Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vállaljon-e egy mentális...

Vállaljon-e egy mentális beteg családot?

Figyelt kérdés

Szerintem egyenesen felelőtlenség és önző dolog, mikor valaki mentális betegséggel gyereket vállal. Viszont azt vettem észre, hogy sokan nem látják, hogy ebben mi lenne a mérgező egy gyerek számára.

Hozzátenné, hogy nem egy enyhe depresszióról beszélek, hanem súlyosabb, szigorú gyógyszeres kezelést igénylő betegségekről, amikor már gyógyszer mellett se feltétlen 100 százalékosan funkcionál.

Pusztán csak kíváncsiságból kérdezem, fenti szülői háttérrel.



2020. szept. 8. 20:16
A kérdező szavazást indított:
tünetmentesség esetén igen
nem
igen
31 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekből is egy roncs lesz. Plusz a hajlam öröklődik, egy mentális beteg pedig borzalmas gyerekkort tud csak “biztosítani” a gyerekének ezzel tetézve a problémát. En kizártnak tartom, hogy egy mentális beteg gyerekéből normális felnőtt legyen. Velem kapcsolatban már megoldotta az élet, nekem mar kapcsolatom sem lehet.
2020. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen betegségre gondolsz?
2020. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Skizofrénia, schizoaffektív, bipoláris, súlyos depresszió, szocfóbia, vagy ide írhatnék pár személyiségzavart (borderline, antiszoc, szociopata..) is (ami tudom nem betegség). Biztos lehetne még ezt bővíteni, de csak ennyi jutott eszembe most.
2020. szept. 8. 20:33
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor én lehet nem vállalnék. Egyelőre nem ástam bele magam a témába, de nem hiszem, hogy jó ötlet gyógyszerekkel nekiindulni egy terhességnek. Valószínűleg kikérném a pszichiáterem tanácsát, átbeszélném a férjemmel a dolgot és magamban is átpörgetem, hogy mivel jár az elkövetkezendő 20 év, bírom-e ilyen (vagy rosszabb) állapotban, helyt tudok-e majd állni anyaként úgy, hogy nem nevelek roncsot a gyerekből
2020. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Kedves első, én nem írnám le teljesen a gyereket. Nyilván nem tud senki jól kijönni egy nem okés családi környezetből, de manapság már vannak terápiák, amik segítenek feldolgozni a gyerekkort. De én se látom, hogy küzdés és tudatos öntörődés nélkül bárki teljes emberként végezné.
2020. szept. 8. 20:41
 6/37 A kérdező kommentje:

4

Plusz, hogy számíthatsz-e a környezeted támogatására. Mert szerintem ez is nagyon fontos befolyásoló tényező.

2020. szept. 8. 20:44
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós vagyok. Gyógyszer segítségével tünetmentesen. Ennek ellenére nem vállaltam gyereket. Nálunk a családban genetikus. Nem kockáztattam gyógyszer mellett.
2020. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Én magamat teljesen leírom. Sajnos nagyon érintett vagyok. Az apám soha nem volt diagnosztizalva, mert meg ahhoz is gyáva es túl nagy a szoc. fobiaja, hogy orvoshoz menjen, de ettől függetlenül en elég jól tudom diagnosztizalni. Az életre is alkalmatlan, nemhogy apának. Egy borzalmas hiba, hogy gyereke lett. Nekem 4 féle mentális betegségem van. 26 vagyok, mostanra engedtem el teljesen, hogy gyerekem legyen, csak sajnos azzal a gondolattal, hogy egy demens macskás venasszony leszek, még nem barátkoztam meg. Nem is fogok, ezért marad a kilépés.
2020. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

8

Kilépés alatt ugye nem az öngyilkosságra gondolsz?

2020. szept. 8. 20:55
 10/37 anonim ***** válasza:
Dehogynem.
2020. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!