Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig lehet lehúzni öngyilkos...

Meddig lehet lehúzni öngyilkossági késztetéssel? Meg lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés

Nem telik el úgy 20 perc, hogy ne jutna eszembe. Annyira színtelen és üres minden, hogy nem is érzem, hogy élnék. Nagyjából, mintha egy álomban lennék napközben, ami éjjel is folytatódik és ezzel olyan, mintha 1 napot élnék meg folyamatosan, kis különbségekkel. Nagyon nagyon sokszor van olyan érzésem, mintha hirtelen nem tudnám, hogy mi is folyik körülöttem, nagyjából úgy írnám le, mintha nagyon megijednél és leblokkolsz egy pillanatra, de ez minden nap nagyon nagyon gyakran. És mintha nem is a saját bőrömben lennék, hanem csak egy testben amit marionettfiguraként belülről mozgatok. De nem érzem magamnak.

Kényszeresen jönnek az önpusztító gondolatok, ha látok egy kést, akkor vizualizálom ahogy felvágom a torkom, ha egy magas épület vagy szikla mellett megyek el, akkor arra gondolok, hogy milyen lenne szétplaccsanni egy ugrás után. Meg beleugrani egy megpakolt 30kilós táskával a Dunába és eltűnni..

Ugyanakkor nincs bátorságom kilépni. Mert azt gondolom, hogy utána valami dimenziókkal rosszabb, örökké tartó pokol vár. Meg mert van pár ember, akiknek fontos vagyok. És halt már meg barátom, ami azóta is fáj. És ez a 20-as éveim közepén..



2020. okt. 30. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Menj be a pszihiátriai ambulanciára azonnal.

Minnél hamarabb kezelnek annál hamarabb léphetsz ki ebből a borzalomból. Hidd el hogy tudnak segíteni. Az elején borzalmas és rengeteg kitartás kell meg persze türelem. De megéri hogy végre magad mögött tudhasd ezt az időszakot és elsem fogod tudni képzelni hogy érezhetted magad ilyen pocsékul. Kitartást sok erőt kívánok.

2020. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos van bőven tapasztalatom pszichiátriával.

Ilyen borzalmas egészségügyi elbocsátások, hatalmi harcok és a vírus miatt is esélytelen, hogy befeküdnék.

Meg nem is vagyok életveszélyben, nem tudom kinyírni magam. Lenne lehetőségem még új szakembert felkeresni, de nem tudom, hogy ki felé nyissak, mert aki pszichiáter kezel(t) ő benne lehet az ország top pszichiáterek között.

2020. okt. 30. 22:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Én jövő héten fekszem be pedig nem vagyok életveszélyben. Sima gyógyszer beállítás miatt.
2020. okt. 31. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dettó így érzem, rengeteg sz.r ért az elmúlt pár évben.
2020. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben hasznos válaszok vannak, amik segíthetnek, ha van egy kis időd olvasni :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Talán a remény valami iránt az ami nem enged meghalni. Segítenék de nem tudok. Nem is lehet.
2020. nov. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamennyit enyhült a helyzet, már nem a halálon gondolkodok állandóan, hanem döbbenten nem tudom befogadni, hogy miért lenne érdemes élni.

Ez szerintem egy jóval magasabb parcellája a pokolnak, talán ez lehet a földi tisztítótűz állapota.

2020. nov. 9. 23:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Kerlek, menj el pszichologushoz es maradj eletben!! En is kezzel-labbal tiltakoztam ellene, osszevesztem vele, elkuldtem a francba, de ha hagyod, h segitsen, sokkal jobb lesz utana, oke? :)
2020. nov. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mi váltotta ki belőled ezt az érzést? Nálam pl. az, hogy túl sokáig voltam olyan emberek közelében, akik csak pumpálták rám a saját negativitásukat (saját családom), hogy sajnos már engem is hasonló érzések nyomasztottak, mint téged. Végül eljutottam arra a pontra, hogy csak azt kérdeztem magamtól, hogy miért vagyok akkor én a világon, ha szerintük ennyire sz.r az élet? Utólag persze beláttam, hogy ha hamarabb távolabb kerültem volna tőlük, nem zuhantam volna bele ilyen állapotba. Ezt csak azért írtam le, mert már az is nagyon sokat segít, ha tudod a konkrét okát, ami kiváltotta ezt belőled.
2020. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kicsit jobb a helyzet.
2020. dec. 1. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!