Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan könnyebb legyőzni a...

Hogyan könnyebb legyőzni a depressziót? Munka mellet vagy munka nélkül?

Figyelt kérdés

Le szeretném végre győzni 3 év után tényleg.

Arra lennék kíváncsi hogyan könnyebb?

Alig van erőm,semmi akarat, semmi sem érdekel a szó szoros értelmében röviden és tömören,3 napja vagyok munkanélküli, nagyon sokszor voltam külföldön azért hagytam ott mert nem bírtam a magányt,orvoshoz szeretnék járni és megfejteni mik lehetnek a bajaim?

Hosszú idő után végre rá szántam magamat.

Szóval itt a közelben találtam egy munkalehetőseget ahol reggel 7-17 ig kéne dolgozni havi 2 szombatot is be vállaljam?

Minden erőm el fogyott már,munka mellett az utolsó csepp erőm is el fogy így nem tudom megoldani a problémámat?

Vagy tévedek?

Van olyan orvos aki 18 órakkor fogad még engem?

Egy 22 éves fiatal.



2020. szept. 23. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen munkával, munka mellett. Sajnos a munkaterápiás intézményeket a rendszerváltást követően megszüntették, pedig Benedek professzor nagy híve volt ennek (Benedek István: Aranyketrec)
2020. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem volt, hogy épp egy jó munka húzott ki a depresszióból.
2020. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai. Én már a depresszióm előtt is az ágyban éreztem magam a legjobban, az nyugtatott meg es rengeteg alvasra volt szükségem. Miután depressziós lettem, mindig változott, hogy mit akarok, ha épp sok dolgom volt, már nagyon ágyban akartam lenni, mikor munka nélkül voltam, egesz nap feküdtem, ilyenkor egyrészt csak meg maganyosabb voltam, másrészt éreztem, hogy csak vesztegetem az időmet.

A munkanélküli időszakban csak annyi a pozitívum, hogy alhatsz, fekhetsz es nincs rajtad felelősség. Ennek ellenére szerintem a munka még mindig jobb, mert bár a hátrányai ellenére, van, ami lefoglal. Ha egesz nap van időd gondolkodni, abba egy depressziós, szorongó ember beleőrül.

2020. szept. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalás alapján mondom: én is munka mellett láballtam ki belőle. Két okot is tudok mondani: attól, hogy depis vagy élned kell valamiből (kivéve, ha eltartanak, de az meg lehet rossz is, mert azt érezheted, hogy rászorulsz másra). Ha dolgozol tudod, hogy valahol számítanak rád, szukseg van rád és van egy biztos anyagi forrasod. Ha meg úgy érzed nem bírod, es jolenne otthon lenni egy ideig elmehetsz tappenzre. Ha nem dolgozol rosszabb esetben még a TB-t is magadnak kell fizetned, plusz azt érezheted, hogy semmire sem vagy jó, sehiva sem kellesz stb.
2020. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak olyan munkával, hogy otthonról dolgozol. Keress bedolgozós munkát, és még a vírust se kapod el. Én utálok emberek közt lenni, lehúznak, engem a magány tesz boldoggá. Lehet te is ilyen vagy.
2020. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Munka mellett. Persze ne olyat válassz aminek gyűlölöd minden percét.
2020. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!