Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteg vagyok, nem tudok...

Róbert dávid kérdése:

Beteg vagyok, nem tudok dolgozni mit csináljak magammal?

Figyelt kérdés
Elvagyok keseredve,egésznap a lakásban vagyok,ha közlekedni kell főleg késő délután előjön erős szorongás szájszárazsággal,gyors szívdobogás,szedek gyógyszereket skizofréniára,de annyit érzek tőle mint a c-vitamin tól,valamennyit biztos segitenek de akusztikus halluciációm,és a zavartság megvan. ezeket szedem. amitrex,reagila,cymbalta,olanzapin,rivotril. nincsenek barátaim,nincs is nagyon szükségem rá. egésznapom abból áll hogy cigizek ,gépezek kávézok,alszom. motiválatlan vagyok,van még kiút ebből,paranoid skizofrénia diagnozissal?? azért jó lenne ha valahogy betudnék segíteni anyukámnak anyagilag,de igy nem lesz könnyü 28/F

2019. máj. 2. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Minden fejben dől el, ha magad nem akarod a változást, írhatunk mi itt bármit.
2019. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem azt a sok s..rt kéne szedni, persze, ha az állapotod indokolja, akkor nyilván gyógyszert is kell szedni, de mindaddig, amíg ezek a dolgok, amik ezeket a tüneteket kiváltják nem szűnnek meg, vagyis ezek az okok, addig nem fogsz rendbe jönni. A gyógyszerek csak a tüneteket enyhítik, a betegséget nem gyógyítják. Ehhez egy jó pszichológusra volna szükséged, meg olyan hozzáállásra a részedről.
2019. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Téged megmérgeznek! Bár ezt lehet, hogy nem kéne pont egy skizofréniás betegnek mondanom, de remélhetőleg nem a paranoid típus vagy. Ennyi gyógyszer egy lónak is sok lenne! Az Amitrex és az Olanzapin kölcsönhatás miatt nem szedhető együtt, mindkettő ugyanarra való (forrás: doktorinfo.hu/kölcsönhatások), a Rivotril szintén csak óvatosan szedhető együtt az összes többivel. Célirányos hatása a gyógyszereidnek úgy látom, nincs, viszont teljesen elnyomnak, már ezektől a gyógyszerektől is lehetsz depressziós. Menj egy másik orvoshoz! És pszichoterápiára is szükséged lenne. A kávét, cigit meg kíséreld meg elhagyni, mert a sok lenyomó gyógyszer mellé a rengeteg koffein totál összezavarja az agyadat, a cigaretta meg szűkíti az ereidet. És azért néha menj ki az utcára, a közlekedési szorongás a gyakorlat során múlik el, ha látod, hogy nem lesz semmi bajod tőle.
2019. máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy, össze kell szedned magad! Ki kell mozdulnod a biztonságot jelentő kuckódból.Persze a gyógyszereket szedned kell,de biztos hogy ennyi fajtát kell szedni? Jó lenne,ha elmennél egy jó szakemberhez hogy indítson el az életben.Nem lehetetlen küldetés ez.
2019. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csökkentsem magamtól a gyógyszereket? az orvosom képtelen,nem vagytok orvosok tudom de melyik antipszchiotikumot hagyjam el,melyik a három közül hatástalan?
2019. máj. 2. 19:26
 6/12 A kérdező kommentje:

átgondoltam magamnak egy gyógyszer csökkentést , nem érdekel az orvos ha nem csökkenti csökkentem magamtól ez igy hogy hangzik?


Amitrex 400 mg ról / 200mg reggel 1

Olanzapin 7.5 mg este /10 mg helyett

Cymbalta 60mg

Rivotril 3 x 1 mg / 2 x 1mg

Reagila 1,5 mg

2019. máj. 2. 19:43
 7/12 A kérdező kommentje:
válaszoljatok légyszi
2019. máj. 2. 20:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Önkényesen ne csökkentsd az adagodat; kérdezd meg az orvost, hogy gondolja át a gyógyszerezésedet, mert nem érzed jól magadat!
2019. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Magadtól ne csökkentsd a gyógyszeredet, mi nem vagyunk orvosok, úgyhogy ilyen tanácsot nem adhatunk. Csak fokozatosan, lassan történhet a csökkentés, ehhez tapasztalt pszichiáter kell, keress egy másikat. Amíg nem találsz, addig a jelenleginek vesd fel a csökkentés gondolatát, de csak nagyon apró lépésekben szabad, nyomon követve a hatást.
2019. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne csökkentsd magadtól az adagodat, mert még rosszabbul lehetsz. Menj vissza az orvosodhoz, és kérd ki a tanácsát. Esetleg kórházi gyógyszerbeállításra is szükség lehet. Ismerősömet kórházban injekcióra állították át. Két hetente kapja a szurit, és megszűntek a paranoid tünetei. Jól is érzi magát azóta. Évek óta stabil az állapota.
2019. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!