Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vállaljon-e egy mentális...

Vállaljon-e egy mentális beteg családot?

Figyelt kérdés

Szerintem egyenesen felelőtlenség és önző dolog, mikor valaki mentális betegséggel gyereket vállal. Viszont azt vettem észre, hogy sokan nem látják, hogy ebben mi lenne a mérgező egy gyerek számára.

Hozzátenné, hogy nem egy enyhe depresszióról beszélek, hanem súlyosabb, szigorú gyógyszeres kezelést igénylő betegségekről, amikor már gyógyszer mellett se feltétlen 100 százalékosan funkcionál.

Pusztán csak kíváncsiságból kérdezem, fenti szülői háttérrel.



2020. szept. 8. 20:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Azt az embert sem ítèlem el,aki nem akar gyereket,mert azèrt lettem èn is pszihiátriai beteg,aki fèlènk,mert anyukám nárcisztokus,goromba,ès destruktív viselkedèsű.Ez bizonyított..Sokszor könnyen kiszúrtak suliban is,ès munkahelyen.
2020. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindneki ösztönösen akar gyereket, teljesen öntudatlan módon, mert “ez az élet rendje”, mert az a társadalmi norma, “hogy meg kell házasodni es gyereket kell csinálni.” Egyébként is úgy van összerakva az ember, hogy féljen a maganytól, ezért görcsösen mindeki párt keres majd abból egyenesen arányos az, hogy gyereket is csinál. Valójában a gyerekcsinálás is saját magunkról szól, belénk van kódolva, hogy öregszünk es azt akarjuk, hogy maradjon belőlünk valami.(kivétel a borsodi gettó pl., ahol a segélyért kell a 8 gyerek, de az más tészta.)

A 28as vagyok. Valószínűleg a depressziom miatt is, de az energiaszintem a nullával egyenlő es a felelősségvállalás gondolatától csak meg inkább szorongok. Be kell ismernem, hogy nem való nekem a gyerek, 10 ev múlva sem lesz az. Már ha élek még. Viszont a tudattól, hogy egyedül leszek, csak még lejjebb kerülök, ezért egy ördögi kör ez. Borzalmas látvány az, mikor egy megkeseredett nő begyűjt magának macskákat es egyedül szorong a kis lakásában. Az en helyzetem még rosszabb, mert testvérem sincs es egy barátom sem.

Szép dolog az, ha valaki tudja, hogy nem vállalhat gyereket, sőt egy kapcsolatra is képtelen, csak ez a gondolat meg inkább kiöli belőlem a lelket, pedig jelenleg sincs bennem már. Nem tudom a többi mentális beteg hogy van ezzel.

2020. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Èn vagyok az a hozzászóló ,aki nincs a mentális beteg gyerekvállalása ellen,meg mellette sem.Mesèltem èdesanyámról pár tulajdonságot.40 èvesen rákènyszerültem,hogy a tartósan beteg gyerekemmel hozzáköltözzek.Egy folytában fenyeget,ès terrorizál,a kapcsolatomra fèltèkeny,ès a páromat mindig elakarja zavarni,aki nem lakik nálam csak heti 3x eljön.Jól megkène őt is baxni,meg irígy.Azèrt akarna gyámság alá helyezni,mert kellene a pènzem neki.De ő nem lehet a gondnokom..Elárulja magát ilyenkor,hogy neki van baja,nem nekem,csak èn kezeltetem magam.Többször kiakart tenni az utcára.Próbál mindig alám vágni.Az ilyennek minek gyerek?
2020. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
35%
Azzal nem èrtek egyet,mikor valaki csak azèrt nem mer vállalni gyermeket,mett egyszer 16 èvesen ráírták a papírjára,hogy depressziós,meg bipoláris, amivel gyakorlatilag semmi problèmája nincs.Van boldog párkapcsolata,ès dolgozik.
2020. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Egy mondattal válaszolva tünetmentessèg esetèn igen.A második gyerekem előtt 2 èvig tünetmentes voltam.Első előtt meg nem volt ilyen bajom tudomásom szerint.
2020. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
En kiindulok magambol 25 evesen mentalis beteg es lelkinyomorek lettem. 10 eve szivok ezekkel. Szociális fóbia,generalizált szorongás,pánikbetegség,magasvérnyomas is plusz. És lelkileg is eléggé leharcolt gyenge kikészült vagyok ,ja és total depresszios. En belegondoltam ebbe a gyerek dologba. De szerintem nem valo. Se anyagilag se lelkileg se sehogy nem tudnam normalisan felnevelni most minek tegyem tonkre mas eletet plusz egy csaj se jonne ossze egy ilyen beteg emberrel amit en meg ertek. En regebben foglalkoztam ezzel de mivel ennyi eve mar konkretan roncskent elem azaz vegetálom az életem ,szerintem az ilyen embernek nem valo gyerek ,meg az se biztos hogy lenne olyan nő aki bevallalna hogy szulne egy ilyen embernek. Tehat most kizarolag magambol indultam ki.
2020. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Vègül is ezt te èrzed.
2020. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!