Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párommal örökbefogadtunk egy...

Párommal örökbefogadtunk egy kiskutyát. Előtte alaposan utánajártunk mivel is jár ez és úgy éreztük alkalmasak vagyunk rá Azonban az inkább általam meghozott döntés miatt mindketten szenvedünk mi is illetve a kutyus is. Szerintetek mit kéne tegyek ?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől szenvedtek??
2020. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi a probléma? Miért szenvedtek?
2020. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne kicsit bővebben, mert ennyiből semmit nem lehet tudni.
2020. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Azt írtad, körbejártátok a témát. Nyilván az első időszak nehéz. Mi a baj?
2020. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Először is úgy gondoltam, hogy egy kutya örökbefogadása jót tenne a kapcsolatunknak és jobban összehozna minket. Azonban így 2 hét elteltével pont az ellenkezője alakult ki az alváshiány és folytonos idegeskedés/stresszelés végett. Úgy gondolom, hogy ha mi rosszul érezzük magunkat az előbb utóbb a kutyára is kihat de teljesen tanácstalan vagyok mit tegyek. Kicsit úgy érzem, hogy egy elhamarkodott döntésemmel egyszerre 3 életet tettem tönkre (a páromét a kutyáét és az enyémet)

Remélem nagyjából érthetően írtam le és köszönöm a megértő válaszokat

2020. okt. 10. 00:22
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem alszotok, és miért idegeskedtek, mennyi idős a kutya? A kutya nem javít rosszul működő kapcsolatot, mint a gyerek születése sem, mindkettő nagyon nehéz az elején, új időbeosztást, odafigyelést igényel. A 2 hét meg semmi, ennyi idő alatt nem lehet rendszert kialakítani.
2020. okt. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Hany ilyen szerencsetlen allat kerul vissza a menhelyre!

Gyereket is tilos azert szulni, hogy a parod megtartsd, kiteljesedj. Kutyat se ilyen hokusz-pokuszbol kell, hanem mert vagysz arra, hogy gondoskodj rola.

Az uj helyzet ugyan jarhat kezdetben kihivasokkal, de felek, hiba volt ezt az otletet valora valtani. Szerintem, ha alkalmasak lennetek, a nehezsegek ellenere sem lenne ilyen ketely.

2020. okt. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj én még most se értem, foglalkoztam már kiskutyával, mi az ami stresszel meg alvashiányt okoz? Újszülött kiskutya van nálatok? Ha már idősebb, akkor alapvetően azért a fő dolgokat tudja magától csinálni, illetve a szobatisztaságra kell megtanítani, ami egy nagyobb kihívás, de annyira azét nem, hogy álmatlan éjszakákat okozzon.

Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy annyira picike, hogy 2 óránként kelljen etetni, nem adnak így oda kutyát sehol sem.


Szóval én sztem itt más baj van a háttérben, amit a kutya hozott elő, de azért egy kiskutyával sincs annyi nyűg, hogy ez ennyire extrémen probléma legyen. Vagy nektek ennyire alacsony a tűrőkepessegetek, nem tudom. Ezért kellenek kicsit konkrétabb infok, mert így nem tudok segíteni, pedig szeretnék.

2020. okt. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem megfelelően rendezitek a kutyát, azért szenvedtek. Ezt mi is megéltük, az első 2-3 napban mindenki éjszakai nyüsszögésre felkelt valamelyikünk, aztán beszereztünk szobakennelt és egy éjszaka után már nem nyavajgott, összebújt a plüsseivel és aludt, de az a 2-3 nap pokoli volt. A pisi-kaki kérdést el kell viselni, takarítani kell, szaladgálni kell a kutyával, igen, de ezt nyilván tudtátok. Ha valaki nem akar a szobatisztaságra szoktatással bíbelődni, az nem vesz magához kölyökkutyát, ez a legalapvetőbb, fél év körüliek már okosabbak, könnyebben megy.

Alapvetően is lazán kell venni a dolgokat, persze ezt könnyű mondani, de lesznek még ennél nagyobb kihívások is az életedben.

Ha már két hete nem alszotok és pánikban rohangálsz a felmosóval akkor valamit rosszul csinálsz. Természetesen egy kiskutya a megszokott életritmus megváltozásával jár, de ez nem feltétlenül rosszabb, csak más, és a változást a legtöbben rosszul tűrik, 2 hét pedig nagyon kevés a megszokásra, főleg mert kiskutyával sok a feladat és nem mind kellemes.

Hogy mit tegyél, azt ennyiből nem lehet eldönteni. Azért két hét alatt a kiskutyával kialakult már valamilyen kötődés?

2020. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálatok van még a kutya?
2022. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!