Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El kéne menjek pszichológushoz...

El kéne menjek pszichológushoz? Lenne értelme?

Figyelt kérdés
Egy olyan állapotban vagyok, hogy vannak mentális bajaim, viszont ezek a konfortzónám részévé váltak az évek alatt. Nem oldódtak meg, de együtt tudok velük élni, problémát csak az érzelmi világomban okoznak, a feladataim elvégzésében nem. Tudom a bajok forrását is, tehát ha azért mennék, hogy együtt kiderítsük, akkor arra nincs szükség, mert már ki van derítve. Ilyenkor egy pszichológus tudna bármit is tenni? A barátaim kérték, hogy menjek el, de mit tudna tenni? Változni nem akarok, mert úgy érzem nekem ez így kényelmes, a környezetem nem szenved tőlem, tehát ha nem változok, akkor se ártok senkinek se. És az okokat is tudom. Ilyenkor szerintem nincs értelme, mert mit tudna tenni? Szerintetek?

2020. okt. 29. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért akarják a barátaid?
2020. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért akarják, mert magamat szoktam bántani, érzelmileg komolyabban, és fizikailag is, de itt nem komoly sérüléseket kell gondolni. És ez megijeszti őket, ezért akarják.
2020. okt. 29. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor igen, keress pszichológust. Fog tudni segíteni abban, hogy ne bántsd magadat sehogy sem. És ez fontos. Egész máshogy, sokkal szebbnek fogod látni a világot, amikor már nem akarod bántani magadat. Hallgass a barátaidra, jót akarnak.
2020. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2020. okt. 29. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem feleslegesen kidobott pénz lenne. Berendezted a magad kis privát poklát, és elvagy benne. Nincs motivációd és elkötelezettséged a terápia iránt, úgyhogy fölöslegesen foglalnád mások elől a doki idejét.
2020. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez talát. Pontosan ebben az állapotban vagyok. Köszönöm a választ.
2020. okt. 29. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokkal értelmesebb vagy annál, hogy egy pokolban akarj élni még száz évig. Egyelőre nem vagy elkötelezett a terápia iránt - de hiszen még el sem kezdted. Adj neki egy esélyt legalább.
2020. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan pszichológushoz mész, aki kiképzett terapeuta, az nem kidobott pénz. Ha csak beszélgetnétek, annak kevés az értelme.
2020. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 29. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!