Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meselnetek a tulevessel...

Meselnetek a tulevessel kapcsolatos tapasztalatotokrol?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nagy sulyfelesleggel sem sikerült kilabalnom belole. :(
2020. szept. 24. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Keresned kéne az evés helyett valami mást. Ugye amikor eszel, akkor utána olyan hormonokat termel az agyad, amitől jó kedved lesz. Sajnos nem vagyok jártas a témában, nem tudom a nevüket meg semmi többet. Csak, hogy jó hangulatod lesz. Ezért vagy jutalomként vagy vigasztalásként eszel, hogy ezek a hormonok termelődjenek. Kéne helyette valami más, pl egy könyv, ami annyira érdekel, hogy pozitívan felpörögsz ha olvasod. És amikor ilyen ehetnéked van, akkor ezt csinálnád evés helyett. De ennek tényleg olyan dolognak kell lennie, amit nagyon szeretsz. Ezt próbáltad már? Elsőre ez jutott eszembe.
2020. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családom az a klasszikus semmi cukor, semmi csipsz, biokajó típus.

Kistiniként sokszor éheztettem magam, féltem mindenféle zsiradéktól, olajoktól, adalékanyagoktól, cukortól, édesítőktől.

Gyorskaját talán 2 alkalommal ettem, de ki is hánytam annyira ideges voltam.


Amint volt zsebpénzem, titokban elkezdtem "bűnözni", azonnal rákattantam az édességekre, nasikra. Minél műbb, színes-szagosabb volt, annál jobban vonzott.

Amikor elköltöztem otthonról elszabadult a pokol.

Szinte csak üres kalóriát ettem, de semmi főtt étel, semmi tartalmas, csak kávé, csipsz és édesség, de az nyakló nélkül.


2-3 évbe telt, hogy kicsit helyrerántsam magamat.


De mai napi az ilyen kásafélék, vega cuccok a másik irányba löknek el, elezdek nem enni, mindent egészségtelennek érzek, koplalok.

Aztán pár hét múlva a legyengüléstől bedepizek, állni se tudok és akkor elkezdek zabálni...


Nálam az a kulcs, hogy tilos anyáméknál meg úgy egyáltalán ilyen reform cuccokat enni, és engedek magamnak egy kis édességet.


Anya szerint ezzel mérgezem magam, de elmehet a fenébe.

2020. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!