyon rég nem nézek horrort. Nem tudom mitől van ez. Van mikor összeszorítom a szememet mert olyan érzésem van, hogy valaki áll mellettem. Nincs tőlem messze a konyha se a mosdó de nem merek kimenni, csak ha a szobában a 2 villanyt fel nem kapcsolom, és a folyosón...
2010. aug. 5. 00:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt egy időben, nem tudom miért, de elmúlt.

Szerintem ne kapcsolgasd a lámpát minden árnyékra, csak feküdj le, csukd be a szemed és ne gondolj semmire.

Megoldás lehet az is ha bezárod a szobaajtót, ha lehet kulcsra.

2010. aug. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is utálok sötétben lenni egyedül... Én is úgy szoktam, hogy a fejem a párna alá teszem és a fal fele fordulok.
2010. aug. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

"Megoldás lehet az is ha bezárod a szobaajtót, ha lehet kulcsra."


Ez sztem a legrosszabb amit csinálhatna a kérdező...,legalábbis ebben az esetben.

2010. aug. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, 18/F :D A félelem okát nem tudom megmondani mert tudom, h nincs rá okom.


Sok horrorfilmet nézek az igaz...

2010. aug. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is ugyanígy vagyok, mint te! :O Annyi különbséggel, hogy nálam nem mindig vannak ezek a "tünetek", néha félek, néha nem..

Sötétben alig merek kimenni a fürdőbe, vagy a konyhába, csak úgy ha felkapcsolom a villanyt mindenhol amerre megyek.. Ha egy sötét szobában a szoba túlsó felén van a villanykapcsoló, nem merek bemenni, csak ha valami zseblámpával előtte körbevilágítottam. Arra gondoltam, nem vagyok normális.. A sötét utcán alig merek egyedül végigmenni, félpercenként hátranézek nem követ-e valaki, meg stb..Pedig én sem nézek horrort. Még lehet hogy rosszabb vagyok, mint te :D

2010. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!