Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján választottál...

Mi alapján választottál magadnak meditációs formát vagy más mentális techinkát?

Figyelt kérdés

Válaszod indokold.


Köszönöm előre is.


2020. nov. 1. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem véletlenül jött. A zen meditációt találtam meg a neten. Meg azt hogy hogy kell végezni a gyakorlatot


[link]


ez volt az a videó. Előtte csak magamtól próbálkoztam, de nagyon hasonló módon. A légzést és a hangokat figyeltem.

A zen vonal megtetszett, és sok-sok éven át gyakoroltam. Még tervben van, ha egyszer stabilabb lesz az életem elmegyek ehhez a Chong An Sunim-hoz is.

2020. nov. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. tehát -javíts ki, ha tévedek- a "technika választot téged". Nem előzte meg keresés, tud. kutatások tanulmányozása stb.


Mióta gyakorlod? Elégedett vagy a módszerrel?

2020. nov. 2. 06:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát mielőtt megtaláltam ezt a videót kb 3 éve kezdtem el úgy a meditációval foglalkozni. Ez is annak volt köszönhető hogy volt egy megvilágosodás szerű élményem (LSD-től).


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


Csak előtte teljesen egyedül (ill egyszer egy ismerősöm mutatta meg az alapokat) viszont kb ugyanez a zen volt (csak akkor még nem tudtam h az) eleinte csak a lélegzetre, és a hangokra figyeltem. Viszont itt még egyáltalán nem gyakoroltam rendszeresen - csak inkább hébe-hóba. Aztán megtaláltam 2 videót a youtubon, és összeállítottam magamnak egy "egyéni" gyakorlatot. Ezt csinálom már majdnem 10 éve.

Igazából vannak szenvedélybetegségeim (drogfüggő vagyok) és a meditációt arra akarom felhasználni, hogy jobban lássam hogyan, és miért ilyen életet élek amilyet.


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__979..


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-kar..


Kb valami ilyesmi.


Mert abban hiszek, ha minél látom a problémákat - akkor van esély hogy a megoldást is megtalálom. Eddig még nem sikerült áttörést elérnem. Viszont biztos vagyok benne hogy gyakorlás eredményeképp maradtam 1-2 élethelyzetben életben - szóval nekem nem kérdés hogy hatásos volt-e. Minden esetre a függőségem még nem oldódott meg - tehát még több gyakorlás kell :) Legalábbis erre jutottam.


Szóval én egyáltalán nem általános eset vagyok.

2020. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*minél jobban (akartam írni)
2020. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a kiegészítést.


A többiek válasza is érdekel.

2020. nov. 2. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!