Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vállaljon-e egy mentális...

Vállaljon-e egy mentális beteg családot?

Figyelt kérdés

Szerintem egyenesen felelőtlenség és önző dolog, mikor valaki mentális betegséggel gyereket vállal. Viszont azt vettem észre, hogy sokan nem látják, hogy ebben mi lenne a mérgező egy gyerek számára.

Hozzátenné, hogy nem egy enyhe depresszióról beszélek, hanem súlyosabb, szigorú gyógyszeres kezelést igénylő betegségekről, amikor már gyógyszer mellett se feltétlen 100 százalékosan funkcionál.

Pusztán csak kíváncsiságból kérdezem, fenti szülői háttérrel.



2020. szept. 8. 20:16
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Én nem tenném meg.

Milyen betegségeid vannak?

2020. szept. 8. 21:01
 12/37 anonim ***** válasza:

Bipolaris depresszió, borderline, kenyszerbetegseg, szorongás. Plusz teljesen egyedül vagyok, barátok, kapcsolat, testvér nélkül. Az “apámról” mar meséltem, jelenleg munkám sincs. Egesz nap csak bőgök es bántom magam. Az anyám nem fogja fel a gondom, plusz segíteni sem tudna.

Még mindig nem tennéd meg? Sajnos nincs meg a módszer.

2020. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
12# Nem tenném meg! Voltam hasonló állapotban, mint te. Kerestem munkát, és pszichológust, ha van munkád Tb-alapon mehetsz. Egy könyvet tudnék írni a sok traumámról. Konkrétan csöves voltam, ma külföldön lakom, van munkám, társam otthonom.
2020. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

12

Nem tudom, mert én nem a te helyzetedben vagyok, és jelenleg nem vagyok diagnosztizálva semmivel. De nem tudom tényleg, én mindig is úgy voltam, hogy inkább ne születtem volna meg, és a szüleimnek annyival könnyebb lett volna. De mivel megszülettem, és hát a szüleim is áldozatai voltak az elmúlt sok-sok évnek, ezért bennem kialakult vmi ragaszkodás a saját életemhez. Nem mondom, hogy nem fordult már meg az öngyilkosság gondolata, de akkor bennem feltámad vmiféle ragaszkodás magamhoz. Nem mondom, hogy keress fel sürgősen egy szakembert, mert gondolom ők adták a diagnózist. Szóval annyit kérek,ha lehet egy kívánságom, hogy legalább a következő napokban nézz mélyen magadba. Én nem dönthetem el, hogy te mit teszel az életeddel, de ha már képes voltál itt megosztani ezt, akkor elmondom, hogy én biztosan azon lennék, hogy visszatartsam magamat és szeressem magamat úgy, ahogy a szüleim nem tudtak, és még így is meg próbálnék talpra állni. Persze én soha nem fogom tudni, hogy neked mi a teljes élettörténeted, ezt neked kell reálisan látni. De én biztos dührohamot kapnék, ha a családi hátterem miatt kellene öngyilkosnak lennem, mi nem a szüleink vagyunk.

2020. szept. 8. 21:37
 15/37 A kérdező kommentje:
13 🙏🙏
2020. szept. 8. 21:38
 16/37 anonim ***** válasza:
Voltam mar tb alapon klinikai szakpszichológusnál is, semmit sem segített. Gyógyszert nem tudok szedni, mert rohamaim vannak tőle. A munkát a virus miatt vesztettem el es őszintén nem fogok elmenni helyette árufeltöltőnek(azt fizikailag nem is bírnám), vagy pénztárosnak.(azt meg a szoc. fóbiám miatt nem bírnám amúgy sem). Az ilyen munkák helyett megint sokkal jobb a távozás. Az anyám vagy dolgozik, vagy pihen(nyilván hagyom is)vagy a férjével van. Most a virus miatt még vele sem tudnék kimozdulni semerre. Amúgy sem vagyok neki túl fontos. Egyéb kapcsolatom nincs. Xanaxot akartam bevenni, de mar tudom, hogy attól nem megy el sz ember.
2020. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Én mindenképp próbálkoznék a terápiával. Meg ha lehet anyámhoz költöznék míg talpra nem állok.
2020. szept. 8. 22:00
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

16# És miért nem mész el árufeltőltőnek?

Bár nem vagyunk egyformák, de én anno mosogattam egy étteremben 12-14 órában, csak aludni jártam haza, mert élni akartam! Elfáradtam nem volt időm sem energiám a sérüléseimmel foglalkozni csak jóval később. Gyűjtöttem annyi péntz, hogy nyelvet tanuljak és külföldön vállaljak munkát. Közben sokszor azt éreztem elpusztuluk lelkileg, de itt vagyok! Sosem adom fel! Soha! Kaptam egy életet, akkor kihozom belőle a maximumot.

2020. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
18, valóban nem vagyunk egyformák. Azért nem megyek el ilyen munkát csinálni, mert nekem az egyet jelentene a véggel. Itt most lehet lehurrogni, hogy büdös nekem a munka, vagy hogy mit képzelek én, nem számít, őszinte vagyok, ezt gondolom. A sok rossz mellé kaptam egy dolgot, amiben kimagasló vagyok, ebből adódott a munkám is, ami most nincs es azzal az egy dologgal, amit legalább megkaptam nem fogok ilyen munkákat csinálni havi 150 ezerért. Mar a gondolatától is rosszul vagyok. En amúgy sem vagyok a mindenáron élni akaró típus. Sokan úgy is élni akarnak, hogy megégnek egy balesetben, en mar a kórházban véget vetnék mindennek.
2020. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
És anyukádhoz nem tudsz odaköltözni?
2020. szept. 8. 22:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!