Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy depressziós embernek jó háziállatot tartani?

Figyelt kérdés
Vagyis értem, hogy gondoskodás, szeretet, de még magamat meg a háztartást is nehezen látom el (vannak jobb és rosszabb napok, de inkább rosszak), nem még egy háziállatot. Egyébként sem vagyok egy gondoskodó típus, sőt többnyire az agyamra megy minden és mindenki, amivel, akivel foglalkozni kell, ritka az amikor ki tudok kelni az ágyból. Szeretet se sok szorult belém...

2020. okt. 24. 17:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tényleg így van, hiszen nem minden depressziós ember hagyja úgy el magát mint te és a 8-as válaszoló. Én is az vagyok, de még a mélypontjaimon se hagytam el magam ennyire. Erőt vettem magamon, keltem az ágyból, lezuhanyoztam stb. Szeretem az állatokat, viszonozzák ha szereted őket. De ha nem szereted őket akkor nem szabad tartani. Vannak emberek akiknek nem való háziállat. Egy kisállattal foglalkozni kell. Elképzeltem higy szerencsétlen éhes de te nem akarsz kikelni az ágyból ezért nem kap enni. Nem akarod megdicsérnise se, szeretni se. Az állat és a te saját érdekeben ne tarts állatot.
2020. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg van egy cicám, még akkor került hozzánk, amikor nem voltam depressziós. Szerencsére van, aki rajtam kívül tudja még etetni, de azt tervezem, hogy inkább nem tartok több háziállatot. Legalábbis amíg ilyen vagyok :(


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2020. okt. 24. 19:25
 13/15 anonim ***** válasza:
Nyilván az adott személytől függ. A depressziósok egy részét fel tudja vidítani, plusz inger, és hát a kötelezettség, a felelősség is lehet motiváció. Én nem vagyok depressziós, de pl. amikor kölyök volt a kutyám, állati beteg voltam, de azért 2 óránként ki kellett vinni - még jó, hogy csak a kertbe, mert egy lakásból nem lett volna erőm felöltözni és levinni az utcára, keresni egy megfelelő helyet meg vissza.
2020. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11 vagyok. Igen, szereintem is alapból vannak olyan emberek akik nem igazán szeretik az állatokat, teljesen hidegen hagyja őket. Van ismerősöm akinek a kislányának van cicája, megkap az állat mindent, de ő maga nem szereti egyáltalán. Csak a lánya miatt tartják. Nekem ez furcsa hogy hogyan nem lehet szeretni egy kis szőrgombócot, dehát van ilyen.

Én személy szerint nem tartanék panelban állatot, sőt most már ketrecben sem (hörcsög stb.

). Korábban volt de megsajnáltam őket. Kertesházban szerencsére van udvar ahol kedvükre szaladgálhatnak.

Ha egyedül élsz is jó mert van ki haza vár, van aki örül neked, önzetlenül odabújik stb. Ezért is jó egyes depressziós embernek pláne ha egyedül van. Persze nem mindegyiknek ahogy fennt is írtam.

2020. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én egyedül szerettem a legjobban lakni, valahogy én akkor voltam kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, kevésbé depressziós. Nem tudom, fordítva lennék összerakva?
2020. okt. 25. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!