Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha félek a sötétbe...

Mit tegyek, ha félek a sötétben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16/L vagyok. folyamatosan csak rémálmaim vannak, amikben előjönnek a meghalt nagyszüleim, az elhunyt legjobb barátnőm... egyszerűen annyira félek, sokszor arra kelek fel, h sikongatok, meg kiabálok, futok álmomban, és amikor felkelek teljesen le vagyok izzadva... h "ne vigyetek el, úristen ég a szobám, mama ments meg, változik a barátnőm fényképe!!!!!" volt olyan álmom is(ez után nem merek kimenni WC-re sem, inkább maradok az ágyamba, és várom a reggelt, de akkor sem, ha egyedül vagyok itthon, nagyon félek vmi miatt), hogy egyedül vagyok otthon, és zörejeket hallok a konyhából, és elmegyek megnézni, de úgy, hogy fényes nappal van, és egyszer csak hallom, h leesnek kések a kőre, és jön felém 1 kisbaba(1 éves forma, még csak totyog) és teszi feléma kezét, h vegyem fel, én meg menekülök, és a kisbaba meg kinyitja a száát, és éles hegyes fogai vannak, és kipirosodik a szeme, és nem tudok kijutni a lakásból!!!!!

Légyszi segítsetek, hogyan tudnám legyőzni a félelmet?


2010. jan. 26. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már valami kis fényt hagyni, amit a kisgyerekeknek is szoktak?

Egyébként az úgy hangzik, mint amivel pszichológushoz kéne menni. Ne félj, nem ciki, neked most rá van szükséged.

2010. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, először is keress fel egy szakembert. Vannak helyzetek, amikor ezt lehet halogatni, de ez nem olyan. Nem bírtad feldolgozni a múltbéli rossz élményeidet, ezért szükséged van a segítségére.


Egyébként ha sötétben vagy, gondolj arra, hogy a sötétség nem csak "őket" rejti el, hanem téged is. Régen én is féltem a sötétben, de pár éles helyzetben megtanultam, milyen jó is, amikor a sötétség elrejt mások elől. Azóta szeretem a sötétet :)

2010. jan. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a halott nagyszüleidtől és barátnődtől.

Ők már nem bántanak senkit. Nagymamám mikor haldoklott, azt mondta, hogy kislányom a holtaktól nem kell félni, félni az élőktől kell!!!

Nem akarnak ők rosszat neked még holtukban sem. Gondolj erre, és keresd fel a sírjukat.

Egyébként sajnállak, nekem is voltak hasonló félelmeim, de mindig nagymamám szavai csengenek a fülemben, hogy az élőktől kell félni.

És igaza van... Fel a fejjel!

2010. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Fontos lenne, hogy megfejtsd az álmaid jelentését.

Ha eljönnek a nagyszüleid bántani akarnak? vagy miért félsz tőlük?

Gyakran behelyetesítünk személyeket más emberekbe. Ki lehet a kisbaba aki a földön van? Lehet, hogy Te, és kisbabaként szenvedtél valamitől?

2010. jan. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem akarnak bántani, legalábbis nem érzem úgy. A barátnőmtől viszont mindig megijedek! Nem tudom, hogy miért, pedig nagyon tündéri kis teremtés volt. Beképzelem magamnak (legalábbis remélem), hogy amikor ébren vagyok is látom Őt, és kísért a szelleme. Beképzelek zörejeket, sokszor látom úgy, hogy kinyílik a szekrényem ajtaja... :O Mindig úgy érzem, hogy néznek...És szó szerint sokkot kapok olyankor, amikor ezeket észlelem!!! De nagyon remélem, hogy nem igaziak! A kisbaba nem tudom, hogy hogyan kerül a képbe, pedig imádom a gyerekeket, most már pedig állandóan azt lesem, hogy nem-e jön ki igaziból is a konyhánkból az a kisgyerek.- mindegy egyes neszre megrémülök, lemerevedek, és még csak el se merek nézni.
2010. jan. 27. 15:53
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy külön válaszd az álmaidban meglévő félelmeket attól, amikor ébren vagy. Ha ébren vagy senki nem akar és tud bántani.

Azt hogy álmodban miért félsz a (volt) barátnődtől az álmaidból lehet kideríteni. Ha van kedved írd meg priviben.

2010. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én meg még azt hittem nálam nehéz hülyébbnek lenni :S

én is félek a sötétben, de a rémálmok ennyire nem intenzívek, ahogy olvastam a kérdésed, már csak ettől is kicsit elkezdett olyan érzésem lenni mintha valaki figyelne, simán beillett volna egy jó horrorfilmnek :(

na, a lényeg hogy gimiben elkezdtek néha rám rosszként tekinteni, én mindig a jókisfiú voltam, de most minden megváltozott, persze én hiszem hogy sokkal jobb vagyok mint valaha voltam, de mégis a legjobb szerep amit kaptam, az a rosszfiús, a szociopata meg az elmebeteg titulusokat inkább hagyjuk... szóval én úgy reagáltam erre, hogy a sötétben én kezdtem az lenni aki elbújik, aki szereti a sötétet, aki otthon van, akit nem megrémít, és nem menekül, hanem aki eggyé válik a sötéttel :)

tudom hogy ez sem egészséges, de működik :P

miért félnél a sötétben ha te vagy a szörnyeteg? :P persze ez teljes mértékben sosem igaz, és ne is legyen, de nem nekünk van okunk a félelemre :)

2010. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi <|;):)
2010. márc. 7. 15:10
 9/14 anonim válasza:

Szia!

Engem a macskáim(2) segitettek ki mindig, tudnillik ha egy zombi baba közeledne feléd akkor azt látnád rajtuk, meg lennének rémüleve:), akkor fuss:)! De mindaddig amig semmifalyta szélsőséges érzelmet nem fedezel fel rajtuk nyugodtan kimehetsz pisilni, ha meg sötét van és félsz felkelni csöndben hivd őt(a macskát) és ő jön, és biztos le fogsz nyugodni. Remélem segithettem!

2013. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A nagymamad meg a baratnod szelleme belekisert az almaidba es az ert allmodsz ilyeneket (olvastam)!!! Amugy en is felek a sotetbe, tegnap este valaki ki akarta nyitni az ajtot valami vasdarabbal de elment vagy nem tudom mi lehetett... 13F
2016. nov. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!