Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az iskolapszichológus mit tenne?

Az iskolapszichológus mit tenne?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben erősen gondolkodom hogy meglátogassak -e egy pszichológust. Vannak viszont olyan dolgok amiket nagyon szégyellek kimondani, senkinek sem beszéltem még róla, viszont pont ezek nyomasztanak leginkább. Félek hogyha elmennék egy iskola pszichológushoz és beszélnék például arról, hogy néha arra végzek önkielégítést hogy élve szétégetnek egy kutyát vagy megmérgeznek utcakutyákat mit tenne, kötelezné a titoktartás? Nem rúgatna ki miatta? Félek mert mintha két énem váltakozna, az egyik a légynek sem tudna ártani, de amikor belémjön az érzés megölnék valamit.

2020. okt. 11. 00:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
Remélem hogy háziállatod nincs.
2020. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%

Fordulj orvoshoz. Minnél hamarabb annál jobb. Őket köti az orvosi titoktartás de erről tudnia kell.

Nem fognak bezárni sehova. Csak gyógyszerre van szükséged. Valami nem oké a fejedben az tuti.

2020. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
19%
Hát pedig az ilyen elmebetegeket be kéne zárni.
2020. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
64%

Ne bántsátok a kérdezőt. Inkább örüljetek, hogy felismerte a gondot és szeretné segítséget kapni.


Kérdező, nekem az iskolapszichológussal csak rossz tapasztalatom van (elpletykálta és rendes tanácsot sosem adott), inkább keress fel egy rendes pszichológust. Háziorvos ad beutalót, nem kell neki elmondani, ha rákérdez akkor elég annyit mondani, hogy szükséged van rá,stresszes vagy stb. Pszichológus majd eligazít máshova, ha úgy érzi ő nem tud megfelelő segítséget nyújtani. Nem fog feljelenteni, nem fog beszólogatni, nyugodtan menj el hozzá.

2020. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, itt az első tizennéhány válaszoló nagyon jól illusztrálta, hogy milyen _NEM_ lehet egy jó pszichológus. A 14-es tanácsára hallgass. De azért megpróbálkozhatsz az iskolapszichológussal is, csak ne úgy kezdd, hogy állatkínzós videókra végzek önkielégítést, hanem először beszélgessetek, legyen valami alapod, hogy normális-e, megbízhatsz-e benne. Utána, ha úgy látod, akkor beszélhetsz neki erről a dologról.


Fura fantáziái szex közben bárkinek lehetnek, ez egyáltalán nem jelenti, hogy akkor te majd micsoda szörnyű dolgokat fogsz csinálni X év múlva. Nincs összefüggés. De ha egyedül maradsz a problémáddal, nem tudod megoldani, nem kapsz segítséget, hogy kiderüljön, mi van a háttérben, annak már lehet negatív következménye.

2020. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem a nők bántalmazása és a snuff izgat már tinikorom óta, még annó elmondtam egy pszichológusnak de csak annyit mondott hogy hagyjam abba a nézését. De hát a fantáziám arról szól és megkísérti az embert a sötét oldal.
2020. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz nem kell beutaló 14eske. Elég időpontot kérni. Nehezen hiszem el hogy ez egy valós kérdés. Vagy csak én vagyok orgonavirág lelkű. De teljesen abszurd a sztori. Aki azt írta hogy erre gyószer kell azzal megetetnék egy dobozzal. Idióta. Gyógyszertől nem lesznek más gondolatai senkinek ilyen téren.
2020. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
17. Iskolai dolgozó simán írhat egy papírt ami pszichológushoz/pszichiáterhez szól.
2020. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
Minek írna ha anélkül is fogják? :D
2020. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%
19. Jó de ha nem akarna magától menni akkor kaphatna beutalót, vagy ha már elmúlt 18 akkor nem tudom hogy van ez én 15 vagy 16 évesen kaptam beutalót mert kissé szét voltam csúszva.
2020. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!