Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok fel vannak...

A pszichológusok fel vannak készítve arra, ha a páciens nem valós válaszokat ad a kérdéseire, hazudik neki?

Figyelt kérdés

Ilyen esetben készpénznek veszik amit a páciens mond és az alapján állítanak fel egy diagnózist?


Vagy vannak technikák amelyekkel ki tudják deríteni az igazságot?


Sok páciens talán nem akar rossz diagnózist ezért lehet, hogy normálisnak fog tűnni.


2020. okt. 6. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak technikák, amelyekkel ki lehet szűrni, ha valaki süketel. De mivel a diagnózist általában mégis csak a páciens saját elmondása alapján tudják felállítani, nyilván nem lesz helyes.
2020. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


De egy nagy része a pácienseknek nem akar jobb fényben feltűnni? Nem fog visszatartani olyan gondolatokat, amelyekről úgy érzik súlyosak, nagyon abnormálisak?


Ilyen esetben mennyi értelme van elmenni pszichológushoz?

2020. okt. 6. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ismerősöm, aki titokban meleg, és ezt nem mondja el a pszichiáterének, akihez jár, pedig nagyon is meghatározza az életét. Dührohamok miatt jár amúgy a pszichiáterhez, és én úgy látom, ahhoz képest, hogy több mint egy évtizede járogat, nem lett változás.
2020. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

na várjál, ha önszántából megy oda - és nem mondjuk a bíróság kötelezi elmeorvosi vizsgálatra -, akkor nyilván segítséget szeretne kérni. ehhez viszont a kliens és terapeuta között ki kell alakulnia egy bizalmi kapcsolatnak. az nem megy egyik napról a másikra.

és de, a súlyosakat és (a kliens szerinti abnormálisakat) nem az első alkalommal fogja tudni kiszedni a kliensből..

2020. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4


Lehet, hogy önszántából megy mert belátja, hogy segítségre van szüksége, de csak a tüneteit osztja meg a pszichológussal és a egy nagy részét a gondolatainak magában tartja, arra gondolván, hogy annyi is elég lesz a pszichológusnak.


Én belegondolván lehet, hogy elmennék, de én magam sem mondanám el minden gondolatomat, mert lehet, hogy közveszélyesnek ítél meg (pedig tudom, hogy nem ártanék senkinek, de ő attól még gondolhatja az ellenkezőjét) és bezárat.

2020. okt. 6. 14:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5, nem fog bezáratni, ahhoz nagyon komoly indokok kellenek, nem pár, fejben kavargó gondolat. elképzelni nem tudod, mi mindent hallottak már. ez semmiképpen ne tartson vissza.

és pont az lesz a sikeres terápia alapja, hogy mersz a rossz gondolataidról is beszélni

2020. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


De vannak olyan gondolataim, hogy brutálisan megkínzom az eddigi életem során nekem ártókat. Nem tudom, ha ezt ajánlott elmondani.

2020. okt. 6. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7, sejtettem..

talán kezdd akkor azzal, hogy rossz gondolataid vannak, legszívesebben agyoncsapnád az...(és itt jöjjön a felsorolás, hogy kiket)

a válogatott kínzásfajtákat mondjuk kihagyhatod a felsorolásból

aztán szépen végig mentek, hogy ki miben ártott és hogyan lehetne azt megoldani anélkül, hogy kifacsarnád az illető belét (noha ahhoz lenne a leginkább kedved)

és nem, nem fog emiatt bezárni, nyugi

2020. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy sokszor a páciensnek is nehéz eldönteni, hogy épp igazat mond-e vagy sem.

Magamból indulok ki. Nekem személyiségzavarom van es szorongok, sokszor en magam sem tudom, hogy merre húz a véleményem...

nyilván a múltamról egyáltalán nem hazudok, annak nincs értelme, de sok kérdésre nehéz pontosan válaszolni, mert egy depressziós értelmileg labilis ember nem mindig tudja, hogy miről mit gondol épp.

Nekem pl. a tesztem is értékelhetetlen lett, pedig szerintem nagyon őszinte voltam.

2020. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Bezáratni" azaz kényszergyógykezelésre küldeni csak bíróság tud, a pszichológus és a pszichiáter nem, akármit is mondasz nekik. Kényszergyógykezelésre pedig azokat küldik, akik bizonyítottan veszélyesek, azaz már ártottak valakinek.


Az orvos és a terapeuta legfeljebb javasolhatja a pszichiátria osztályra való befekvést, de a te döntésed, hogy ezt megteszed-e.


Ahogy mások is javasolták, nem muszáj mindent kiteregetni az első alkalommal. A pszichológus úgyis rá fog kérdezni, amire kíváncsi. De ha elmész egy szakemberhez, legyél vele őszinte, mert csak akkor tud segíteni. Attól pedig ne félj, hogy mit fog rólad gondolni, mert nem az a dolga, hogy ítélkezzen feletted, hanem hogy segítsen.

2020. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!