Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bizonytalan-elkerülő kötődő...

Bizonytalan-elkerülő kötődő férfivel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Páromnak, akit 1 éve ismerek, kötődési problémái vannak, gyakorlatilag tankönyvszerűen hozza a bizonytalan-elkerülő kötődés minden tünetét, terápia nem hozta, hozza meg a várt hatást. Tisztában van a problémájával, évek óta csinálja szünetekkel a terápiát, de nem köti össze a dolgokat, értem ezt például arra, hogy hullámokban látom rajta, hogy nagyon tetszem neki, ezt hangoztatja is, majd amikor közelebb kerülünk lelkileg, átmegy abba, hogy ő mennyire nem szerelmes belém. Véget vetettem többször a kapcsolatnak, de pár hét után mindig megkeresett, és kezdődött minden elölről. Tudom, hogy az lenne a legokosabb, ha végérvényesem véget vennék ennek. Volt valaki hasonló cipőben?

#kötődési zavar #pillangó férfi
2020. okt. 15. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem, mert nem olyan nő vagyok aki elviselné ezt egy percig sem. Ha te szeretsz szenvedni, hajrá.
2020. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom ezt igazán csak a pasi tudja megoldani. Ha ő képtelen/nem akarja, akkor még nincs kész komoly kapcsolatra.

Nem fogod tudni megmenteni őt saját magától.


Amikor azt mondja, hogy igazán nem szerelmes, higgy neki. Ő ismeri igazán magát, felnőtt ember. Lehet visszafogad, de annyira nem szeret hogy ne szórakozzon az érzéseiddel. Talán fel se fogja mennyire bánt ezzel.

2020. okt. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En is ilyen tipus vagyok, azzal a veglettel, hogy nem is tudok kapcsolatot kialakitani. Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy fizikailag es lelkileg, erzelmileg kozel engedjek magamhoz valakit. Amikor azt mondja, hogy nem szeret, szerintem megijedt attol, hogy kozelebb kerultetek.

Gondolkoztam, hogy engem mi lendithetne at, hogy ne ijedjek meg a melyulestol. Nem tudok erre otletet mondani. Szerintem a parod jol teszi, hogy pszichologushoz jar, az hozhat eredmenyt, csak az hosszabb ido, es a parodnak is akarnia kell.

2020. okt. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagydd el végleg. Attól mert elkerülő lehet szerelmes. Én is hasonló vagyok, szeretném ha közel lenne hozzám a párom, de ha közel van, akkorbazt nem tudom elviselni. De ettől még szeretem, szerelmes vagyok.
2020. okt. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy szerelmes belém. Aki minden nap megeszik jóízűen fél liter fagyit, annak nem fogod elhinni, hogy nem szereti a fagyit. A problémájával tisztában van, hétfőn, kedden, szerdán elmondja, hogy dolgozik rajta, sajnálja,akar engem és kéri, hogy legyek türelmes, majd csütörtökön hirtelen teljesen máshogy viselkedik. Ölelget, simogat, majd a következő percben már azt hangoztatja, hogy neki ez sok, nem kell. Ilyenkor szoktam mondani neki, hogy ha érzi, hogy kezd feszültté válni, akkor nyugodtan menjen el vagy én megyek el(nem élünk nyilván együtt), de ennyivel nem éri be, neki le kell vezetni a feszültséget, rajtam. Társaságban egyébként teljesen nyugodt, kimutatja az érzéseit, dicsér másoknak, jót tesz neki, ha barátokkal, ismerősökkel vagyunk. Javasoltam. hogy váltson pszichológust, nem akarja, a párterápiára próbálom most rávenni, de ha ő nem akarja, hiába megyünk el, az sem fog segíteni.


Tudom persze, hogy az lenne a legjobb nekem, ha végleg vége lenne, de ez nem olyan egyszerű, főleg úgy, hogy ezt leszámítva egyébként fantasztikus férfi. A dolog pszichológiai hátterével tisztában vagyok, arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e itt valaki, aki egyik vagy másik oldalról érintett, és ha tudta, hogyan tudta kezelni ezt a helyzetet.

2020. okt. 16. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy mentálisan nem egészséges ember illetve beteg mind az ilyen menekűlj minél előbb. Sajnálnám meg minden menjen és kezeltesse magát dehogy 1 percig nem maradnék vele az is biztos.
2020. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Jómagam is bizonytalan kötődésű vagyok, több éves terápián vagyok túl. Több módszert kipróbáltam, végül az EMDR terápia hozott óriási változást az életembe. Most már azon a szinten vagyok, hogy nem érzem az a kétségbeesett érzést, hogy úgyis el fognak hagyni, nem érzem azt, hogy "kiugranék" a kapcsolatból a legapróbb probléma miatt is, és már ritkán jön elő az, hogy adott napokon nem érzek semmit a párom iránt.


A párod helyzete nem könnyű, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezt neked tűrnöd kell, muszáj felismerned, hogy hol vannak a határaid, mi az a pont, amíg te jól érzed magad ebben a kapcsolatban (főleg akkor lehet nehéz ez, ha esetleg neked is van kötődési sérülésed).

Ami nekem nagyon sokat segített érintettként az empátia önmagam iránt, amikor átéreztem, hogy mennyire rémisztő lehetett csecsemőként, amikor nem úgy reagáltak a szükségleteimre, ahogy kellett volna. Ha ez megvan, hogy megérted a "belső kisgyereket", akkor jöhet a tudatosság és önmagad monitorozása. Tudatosítani, hogy már nem a múltban vagy, hanem egy szerető társ mellett, fel tudod sorolni, hogy mivel "bizonyította", hogy szeret téged, érzed, hogy biztonságban vagy mellette. Nekem ezek segítettek, de minden személy más, inkább csak azt akarom jelezni, hogy van ebből kiút, csak nagyon küzdelmes és fájdalmas szembenézni a múlttal.

Említetted a párterápia lehetőségét. Kötődési problémák kapcsán nagyon hasznos az ÉFT párterápia. Azt is nagyon megértem, hogy a párod bele van már fáradva a terápiázásba, valószínű, nem jó terapeutánál van, érdemes lenne váltani. Remélem valamennyit segítettem, átérzem mindkettőtök helyzetét, nagyon nehéz egy ilyen párkapcsolat.

2020. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én lánnyal voltam így, sőt most is.


Nézd, sok türelem, megértés, bla bla bla


Ez nem az a szituáció, amikor egoval elérünk bármit (lásd 1es, egyből egos problémát csinál belőle, váljon egészségére)



A csávó ezzel jár, ha szereted, akkor elfogadod, hogy hülye, és bízol benne, hogy javul idővel. Ha nem, hát nem. Varázslat nincs, ha lenne, akkor azt adnánk a patikában

2020. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!