Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vállaljon-e egy mentális...

Vállaljon-e egy mentális beteg családot?

Figyelt kérdés

Szerintem egyenesen felelőtlenség és önző dolog, mikor valaki mentális betegséggel gyereket vállal. Viszont azt vettem észre, hogy sokan nem látják, hogy ebben mi lenne a mérgező egy gyerek számára.

Hozzátenné, hogy nem egy enyhe depresszióról beszélek, hanem súlyosabb, szigorú gyógyszeres kezelést igénylő betegségekről, amikor már gyógyszer mellett se feltétlen 100 százalékosan funkcionál.

Pusztán csak kíváncsiságból kérdezem, fenti szülői háttérrel.



2020. szept. 8. 20:16
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Nála vagyok most vidéken. Ha nem lenne ilyen lehetetlen kivenni egy szobát Pesten, akkor itt lennék, talán egy fokkal jobban lennék. Bar most a virus miatt ennek sem lett volna értelme.
2020. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Értem, azért vigyázz magadra.
2020. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Akkor végül is nem vagy annyira lehetetlen helyzetben, és tudsz magadnak időt adni, és gondolkodni kicsit kifújni. Én egyetemista vagyok és hazavágtak a koliból tavasszal, és az itthoni állapotokban nyomtam le a félévemet úgy, hogy még az egyetem is nehezebb volt. Amikor hazaküldtek, akkor azt hittem nekem annyi, vége az eddig felépített lelki jólétemnek. Aztán végül megtanultam türelmes lenni itthon, és nem menekülni az elől, hogy anyámnak tízszer kell elmagyarázni valamit, hogy felfogja, meg szembenéztem azzal, hogy anyám széjjel van szedálva és tehetetlen, itthon minden el van maradva, és kb. nekem kellett anyám helyett is takarítani, mert nem bírtam elviselni azt, hogy tele van a ház penésszel, por van és kosz. És még sorolhatnám..... Az élet tele van nehézségekkel. Elhisszük, hogy rettentően nehéz neked. De csak azt akarjuk mondani, hogy az erőt neked kell ehhez összeszedni és nem lehetetlen. Mást szerintem senki nem tud többet mondani, mindenkinek más a recept.
2020. szept. 8. 22:51
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezelve van, akkor igen. Rengeteg ember rohangál az utcán, aki saját magáról nem tudja, hogy egy mérgező, beteg ember és mégis éli az életét, házasodik, családot alapít, stb. A gyereknek meg lehet, hogy borzasztó otthon. Nagyon kevés egészséges, rendezett családi légkört látok magam körül, amióta csak élek, beleértve a sajátomat is. Pedig senkiről nincs ilyen diagnózis, amiket felsoroltál, sőt még enyhébb sem. Akinek bizonyítottan ilyen baja van, valszeg kezelve van, orvoshoz jár, gyógyszert szed. Csak is saját magára tartozik, hogy vállal gyerket vagy sem. A többi egészséges, de szimplán alkalmatlan ember gyereke sincs megkérdezve, hogy meg akar-e születni
2020. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Én szociális fóbiás vagy,generalizált szorongással.


Már csak ezért sem akarnék soha gyereket,mert szerintem ezek genetikai hátterű betegségek.

Jó eséllyel a gyerekem is örökölne belőle valamit.


A szorongás túl sok energiát vesz el,nem tudom elképzelni,hogy ebbe beleférne egy gyerekkel való foglalkozás.


És bár hiába kap meg egy gyerek minden szeretet,türelmet,törődést,akkor sem egészséges,ha látja,hogy a szülője egy idegroncs,állandóan szorong.

2020. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 családom van.Nem hinnèm,hogy ettől lenne baja a gyerekeknek.Az egyik az egyáltalán nem depressziós inkább vidám.A kisebbik picit szorongós ,zárkózott,de inkább a válásom viselte meg.Èn mindig kezeltettem a betegsègem.Jártam sokat pszihológushoz.Szerintem itt az a lènyeg,hogy legyen karbantartva,nem pedig a dg.Rajtam senki nem veszi èszre a betegsègem pedig bipoláris zavarom van.Most kèrtem magam mellè egy gondnokot ,mert ad egy biztonságot.Nagyon sok ember tesz kárt a gyerekben,aki nem pszihiátriai beteg többek között az èn szüleim.
2020. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan gyógyszerek is,amit lehet terhesen is szedni

..Ismerek olyat ,aki kezeltette magát ,ès lett gyereke.Az orvostudomány,azèrt elèg fejlett.Èn nem abból indulnèk ki,hogy mentális beteg vagyok főleg,ha 20 èves lennèk boldog házasságban.Most máskèpp lennèk,mert 40 fölött vagyok.Rendes dokit kell keresni.

2020. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Valaki pl. annyira beteg már, hogy eleve kapcsolata sem lehet, itt vagyok pl. én es volt mar egy másik nő a családomban. Gondolom ez a természetes szelekció. Mondjuk arra létrejöhetne valamilyen segítő szervezet, hogy tanácsot adjon azoknak, akiknek nem lehet sem házasságuk, sem gyerekük, hogy mit csináljanak mondjuk 38 után az öngyilkosság helyett. Mert nekem a depressziómat csak erősíti az, hogy tudom, hogy egyedül kell lennem egesz életemben. Az a bizonyos csaladtagom leélte az életét egyedül, annyi előnye volt, hogy az utolsó napig támaszkodhatott a testvérére, majd a testvére gyereke ápolta 10 even keresztül. Na engem senki nem ápolna majd idős koromban, mivel egyke vagyok.
2020. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Vannak olyan hozzászólók is,akiknek szavaiból azt veszem ki,hogy alapból nem is igazán szeretne gyermeket,ès ezzel indokolja.Viszont az is igaz,mikor súlyos depressziós valaki,annak nem a gyereken jár az esze,kivève,ha azèrt depressziós,mert nem lehet gyermeke.Nekem a pszihológus is megmondta,ha valaki jól karbantartja ezt a betegsèget,az teljes èletet èlhet.Az eljárhat dolgozni,vállalhat családot,ès lehet párkapcsolata.
2020. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Aki idősen is súlyosan depressziós, ès nincs senkije,annak lehet èrdemes egy lakóotthont megpályázni,ami alacsonyabb lètszámú,ès színvonalas.Kollègáim között is van,aki onnan jár be dolgozni,ès szeret ott lenni.Ketten-hárman,meg egyedül vannak egy szobában.
2020. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!