Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok fel vannak...

A pszichológusok fel vannak készítve arra, ha a páciens nem valós válaszokat ad a kérdéseire, hazudik neki?

Figyelt kérdés

Ilyen esetben készpénznek veszik amit a páciens mond és az alapján állítanak fel egy diagnózist?


Vagy vannak technikák amelyekkel ki tudják deríteni az igazságot?


Sok páciens talán nem akar rossz diagnózist ezért lehet, hogy normálisnak fog tűnni.


2020. okt. 6. 13:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eloszor voltam pszichologusnal, a trauma kerettortenetet osztottam meg vele. Ahogy haladtunk elore, kb a harmadik alkalommal mondtam neki, hogy a tortenetbol csak az en oldalamat hallja, es fel merult bennem ketsegkent, hogy esetleg ugy ferditem a tortenetet, hogy en tunjek fel jo szinben. Erre azt valaszolta, hogy dolgozott drogcentrumban is, tudja, hogy mikor hazudnak/ferditenek az emberek.

A testbeszed is sokat elarul, ha valaki hazudik.

Tobben irtak, hogy csak oszinteseggel mukodik a pszichologus. Ezzel teljesen egyetertek, es en is igy indultam neki. De a valosagban ez nehez, nekem megterhelo volt nehany temarol beszelni. Nagyjabol 1 ev elteltevel erzem, hogy most mar melyebbre tudunk menni.

2020. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!