Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak motivációt ha...

Hogyan találjak motivációt ha semmi nem okoz örömet?

Figyelt kérdés

Tényleg szinte semmi. Már több mint 1 éve van ez.

Hiába próbálok célokat találni magamnak úgy érzem nincs értelme mert hiába gondolok bele hogy mondjuk sok pénzem nagy házam lesz ezektől se érezném boldognak magam.

Ráadásul ezen a magány se segít hogy állandóan egyedül érzem magam munkahelyemen látom hogy mindenki éli az életét és én is szeretnék ilyen lenni de nem megy.

Olyan fáradtnak érzem magam mindig hiába alszok ideges vagyok egész nap már étvágyam se nagyon van pedig régen nagyon szerettem enni.

Szerintem ebből már csak a halál az egyetlen kiút...



2020. okt. 2. 12:14
 1/6 anonim válasza:
88%

Ezzel én is így vagyok, csak már vagy kb. 10 éve...

Felkelek, bejárok dolgozni, és utána hazamegyek.

És tényleg nem érdekel semmi. Hiába mondják a kívülálló "okosok", hogy menjek kirándulni, ide-oda, vagy legyen hobbim, stb..

Már a társkeresés sem érdekel, két mpondat után megunom.

Vagy ha hívnak vendégségbe, és nem megyek...nem értik meg, hogy rosszul érezném magam.

Egyszerűen semmi nem moitivál, nem érdekel, és ezen már nem tudok változtatni. Az igazság az, hogy én már csak várom, hogy leteljen.

2020. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha már minden "házimotivációt" kipróbáltál és nem segített, akkor:

- háziorvos, beutaló, szakember, antidepresszáns.

Végigjártam ezt az utat, nekem segített.

Csak ne vegye el a kedvedet, ha elsőre nem a megfelelő gyógyszert kapod, mert minden ember más. Próbálkozni kell, aztán ha egyszer már tartósan sínre kerültél, fokozatosan el lehet hagyni a gyógyszert!

2020. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Csinalj bohem dolgokat :)

Tancolj a munkahelyen egy kört ha nem latnak

Enekelj a tükör elött otthon vagy a zuhanyzorozsaba :)

Probald ki feldobni a palacsintàt

Vagass vagany hajat, probalj ki fülbevalot

Rajzolj nike pipàt a munkascipöre vagy papucsodra :D


Nezz vicces videokat


Sz.rd le a komolykodast :)

2020. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2-vel egyetértek. Én annyit írnék hozzá, hogy keress olyan célt ami érdekel. Ha a nagy ház nem tenne boldoggá, akkor keress másik célt. Mert ha olyan célért dolgozol, aminek az eredménye nem is fontos neked, akkor nyílván nincs motiváció sem. Lehet nem ezekért a célokért kéne küzdeni? Lehet, hogy téged más tenne boldoggá? Gondold végig.
2020. okt. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két külön dologról beszélsz.

Örömet sok minden okozhat pl énidő is. Ha nem tudsz örömet érezni egyáltalán, akkor pszichiáter tud segíteni gyógyszerrel.


A cél az ami érdekel, ami motivál. Ha az nem a nagy ház, akkor nem az. Nézz mást. Viszont ha tényleg depressziós vagy, akkor ezért nem találsz célt. Azt majd akkor találsz, ha enyhül a depressziód.


Fáradtság meg lehet depressziótól, kimerültségtől vitamin hiánytól, vas hiánytól.


Ha a halált látod egyetlen útnak, mindenképpen menj pszichiáterhez. A pszichiátriára kérj időpontot.


Nem vagyunk orvosok, de az orvos tud segíteni.

2020. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ugyan már. A középkori jobbágyoknak sem voltak nagy céljai, nem akartak egyetemre járni, meggazdagodni, 7 hálószobás amerikai stílusú házban élni és Ferrarit vezetni, mégis éltek. Sőt a feljegyzések szerint elég boldogan. Mindezt úgy, hogy a napi betevőjük az időjárástól függött.

Randizgass, találd meg a párod, vegyél színházbérletet, olvass, járj templomba, nézelődj, örülj az egyszerű és eseménytelen életednek.

Javaslom figyelmedbe a "3×3" című dalt. ❤

2020. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!