Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extra erős fizikai rosszullét...

Extra erős fizikai rosszullét szakítás után?

Figyelt kérdés
Tudom milyen, amikor szorongás/stressz miatt van rosszul az ember szóval tudom azt is, hogy erről van szó, mert pontosan ezt érzem csak extra erősen. A gyomorideg egész napos és nagyon erőteljes. Azért próbálok enni, de ennek ellenére is borzasztó gyenge vagyok, szédülök és 12 óra alvás után is iszonyú álmos/fáradt vagyok. Koncentrálni se annyira tudok semmire. A végtagjaim is erotlenek. Friss még a dolog, és tudom, hogy idő kell, hogy enyhuljon. Csak meg vagyok ijedve, elég hipochonder is tudok lenni. Leginkább ez a kimerültség érzés meg a szédülés ijeszt meg és, hogy alig bírok koncentrálni. Pl van olyan, hogy tok értelmetlenül írok le egy mondatot és utána veszem észre és javítom ki meg ilyenek. Normális ez ebben a helyzetben? Tudom, hogy hosszútávon okozhat ez komolyabb problémákat is, de nyilván nem fog ez hónapokig eltartani
2020. szept. 6. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de az sosem baj, ha próbálsz rendes ritmust felvenni rendszeres evéssel, ha edzés nem megy akkor hosszabb séták, próbálj pihenni (elég a szunyóka, nem feltétlenül az esti mély alvásra gondolok). Illetve sok víz, baráti támogatás, hobbi ami lefoglal.
2020. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, próbálom azért osszeszedni magam, nem akarok ebben benneragadni. Csak gondoltam megkerdezlek titeket, mert már külön az állapotom miatt is elkezdtem ma pánikolni, hogy mi van ha ez nem pszichés, hanem komoly bajom van, vagy már a stressz miatt kialakult valami komoly és meghalok stbstb...
2020. szept. 6. 21:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez pánik. De a pánik nem egyenlő a valósággal! Egészséges vagy, csak a szakítás fizikai problémákat (is) produkál, egyfajta megvonási tünetként. Rendben leszel, maximum pár hét.
2020. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Amúgy is kicsit szorongós vagyok, és rossz időszakokban ez nagyon fel tud erősödni.

De köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Ahogy írtatok ezeket egyből jobban lettem egy kicsit még megjött az étvágyam mert megnyugodtam, hogy nem haldoklok:D szoval tényleg az agyam produkálja ezt.

Nagyon köszönöm!!!

2020. szept. 6. 22:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás mindent olyan drasztikussá tesz... :( Ezért nagyon is jó, hogy rákérdezték, más emberekhez fordultál! Így kell ezt csinálni! :) Mielőtt lespirálódnál a szorongó-depressziós szakaszba, meg kell szakítani a gondolatmenetet. Nekem pánik előtt sokat segít ha beveszek egy jégkockát a számba, mert sokként éri az agyam a hideg. Vagy pl. volt osztálytársam tart magánál "slime-ot", azt a kívülről roppanós fajtát, azt szokta szorongatni, ha csapkodni van kedve (nála agressziót vált ki a szorongás/depresszió).
2020. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A jégkockat kipróbálom 😊

2020. szept. 6. 22:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Milyen idős vagy és hanyadik szakításodon vagy túl? Mennyi idős volt a kapcsolat?


Nekem is volt hasonló. De egy idő után már képtelen vagyok megbízni egy nőben. Azóta már tudom, hogy a szexen kívül más nem nagyon tudnak adni...

2020. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A stressz és az idegeskedés nagyon rossz hatással van az életre. Ha nem tudsz magadtól kilábalni belőle, akkor kérj segítséget szakemberektől. Nekem is sok hasonló tünetet produkált az egyetem vége, amit alkohollal próbáltam kompenzálni - ami nagyon nem jó megoldás - :) Én magamnál egyébként egy madár tollat tartok - hobby boltban vásároltat - , amit tudok nyomkodni, igaz gyakran eltörik, de akkor is jó még egy ideig.
2020. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, második szakitasom, de az elsőnek nagyon csúnya vége lett és addigra már ki is ábrándultam. Megviselt az is, de nem ennyire.

A mostani 1 év volt.

Pszichológushoz megyek a jövőhéten. Szerdán történt a szakítás és éreztem, hogy ezt nagyon nehéz lesz feldolgoznom szóval kértem is egyből időpontot. Ha más nem legalább kibeszélhetem magamból :)

2020. szept. 6. 22:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Na most kicsit megfajdult a fejem es bapanikoltam, hogy agyverzest kapok úgyhogy már zsibbad is mindenem 😂
2020. szept. 6. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!