Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most mi? Mit tegyek?...

Ez most mi? Mit tegyek? Skizofrén vagyok? Esetleg paranoiás?

Figyelt kérdés
Mindig is láttam árnyékokat a szemem sarkából, de ezek persze annyira nem nagy dolgok, mindenki lát ilyeneket. Már kb. egy éve hangokat is hallok. A közvetlen közelemben hegedültek, minden vonást egy sikoly kísért vagy órákig nem tudtam aludni egy hangos, zúgó hang miatt, amikor ezt másnap megemlítettem azt mondták, hogy semmit nem hallottak. Nemrég olyan dolgokat találok ki, amikről tudom, hogy nem valószínűek, minden felnőttre pedofilként tekintek, nem merek mezítláb elmenni itthon felnőttek (vagy akár a szüleim) előtt, mert mi van ha lábfétisük van (ez inkább a férfiaknál). Aztán, most már néha látok is dolgokat, nemrég elszaladt előttem egy pók, erre felugrottam, és erre eltűnt. Egyszer egy fehér kéz felnyúlt az ágyamra, de mire lenéztem, hogy mi nyúlt fel nem volt ott semmi. Néhány napja nem merek tükörbe nézni, mert félek attól, hogy valami ott lesz mögöttem. Mit tegyek? Félek és ezzel nem tudok kihez fordulni.

2020. okt. 3. 18:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már, 9-es, ne diagnosztizáld, nem skizofrén, hanem egy unatkozó tini, aki szerepelni vágyik. A skizofrénia nem így jelentkezik.
2020. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es! Te se vesd el a panaszait azzal, hogy csak egy unatkozó tini!


Oké, valóban feltételeztem, hogy tényleg skizofrén (amit így az interneten keresztül nem lehet megállapítani). De amit leírt, az paranoid skizofréniára utal és én ennek megfelelően próbáltam neki tanácsot adni. Ha csak egy unatkozó tini, aki szerepelni vágyik, akkor az időmet pazaroltam, de ezzel együtt tudok élni, az orvos meg (ha eljut oda) legfeljebb elküldi a fenébe, ha valótlan a problémája; de mint mondtam, a leírtak alapján nekem valósnak tűnik.

2020. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12 Köszönöm a segítséget, megpróbálom, hátha lesz valami.
2020. okt. 3. 22:10
 14/15 A kérdező kommentje:
Megfigyeltem annyit, hogy idő
2020. okt. 10. 21:34
 15/15 A kérdező kommentje:
szakokban erősebb ez a dolog néha gyengébb, de mindig úgy érzem, mintha mindenki engem figyelne/rólam beszélne publikus helyen
2020. okt. 10. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!