Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak magammal?

Mit csináljak magammal?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, pszichés gondjaim vannak, szétvet az ideg a semmiből, és úgy érzem szét tudnék püfölni valamit. Először kb 2 hónapja jelenkezett ez a dolog, aztán elmúlt, de a napokban újra előjött. A feleségemnek mondtam, hogy szeretnék felkeresni egy pszichológust, de ő csak azt mondja, hogy az nem ér semmit, ne segítség után fussak, hanem magam/magamban oldjam meg. Sokszor kihat ez a házasságunkra, merthogy én milyen bunkó vagyok, de én nem vagyok bunkó, csak fölmegy bennem a pumpa, és idegből vagyok. De nem üvöltözök, nem is vagdalózok,és akármi magyarázatot adok neki erre, hogy miért van ez, akkor az van, hogy nem hiszi el, merthogy én őt hülyének nézem...

Mit tehetnék, hogy elmúljon, és jó legyen a házasságom, mert nagyon szeretem őt, és nem akarom elveszíteni



2020. aug. 25. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem kizárólag veled van a probléma.

Hogyha azt kéri a párod, hogy külső segítség nélkül oldd meg a problémáidat, vagyis elveti a pszichológus lehetőségét, akkor helyette felajánlhatná ő a segítségét. Hiszen ha lezársz egy utat, nyiss meg egy másikat.

Megmondta mit ne tégy. Ne menj pszichológushoz, rendben, mondod, de akkor mit tegyek? Azt már tudod mit ne tegyél, mi az amit nem szeretne. Helyette mit javasol?


Azt mondod, a feleséged nem hiszi el, hogy problémáid vannak és azt mondja, hogy hülyének nézed.

Szomorú, hogy nem vesz komolyan, ez csak súlyosbítani fogja a szorogásodat, és még inkább képtelen leszel megoldani a problémád.


Azt javaslom, hogy ülj le és komolyan beszéld meg ezt a pároddal, mert a kapcsolatotokat nem csak és kizárólag a te dolgod rendben tartani! Még abban az esetben sem, ha mindkettőtök álláspontja az, hogy te okozod a problémát.

Találjatok együtt megoldást! Ha sikerül együtt megoldanotok, hogy ő is részt vesz ennek a megoldásában az csak építeni fogja a bizalmat köztetek és erősíteni fogja a kapcsolatotokat.

2020. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!