Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó alvásproblémára mit...

Állandó alvásproblémára mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, és már kb 10 éve vannak alvásproblémáim. Az elalvással nincs gond, mert bárhol bármikor megy. Viszont nagyon sokszor felébredek éjszaka, most meg hogy nincs munkahelyem különösen, örülök ha 2 órát tudok aludni egyhuzamban. Maximum 6-7 órát tudok magamra erőltetni, hogy az ágyban maradjak és abból a tényleges alvás (megszakításokkal) kb 4-5 óra. Elsősorban olyan gyógyszer, vagy gyógyhatású készítmény érdekelne, ami használ és mellette nem teszi tönkre az idegrendszeremet :D

2020. szept. 1. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
De miért ébredsz fel. Ezt kéne kivizsgáltatni mert nem megildás amit szeretnél.
2020. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem azért mert mindig stresszelek valamin. De legalább amíg volt munkahelyem az lefárasztott. Most a korona miatt hónapok óta nem tudok dolgozni.
2020. szept. 1. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Rossz irányba indulsz a gyógyszerekkel. Fiatal vagy, miért jó az hogy az elkövetkező 40 évedben csak gyógyszerrel fogsz tudni aludni?


Pár tanács:

- próbálj meg mindig ugyanakkor feküdni és kelni, hogy hozzászokhasson a tested a ritmushoz

- lefekvés előtt fél órával már ne nézd a tévét, laptop-ot

- ha pisilni jársz sokszor, akkor igyál kevesebbet lefekvés előtt

- lehet, hogy olyan pozícióban alszol (hason, kifacsarva oldalt, etc.) ami kényelmetlen és a tested azért kelt fel sokszor, hogy megmozdítson. Próbálj háton aludni.

- lehet, hogy szar a matracod

- sportolj rendszeresen!

2020. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Mostanában akartam feltenni egy ilyen kérdést, egyik rokonom ilyen en folyton ajánlgatom neki a pszichiátert, vagy az altatót, nem tesz ellene semmit. Szeretném neki megtalálni a legjobbat. Füldugót sem hajlandó használni.
2020. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Elsősorban javasolnám egy alvásdiagnosztikai központ felkeresését. Az országban több helyen működik, természetesen létezik magánrendelés de vannak tb. által támogatott erre szakosodott osztályok.
2020. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a transzcendentális meditáció segített. Az óta inkább örülök ha éjjel 2-3 óra között felébredek. A meditálás tök jó, utána meg alszok ahogy kell! :-)
2020. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindent betartok amit a 3. mond mégis ugyan ez van sőt még nehezen is alszom el. Nekem rémálmok meg stressz miatt van wcre is azért megyek éjjel mert nappal nem kell olyan sokszor.
2020. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!