Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két hónapja szedek scippát 15...

Két hónapja szedek scippát 15 mg de hatástalan?

Figyelt kérdés

Szépen lassan emelték fel ennyire és először nagyon jó volt hogy újra elkezdtem normálisan érezni magam. Kijárni itthonról de valahogy mindig visszaférkőzött az életembe a szorongás. Volt amikor olyan jól voltam hogy a frontint elis felejtettem most újra napi 3x szedem. Pedig már azt hittem minden rendben van. Most azt szeretnék hogy feküdjek be osztályra de félelmeim vannak ezzel kapcsolatban. Pánikos vagyok úgyhogy sajnos a betegségem része hogy így parázok.

Félek a gyógyszerváltástól de nem akarok így élni sem. Valaki sorstárs aki átélt hasonlót?



2020. okt. 31. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Befekszel,lehet nem jössz ki egyhamar!
2020. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezzel megijesztettél. 😢😣
2020. okt. 31. 16:54
 3/16 anonim ***** válasza:

Gyógyszeres kezelést,ha nem életmentő akkor zsákutszának tartom.

Egyszerübb és gyorsabb gyógyszert adni, mint a páciens életével és múltjával foglalkozni. Persze a beteg is a csodára vágyik, egy bogyó és oldodjon meg a orobléma,múljon a fájdalom.

2020. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem életmentő mert nem vagyok egy vastag lány. De olyan ütemben fogytam a napi 4 vagy 5 pánikrohamomtól hogy vérzészavarom lett. Mellette enni nem voltam képes bármit rakhattak volna elém. Kihánytam. Édesanyaként nem engedhetem meg ezt magamnak hogy az ajtón nem tudok kilépni mert elájulok görcsrohamokat kapok. Szenvedek. A szorongás úgy felborította az életem ahogy azt sosem hittem volna. És nincs rá okom hogy szorongjak de elvesztettem a kontrollt felette.

Az orvosom szerint ezt a hajlamot erre a betegségre örökölhettem a két mamámtól aki mind a kettő öngyilkos akart lenni az egyiknek sikeült is. És az apámtól akinek szintén sikerült.

Én csak élni szeretnék ahogy bárki más. Ha bogyó kell hozzá ámen. Szeretek élni. Csak egészséget kérek. Nemvagyok nagyravágyó.

Az orvosok szerint a gyógyszerre épp úgy szükségem van mint a szemüvegre de ettól nem leszek kevesebb mint bárki más.

2020. okt. 31. 17:30
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Nekik és neked is ez a legkönnyebb út és a legolcsóbb is.

Van egy hosszabb és költségesebb út is.

Hitem szerínt a pánikot nem öröklik genetikailag,hanem mentálisan száll szülőről gyermekre amíg valaki meg nem töri ezt a vonalat.

Mivel a szorongásnál nem tudod mitől félsz ezt külső segítség nélkül nagyon nagyon nehéz helyre rakni.

2020. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez így van sajnos. Mivel nem kaptam pszichoterápiás segítséget igen nehezen bírkózok meg a pánikrohamokkal amik mostis sokszor előjönnek és a szorongással. Még azt az ötletet is elvetették hogy pszihológussal beszélgessek. Az orvosom szerint a gyógyszer a megoldás. De sajnos rajtam még nem segített.
2020. okt. 31. 18:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Pénzed van rá? A terápiára.

Egy alkalom kb 7000. Ft heti 3 alkalom.

Sok pénz,de a mentális egészség is megfgizethetetlen.

Analítikusan orientált pszichoterápiában és a hasonló alapokra épülő csoportterápiában hiszek.

2020. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is scippát szedtem 8 hónapig. Pár hónapig jó volt utána visszatért a szorongás pont olyan durván ahogy kezdődött. Gyógyszert váltottam, és pszichoterápiára járok. Elviselhetetlen szorongásnál kell a gyógyszer. Ismerek olyanokat a szakrendelőből,akiket a pszichológus is elküldött pszichiáterhez gyógyszerért,mert olyan durván szorongtak,hogy meg sem bírtak szólalni. Nem ördögtől való az antidepresszáns.
2020. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8as és te azóta jól vagy? Szerintem a scippa elég gyenge antidepresszáns. Én annak érzem, pont a szorongásra nem hat.
2020. nov. 1. 06:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia eppen ma 3 eve hogy ramtort a szorongas ami a honvagybol adodott (kulfoldi munka a jobb eletert) de nem jott be sajnos. Hazajottem mert mar nem birtam, itthon pedig egy villamcsapasra elfogott egy kemeny gyomorideg szorongas duhrohamok es azt sem tudtam mi tortenik csak azt ereztem hogy igy nem fogom sokaig birni. Aztan ket honapot szenvedtem lefogytam ki sem mertem mozdulni a lakasbol, mig vegul mondta valaki hogy van ennek gyogyszere es menjek el pszichiaterhez. El is mentem nagy nehezen felve remegve es o ajanlotta a paroxetin hatoanyagu antidepresszanst 20 mg. Kezdtem szedni a harmadik napot olyan panikrohamot okozott hogy mento vitt korhazba. Tovabb szedtem elkeseredve de nem adtam fel es szep lassan naprol napra ereztem hogy jobb, aztan ugy 3 hetre ra teljesen helyre rakott. Ket evig szedtem ket honap kihagyassal mert ujra visszatert minden mikor elhagytam ugyhogy ujra kezdtem szedni. Most mar egy eve hogy letettem es hala az egnek jol vagyok persze neha vannak nehez napok. Szoval annyit akarok ebbol kihozni hogy van ra megoldas hogy meggyogyulj csak elkell talalni a gyogyszert es pontosan szedni. Benzokat nem ajanlanam en ket hetig szedtem xanaxot nehez volt letenni meg ugy is keveset szedtem. Gyogyulast kivanok!
2020. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!