Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja van anyukámnak, és...

Mi baja van anyukámnak, és hogyan vehetném rá, hogy kezeltesse magát?

Figyelt kérdés

Anyukám már egészen kicsi korom óta szeret bűntudatot kelteni az emberekben. Fontos, hogy nem csak velem csinálja, bár tény, hogy én vagyok az, akinek a legkevesebb választása van a költözésig.


Amikor papám másik nővel kezdett ismerkedni (megjegyzem: akkor mamám már több, mint egy éve halott volt), olyanokat mondott neki, hogy neki nincs apja, az ő apja meghalt. Folyamatosan bűntudatot keltett benne, hogy meggyalázza az emléket.


Amikor nekem először lett barátom, teljesen ki volt akadva. Vele aztán szakítottunk, mert tényleg nem volt a legjobb ember, DE anyám ezt nem tudhatta, hiszen nem ismerte. Én meg csak a szépeket mondtam el neki róla, az "én megmondtam" megjegyzéseket elkerülendő. Már évek óta párom van, tervben az összeköltözés, régóta gyűjtünk házra, és már rendelkezésünkre áll egy egész szép összeg. Ő azonban teljesen ki van kelve magából, és azt hiszi, hogy a párom valami ördögi tervet sző. Miközben gyanús, hogy az én párom Aspergeres(a kivizsgálás folyamatban, de nyilván ezt anyámnak nem fogom mondani), tehát ilyen összetett gonoszságokat a természetéből fakadóan sem tudna kieszelni. Nem is olyan típus, aki bántana, átverne másokat. Tény, hogy anyámnak nem mindig mondjuk meg az igazat, de ezt én kérem, mert nem akarok még több balhét vele. Az a baj, hogy tegnap rájött, és most ő van megsértődve, hogy milyen sunyik vagyunk. Oké, de ugyanolyan vita lett volna, ha egyből megmondom az igazat. Ja, és itt sem valami bűncselekményre vagy kétes ügyre kell gondolni, egyszerűen találkozót szerveztem meg nálunk, amíg anyám házon kívül volt.


Apámmal sosem élt együtt, de a válás csak 9 éve lett kimondva - ettől függetlenül téma, hogy neki elromlott az élete, meg milyen rossz volt apám, stb. Nem értem, minek kell ennyire leragadni a múltnál. Neki csak a párja volt, és megismerkedhetne másik férfival... Az én gyerekkorom (apa nélkül felnőni) viszont már sosem tud megváltozni.


Mint említettem, pár éven belül közös házba költözünk a párommal, de úgy érzem, hogy már egy hetet sem bírok ki anyám mellett. Mégis mit tehetnék?



2020. szept. 3. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás, hogy albérletbe mentek a pároddal.
2020. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1. Az a baj, hogy akkor nem tudunk félretenni. Sajnos a kettő nem megy.

De azért köszönöm.

2020. szept. 3. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég reménytelennek hangzik. Amíg ö nem fogadja el, hogy nem az ö elképzelései szerint történnek a dolgok elég kevés az esély a változásra.

Talán segítene ha az összes ismerös akire hallgat vagy akiket elfogad ugyanazt közvetítené felé és megpróbálná "befolyásolni" a gondolatmenetét.

Amíg így áll a párodhoz nem fog elmenni pszichológushoz sem, és nem fogja engedni, hogy segítsenek rajta, mert összeesküvést fog képzelni a háttérben.

2020. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3. Köszönöm szépen! Én is erre gondolok.


Nem tudom, miért lett ilyen. Én megértem, hogy történtek vele rossz dolgok, de ezek már régen voltak... Ráadásul másokkal is történt hasonló, sőt még rosszabb is. Pl. nálunk szerencsére családon belüli erőszak nem volt. Mégis túlléptek. Ő meg szerintem a "ha meghalt a tehenem, haljon meg a szomszédé is" elvet követi.

2020. szept. 3. 11:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként egy tanult, értelmes ember... Már csak ezért sem értem, hogy tud minden mögé összeesküvést látni.
2020. szept. 3. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha ő nem látja be higy valami baj van vele akkor nem tudsz segíteni. Nem lehet rákényszeríteni se semmire. Lehet higy durván fog hangzani amit nmost kérdezek de érzed hogy szeret? Érzel olyat a tettei én higy félt téged, szeret stb. Ezeket nem kell feltétlenül mondani, de a tettei sokat elárulnak egy emberről. Csak azért kérdezem mert szerintem anyukádon nem lehet változtatni, vannak emberek akikjel egyszerűen nem lehet együtt élni, folyamatosan manipulálnak mert mindennek úgy kell lenni ahigy ők akarják. Ha igazam van akkor soha nem fogja érdekelni hogy te boldogulj kivéve ha az úgy történik ahogy ő akarja. Sajnos ez a véleményem. Azt mondtad rosszindulatú is, ha neki rossz másnak is legyen az. Felnőtt embert nem lehet csak úgy megváltoztatni. Bírd ki ezt az időszakot, költözés után pedig élvezd a külön életedet.
2020. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem érzem, hogy szeret.
2020. szept. 3. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!