Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményed a frontinról?

Mi a véleményed a frontinról?

Figyelt kérdés
Ez az a gyógyszer, ami nekem a mindent jelenti. 2015-ben kezdtem el szedni, aztán 2016 február 7.-én lebuktam vele a szüleim előtt. Aztán folytattam, 2017 január 31-ben ismét lebuktam vele. Utána exemhez költöztem és zavartalanul szedtem tovább 2018 júniusig. Exemmel akkor szakítottam a gyerek téma miatt, mert 17 évesen még nem akartam szülni. Utána egy hónappal elmentem orvoshoz és felirattam xanaxot, aztán novemberben orvost váltottam és felirattam a frontint. Utána minden rendben volt egy darabig, aztán anya kitalálta, hogy szokjak le róla. 120 kerek napig nem volt frontinom, mert a nyírőben lehoztak róla 1 hét alatt napi 4mg-ról. Most tegnap óta megint van és holnapután megyek feliratni. Úgy izgulok, remélem felírják. Kalandos utat jártam be vele, de sosem akarom véglegesre lerakni. Ti hogy vagytok vele? Én napi 2-3mg-ot veszek be belőle. Csak így tudom az életemet egyben tartani, az orvos szerint szétesett a személyiségem. Most a frontinnal együtt 5 gyógyszert szedek. 20/l

2020. okt. 19. 21:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26%
Állítólag ezekről nehezebb lejönni, mint a drogról. Nekem csal Valeriána elvonási tüneteim voltak, de egész testemben rángtak az izmaim, és ez csak egy tünet volt a sok közül. Soha többé ilyen szereket. Ha egy ilyen light-osnak mondott nyugtató ezt okozza, mit okozhat a Xanax?
2020. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Valerianatol biztos nem voltak elvonási tüneteid, mert az csak egy gyógynövényes bogyócska, semmi olyan anyag nincs benne, ami addikciót okoz.
2020. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Most irattam fel 300mg-ot három hónapra
2020. okt. 21. 12:08
 14/25 anonim ***** válasza:
12-es, ja én is azt hittem. Csak azt elfelejtették mondani, hogy a gyógynövény mellett barbiturátszármazékot is kevernek hozzá. Az összetevők listáján ott volt, csak én nem figyeltem és nem is értettem hozzá. Egyébként azóta szerintem kiszedték belőle a barbiturátot, mert már én sem látom a netes összetevők közt, biztos volt belőle valami balhé. Ez kb. 10 évvel ezelőtt volt, akkor még benne volt.
2020. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a mondat arra utal, hogy okozhat függőséget.:


"A kezelés hirtelen megszakításakor megvonási tünetek jelentkezhetnek: rossz közérzet, nyugtalanság, szorongás, hányinger, hányás, remegés, fokozott verejtékezés."


[link]


Én már azt is el tudom képzelni, hogy továbbra is kevernek bele barbiturátszármazékot, csak nem tüntetik fel. Vagy önmagában a macskagyökérnek is van addiktív hatása. Különben abba lehetne hagyni fokozatosság nélkül is.


A hányinger és a hányáson kívül minden tünetem meg volt, pluszban izomrángás és szívgyengeség. De az izomrángásnál jöttem rá, hogy elvonási tüneteim vannak. Az történt, hogy rászoktam a Valeriánára, de nem tudtam róla, mert úgy hittem, hogy nem lehet rászokni. Mivel 1 nem hatott, bevettem 2-t és fokozatosan eljutottam egy nap odáig, hogy olyan 8 óa alatt 6-ot bevettem. Már eleve az, hogy nem hat kis adagban, jelzi, hogy rászoktál. Csak én nem kapcsoltam. Amikor 6-ot bevettem, utána aluszékony lettem és olyan földönkívüli, reszketett a kezem, nem tudtam kikelni az ágyból, szorongásrohamok törtek rám, meg voltam róla győződve, hogy idegösszeomlásom van. Emlékszem, hogy feküdtem a kádban és minden totál távolinak tűnt, mintha nem lennék én saját magam. Legrosszabb volt, amikor már remegtem. Amikor nagyon rosszul voltam, bedobtam egy Valeriánát és azonnal jól lettem, ez igazolta számomra, hogy szükségem van a nyugtatóra, kezdek idegbeteg lenni. Közben meg csak elvonási tüneteim voltak. Annyira rosszul voltam egy hétig, hogy nem tudtam elmenni venni, amikor kifogyott a Valeriána és pont vasárnap volt, a párom se kapott sehol. Ez volt a szerencsém, mert estére kijött az izomrángás is és akkor kezdtem gondolkozni, hogy nem is pánikrohamom van, hanem elvonási tünetem. Nagyon durva volt. Soha többé nem vettem be Valeriánát. Olyan dolgokat is okozott korábban, hogy minden előzmény nélkül rám tört egy iszonyatos pánik és sikítani szerettem volna. A lényeg, egész hajnalig tartott az izomrángás, aztán elmúlt. Ha lett volna otthon VAleriána, nem jutok idáig, mert annyira erős pánikérzéssel járt mindez, hogy bevettem volna és sose jövök rá, hogy elvonási tünetem van, mert rászoktam a Valeriánára. Még egy hétig fura volt a szívem, aztán elmúlt és soha többé nem volt se pánikrohamom, se izomrángásom, se semmi ilyesmi, mert nem vettem be soha többé Valeriánát.

2020. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2020. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Én Sedacur forte-val kezdtem 5 éve, de semmilyen hatást nem tapasztaltam, ezért váltottam a frontinra..az használ. Addiktív, de használ. Jó gyógyszer
2020. okt. 21. 14:04
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
Valerianatol fuggoseg XDXD kosz h feldobtad a napom.
2020. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
En is szedem a frontint napi 2x0.25-ost escitil 10 mg os melle. Szerintem jo hatasu, teszi a dolgat.
2020. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hát én 3mg-ot szedek naponta
2020. okt. 22. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!