Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az állandó álmodozás kihat az...

Az állandó álmodozás kihat az életemre. Hogyan lehet megállítani?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta történeteket kreálok a fejembe, de eljutottam addig, hogy már figyelni sem tudok. Napi 24 órában folyamatosan mennek a dolgok a fejemben, sztorik, emlékek, fantázia beszélgetések, helyzetbe való beleképzelés. Az iskolában van hogy elbambulok és nem tudom leírni a dolgokat, mert nem hallom. Volt már olyan is hogy összekevertem a valóságot a fejemben lévő dolgokkal (pl.szólt nekem valaki,de közben nem , meséltem sztorikat ami meg sem történt, de azt hittem, hogy valós). Sokszor attól is félek, hogy hangosan mondom ki a fejemben lévő gondolatokat vagy hogy egyébként szellemi fogyatékos vagyok és csak én érzékelek normálisnak mindent, a többiek körülöttem meg csak egy zavarodott magában beszélő valakit látnak. A gondolatok zene hatására durvábbak lesznek, a szívem is zakatol meg muszáj járkálnom olyankor (fel-le megyek a lépcsőn, pakolgatok stb.).

Hogyan lehet ezt leállítani? Nagyon zavar.



2020. szept. 12. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez maladaptív ábrándozás. Szakembert igényel.


Én is sokat álmodoztam fiatalabb koromban, de nem jutottam vele erre a veszélyes szintre. Ami engem kirángatott, az az volt hogy lett egy pasim. Mert nálam pl a magány okozta, az én álmodozásaim mindig romantikus szituációk voltak. Megkaptam a való életben, és maguktól elmúltak ezek az ábrándok.

A te eseted viszont sokkal súlyosabbnak hangzik, ebből nem tudom hogy ki tudsz-e jönni egyedül, pszichológus nélkül.

2020. szept. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ahelyett, hogy megpróbálnád leállítani, nem gondoltál még arra, hogy ki is használhatnád ez a képességet? Mondjuk írhatnál könyveket.
2020. szept. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ovis korom óta hasonló helyzetben vagyok. Nemrég írtam ki egy hasonló kérdést. Nekem egesz életemben mentális betegsegeim voltak, egyke vagyok, mindig nagyon magányos voltam, az apámat gyűlölöm, nyilván ezek vezethettek idáig. Legalábbis az en esetemben. Van, amikor mar le kell magam állítani, mert túlságosan is a fuggoje leszek valaminek, amiről almodozom es mivel tudom, hogy soha nem fog megvalósulni csak meg depressziosabb leszek tőle.
2020. szept. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gondolkodás teljes felfüggesztését kell gyakorolni. Erre jó pl a zen meditáció is.
2020. szept. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régi kérdés már , de ugyanúgy kis korom óta csinálom ezt , elalvás előtt vagy épp a buszon , autóban utasként. Voltak periódusok az életemben amikor hónapokig nem,mert lekötött valami teljesen de aztán újra visszatért a dolog . Volt hogy fiktív általam kitalált személyek voltak benne volt hogy munkatársak. Én azt érzem nem köti le az agyam a valóság.
2023. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!