Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezdődik a megőrülés?...

Hogy kezdődik a megőrülés? Tudatában van az ember, mikor megtörténik? Nagyon félek tőle.

Figyelt kérdés
Régóta depressziós vagyok es szorongok, de most mar valami megváltozott. Mar nem érdekelnek azok a dolgok, mint eddig. A virus miatt régóta nem dolgozom es mar nem merek semmit csinálni. Nem erzek semmit. Felek, hogy ez mar az őrület első szakasza. Felek, hogy elveszitem a szemelyisegem.
2020. okt. 10. 02:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

En mar nagyon szívesen szednem, annak ellenére, hogy panikolós vagyok, de olyan mellékhatásai voltak, hogy 4 nap alatt hevertem csak ki.

Sajnos ott tartok egyébként, hogy mar elhiszem, hogy irányítva vagyunk, mert túl sok a szenny az életemben. Nyilván nem jozska Pista, de valami szórakozik velem, ez biztos.

2020. okt. 10. 15:37
 12/20 anonim ***** válasza:
Ezt is csak a szorongás miatt érzed...
2020. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azért ha valakivel egy ev alatt történik 100 szerencsétlenség, amíg mással csak 5, azt nekem senki nem tudja megmagyarázni, hogy a véletlen műve. Ráadásul tőlem függetlenül.

Eleve a családom nagy része mentális beteg es nem csak kis szezonális depressziorol van szó, szóval mi tényleg erre vagyunk ítélve.

2020. okt. 10. 15:56
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

10. Hónapja vagyunk ebben az évben.

Végig vert az élet, még se más vagy mások az oka..

2020. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj az antidepressánstól. Van akinek szüksége van rá ha olyan erősek a mellékhatásaid akkor valóban be kell feküdj egy két hétig amíg elmúlanak és javulást tapasztalsz. Hidd el ez egy nagyon hosszú út. De ha szenvedsz azzal nem lesz jobb megbetegíted a tested.

Én nagyon sokat fogytam amikor beteg lettem a menstruációm is összevissza jelentkezett. Nem bírtam enni inni. Kimenni a házbol sem mert rettegtem hogy olyan helyen leszek rosszul ahol nem segítenek. Meghaltam volna gyógyszer nélkül. Most megsem mondanád hogy mivel küszködtem. Bízz egy kicsit hogy neked is lehet még életed. Én azthittem vége van de nagyon hálás vagyok a gyógyszereknek hogy vissza adták. El lehet ez miatt ítélni de ez az igazság.

2020. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bipolàris zavarra nem antidepi kell hanem hangulatstabilizáló gyógyszer. Az antidepi estleg mellé


Amúgy abból is rengeteg van. Kétlem hogy nincs olyan ami számodra megfelelő


Orvosodnak jelezted?

2020. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

En abban sem vagyok biztos, hogy ez bipolaris depresszió egyébként, de nyilván nem az en feladatom eldönteni. A szorongás egyértelmű, nem tudom kevert bipolaris-szorongasos depresszió van-e egyáltalán... egyébként borderline is vagyok, szóval a hangulatingadozas es a döntésképtelenseg kikeszit.

Neurotop nyugtatót irt még fel az antodepi melle. Egyébként egy hete nem érem el telefonon

2020. okt. 10. 22:32
 18/20 anonim válasza:
Szia!!! Én pontosan ugyan abban a cipőben járok mint te, es oszinten sajnalom hogy nem mar elob talaltam a kerdesedet... En OCD-s (kenyszerbeteg vagyok) es rengeteg fobiakus felelmem van.. Semmihez sem ugy kotodom ahogy par evvel korabban, es szo szerint mindenbol szorongasg csinal az agyam, de full olyan dolgokbol, amik eddig oromit okoztak... Ma konkretan panik rohamom volt attol, hogy nagyon feltem hogy megorulok... Konretan ereztem hogy megorulok, de ugy erosen, es erre rendesen ra is szorongtam... mondjuk ez hol jobb, hol rosszabb, egy hullamvasut az elet igy, ez teny... En teljes mertekben megertelek... Sose add fel, es hidd el mindig lesz jobb... Szerintem meg 100% hogy nem fogsz megőrülni, én már kb fél éve erőteljesen félek tőle, és még mindig eszemnél vagyok... Tudom a nevem, tudom hogy ki vsgyok, tudom hogy 8×8=64 stb stb... Szoval nyugi... Ezek psziches tunetek, vagy kenyszer, vagy fobiakus kenyszer,de az biztos hogy nem megőrülés nekem mar a pszichiqter is elmondta!!! Ha gondolod irj ram privatban (asszem lehet olyat) ES KITARTAST!!! EROS VAGY!!!❤
2022. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek azon előttem szólókkal, akik azt írták, hogy ha tudod, hogy a megőrülés felé mész, akkor nem őrültél még meg, mert az őrülteknek nincs betegségtudatuk.


Sajnálom a helyzeted, és érdeklődöm, hogy mi van most veled, két évvel a kérdésed kiírása után.


Ezen kívül a szorongásról is írnék saját élményt, hogy én sorra fedezem fel magamban azokat a szorongási hullámokat, amelyeknek semmilyen alapja nincs, vagy legalább is nem tudom, hogy mi az, amikor minden tök normális, mégis pl. beleragadok egy helyzetbe és nem tudok továbblépni, mintha valami rossz varázslat lenne épp rajtam, pl. a napi rutin egy lépéséből nem tudok továbbmenni. Mondjuk van is időpontom neurológushoz novemberre, de hol van az még, addig gyűjtöm magamról a neki elmesélendő furcsaságaimat.


Azt is akartam még írni neked, hogy a szorongásaimon nagyon segített az, amikor még rendszeresen meditáltam tudatosan, azaz mindfulness meditációt végeztem, azaz légzésfigyelőset, azt az időszakot azóta is visszasírom és nem is értem, hogy miért nem kezdem újra, azzal az automatikus idegrendszeremet is megtanítanám arra, hogy mindig hosszú légzéseket vegyek, ami alapvetően nyugtat, ezt ajánlom neked is, kérdező, meg mindenki, hogy figyeljetek a légzésetekre, bármilyen szorongási hullám tör rátok, hiszen aki épp pánikol, az levegőt sem vesz, ugye, ezért szokás papírzacskót adni a pánikolónak, hogy lássa, hogy hogy változik az, amikor belefúj, de megy ez anélkül is, ha egyszerűen csak arra figyelünk, hogy mindig mélyeket lélegezzünk, sőt, belégzéssel friss levegőt és pozitív gondolatokat vigyünk a szervezetünkbe, és kilégzéssel menjen ki az elhasznált levegővel együtt minden szemét érzés és gondolat is! Ó, engem már csak ennek leírása is hogy megnyugtat! Ajánlom a jógát is, ahol ezt tanultam - mindenkinek megvan a neki megfelelő jógája, annyiféle jóga van, én is sokáig mondtam, hogy nem nekem való, mégis újra meg újra megpróbáltam más-más helyeken, amíg bele nem szerettem, ráadásul netről is végezhető otthon, ingyen, egy kis gyakorlat után meg egyedül is, hiszen a jóga egy életmód, végül is.


Azt is akartam még írni, hogy keress te is segítséget, ahogy mindenki más is, szakmai segítséget, pszichológustól, pszichiátertől, házi orvostól, és ha nem vagy biztos abban, kérdező, hogy jól lettél diagnosztizálva, akkor kérjél bátran másod- és harmadvéleményt, komolyan!!!


Tanuljon mindenki maga pszichológiát, és nyugodtan próbálja meg magát definiálni, úgy könnyebb neki való szakembert is találni, aki talán megmondja, hogy nem jól diganosztizálta magát! Komolyan! Van segítség!

2023. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én amikor úgy éreztem elkezdtem megőrülni semmit nem érzékeltem, hallottam. Csak történtek a dolgok és benne voltam. Mintha mozognál csinálnád a dolgod, de nincs ott senki. De ne azon gondolkodj, hogy meg fogsz örülni, hanem, hogy fejlődj és erősödj. Nagyon nehéz, de össze kell kapnod magad. Meditálj, nekem az bevált.
jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!