Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MIért félek a sötétben?...

Xyu kérdése:

MIért félek a sötétben? Bövebben lent

Figyelt kérdés

HA sötét van egyszerüenfélek néha hangokat hallok.

PL:tegnap mentem ki inni a konyhába odafele van egy kis sötét rész és ugyáttam mintha álna valaki a konyhában nagyon megrémültem.Pedig tudom hogy nem jöhetett be senki mert az ajto be van zárva és nem is lakok egyedül.

Léccives segitsetek előre is köszönöm.


2011. jan. 3. 01:42
1 2
 1/12 Mandula11 ***** válasza:
87%

Én nem tudok segíteni, mert én is ilyenben szenvedek. De érdekes, mert ha ittas vagyok, akkor olyan bátor vagyok, hogy bármivel megküzednékí:D

Én úgy szoktam, ha rákényszerülök, hogy sötétbe menjek, akkor győzködöm magam, hogy ugyanolyan, mintha világos lenne, vagy elkezdek gondolkodni valami semleges dolgon. Pl. mit főzzek holnap stb.

2011. jan. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm megfogadom várom a további válaszokat!
2011. jan. 3. 02:00
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Ha egyedül vagy egy sötét szobában és kicsit félsz, akkor mindig nézz a hátad mögé! Nálam már történt olyan, hogy úgy éreztem mintha valaki megfogná hátulról a vállamat. Először azt hittem hogy anyám, kérdeztem is hogy mi van, mire hátra néztem nem volt ott senki. Azóta magam mögé nézek a sötétben. Ja meg még valami, ha megreccsen a szekrény, ne nyisd ki az ajtaját!
2011. jan. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
vmit tanultunk már pszichológia órán erről, de már elfelejtettem:P A lényeg, h csak beképzeled ezeket a dolgokat, mikor sötét van. Mint pl. ha mész a sötét utcán, és messzebb van egy bokor és azt te egy embernek látod, na ez is olyan. Amúgy én is félek a sötétben, de ha ottvan a cicám, akkor már nem annyira:) pedig aztán ő meg tudna védeni:D 18/L
2011. jan. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Először azt hittem hogy anyám, kérdeztem is hogy mi van, mire hátra néztem nem volt ott senki. Azóta magam mögé nézek a sötétben. Ja meg még valami, ha megreccsen a szekrény, ne nyisd ki az ajtaját!"


Uhh ez a legrosszabb válasz egy kérdésre amit valaha olvastam :D

Ha nagyon parázik az ember akkor bármit be tud képzelni, felnagyítani bármilyen ingert. A legrosszabb dolog amit tehetsz, az az hogy elkezded magadban táplálni ezeket.

Ha megreccsen a szekrény, nyugodtan nyisd ki, nézd meg hogy nincs benne semmi, aztán ne is pazarolj több időt a félelemre. Ha valami alakot vélsz látni, akkor próbáld meg megkeresni hogy mit nézhettél annak.

Persze a perifériás látás könnyen megtréfálhat, amikor csak a szemed sarkából veszel észre valamit. Ilyenkor lehet hogy nem fogsz rájönni minek az alakjára hitted hogy egy ember, de attól még nem kell parázni.

De feleslegesen ne nézegess a hátad mögé, azzal csak paráztatod magad.


"A lényeg, h csak beképzeled ezeket a dolgokat, mikor sötét van."


nem mondod! :P



Én is féltem egyébként gyerekkoromban, de szerencsére kinőttem. Ha nem tudtam elaludni a félelemtől, akkor agykontrollt csináltam, vagy imádkoztam. Ha sötétben féltem valami szellemtől vagy ilyesmitől, akkor próbáltam megerősíteni a lelkem, meg próbáltam inkább valóságos dolgoktól félni. A valóságos dolgoktól való félelmet már könnyebb kezelni, egyszerűen ébernek kell lenni, előbb észrevenni őt, mint ő vesz észre téged, meg felkészültnek kell lenni a "harcra, vagy menekülésre". Persze valószínűleg bármilyen állattal találkozol este, inkább ő fog félni tőled.


Éjszaka jó sétálni az erdőben, az jó terápia. Akkor megszokod hogy az éjszakának vannak zajai. Ilyenkor egy madár szöszmötölését is már messziről hallod. Ha eső után kicsit harmatos az erdő, vagy hullanak a levelek, akkor szinte folyamatosan zajol minden. Találkoztam emberrel és kutyával is, és egyik sem akart megtámadni. A sötét azért is jó, mert a másik se lát pontosan hogy ki vagy, lehet hogy barát, lehet hogy valami kigyúrt alak, lehet hogy van nálad fegyver, a sötétbe csak egy alakot lát a másik is.


A másik az hogy, valamibe úgyis meg kell halni, de annak nagyon kicsi az esélye hogy valami őrült eszelős fog megölni. Sztem az autóbalesetnek is pl nagyobb az esélye. Meg olvastam a puruttyán, hogy "az összes gyilkosság 45%-át valamilyen vita miatt, hirtelen felindulásból követik el, jelentős részüket barátok, családtagok". x% meg gondolom valami utcai lövöldözés, öngyilkos merénylet, bolti rablás, ilyesmi. Úgyhogy akkor inkább félj a családtagjaidtól, mint a sötéttől :P

2011. jan. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Én 33 éves vagyok, de még mindig félek a sötétben.Pedig még SOHA nem voltam teljesen egyedül itthon.Hatalmas a ház, ha belegondolok, hogy egyedül kellene éjszaka lennem, szerintem elmennék valahova, annyira félnék.Gyerek korom óta ez van, nem is tudom megfogalmazni, hogy mitől félek, de elég borzasztó ez, én meg tudlak érteni.
2011. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kis lámpát, ami mindig ég, Ha nem megoldható, akkor csukd be a szemed, és ne nézz sehova. Konyhába menet gyújtsd fel a villanyt. Vagy végső esetben kezdj el karatézni XD (Ez csak poén volt)
2011. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
A sötétségtől való félelem egyidős az emberiséggel. Amit nem látunk rendesen, attól félünk, és amitől félünk, abba sokszor többet látunk, mint ami ténylegesen. Ha parás is vagy, valószínű, hogy a szellem/démon/UFO/árnyékember/chupacabra és egyéb ezotériás mumusok észlelésének olvasgatása is ilyen mentális reakciót vált ki belőled.
2011. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha csak este a sötétben érzed úgy hogy valami démon van a házban akkor valószínű hogy beképzeled, nem kell félni:)

Ha nappal is akkor már valami nincs rendben...(Mármint nem biztos hogy az agyaddal)

2011. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
03:22 jó lenne, ha nem itt okoskodnál, és nem azt mondanád el, amit már korábban leírtunk, más szavakkal. És hiába idézel belőle és röhögsz, attól még kis lúzer leszel...
2011. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!