Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a sötétben? Lent...

Miért félek a sötétben? Lent sztori

Figyelt kérdés
Szal 8évessen kezdődött ez a dolog hogy félek a sötétben mitől lehet ez?most 16vok valaki segítsen léccy köszi
2009. aug. 22. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Én gyerekkorom óta félek a sötétben, most 27 vagyok, a mai napig villanyt gyújtok, ha egyedül vagyok itthon este, elaludni is max úgy tudok egyedül, ha legalább a tv megy.


Nem tudom mitől alakulhat ki, mert soha semmilyen rossz élményem nem volt, ami indokolná, szerintem elmúlni sose fog, sajnos.

2009. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
A sok szar film miatt lehet vagy én nemtudom egy darabig én is féltem a sötétben de ha tudatositod magadban hogy ugysincs ott senki a sötét szobában akkor elmulik nekem ez használt.
2009. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem akkor jönnek elő a fóbiáim, amikor álmos vagy fáradt vagyok.
2009. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elvileg az ember úgy van beállítva, hogy féljen a sötétben. Ez a régi időkből maradt meg, amikor még barlangban lakott, és a vadállatok simán bejutottak az otthonába. Persze, ha 8 éves korod előtt nem féltél, akkor lehet, hogy valamilyen trauma ért. Emlékszel ilyenre?
2009. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem
2009. aug. 23. 09:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Na nem rettegsz, csak félsz, az még nem gáz. Én ha félek, főleg otthon, ami röhej, de nyilván a múltamba kell keresnem a választ, talán neked is!


:)

2009. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem tom nem hiszem h filmek miatt lennének mert é rengeteg horrort nézek de azután a sötétbe ugyugy mászkálok félelem érzet nélkül.Szimplán bátornak kell lenni és kész nem kell parázni :D
2009. aug. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! Szerintem emberfüggő, hogy a horrorfilm milyen hatással van az emberekre.



Amúgy nem lehet, hogy tényleg valami sztori, vagy film miatt kezdtél félni, csak nem tudatosítottad? ha nem, akkor csak annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg racionálisan gondolkodni. Komolyan: mennyi az esélye, hogy bármi legyen a sötétben, mondjuk otthon nálatok? Szerintem próbáld figyelmeztetni magad, hogy nem kell semmitől félned, és próbáld megnyugtatni magad.


és ha nem megy, még ott van a villanykapcsoló :)

2009. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21 vagyok és még mindig félek a sötétben. Ez sztem nem gyógyítható. Én is már egészen kicsi korom óta így vagyok ezzel, de hallok nálam felnőttebbeket /kb 40-50 éves nők/ is félnek. Természetes lehet ez. Valami ősi ösztönre gondolok én, ami esetleg bennünk maradt még az ősembertől. Éjjel előmerészkednek a ragadozók, a fény hiánya lehangoló, ilyesmi.
2010. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Bocs, hogy itt kérdezek, de előrébb olvastam, hogy lehet, hogy valami trauma ért.


Na most...

... lehet, hogy azért félek, mert a tesóm kicsi koromban ijesztgetett a sötétben?


15/F

2010. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!