Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vissza lehet ebből jönni?

Vissza lehet ebből jönni?

Figyelt kérdés

Egy ideje utálok élni. Elképzelni se tudom, hogy mások mit szeretnek benne. Ha csak a közeli ismerőseimre gondolok, hát egyikükkel se cserélnék, mindegyiknek régóta fennálló problémája van, amit nem lehet csak úgy megoldani. Persze a saját életem is egy nagy rakás sz.r, csak azért írtam az ismerősöket mert tényleg nem értem mások ezt hogy szerethetik.

Van itt olyan, aki egy ilyen állapotból visszajött és megszerette az életet? (Terápiára járok, de nem érzem, hogy segítene.)


2020. nov. 6. 07:13
 1/5 anonim válasza:
Én is úgy érzem, hogy nem szerettek élni, a sok rossz miatt. Valamikor jobban vagyok, szóval ki lehet jönni ebből.
2020. nov. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2-szer elválltam idáig mindent elvittek a volt feleségek 3-szorra neki futók az életnek nem a nősülésnek az most nem kell. 54/F

Szerettem az életet !

2020. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan állapotaim, amikor elkezdek aggódni teljesen felesleges dolgokon is, ezáltal elkezd fájni a gyomrom, amin szintén elkezdek aggódni, olyankor már azt kívánom, inkább meghalnék, mert félek attól, hogy öreg leszek, beteg leszek, és megbánom majd a bajaimat, mert nem előztem meg semmivel, meg nem tudok megfelelni másoknak, stb. stb. Tipikus depressziós tünetek.

Sajnos nincs erre egy általános recept, de muszáj erőt venni magadon, tudatosítani, hogy nincs mitől félni, egyszerűen ilyen az élet: elkezdődik, elmúlik, és bármi rossz történik veled, az azért van, hogy tanulj belőle. Te a saját életedet éled, saját magad szemében kell jónak lenned. Tedd azt, amit szeretsz, és ne idegeskedj.

Tudom, könnyű ezt mondani, ha szarul vagyok, nekem sem mindig segít, de egyszerűen ennyi a 'titok', hogy felül kell emelkedni az agyadon, tudatosítanod kell magadban a félelmeidet, és azt, hogy te irányítasz.

2020. nov. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bennem nincs félelem, szimplán nem értem, hogy miért jó élni. Meghalnék én, csak azzal meg az a bajom, hogy nem tudni nem lesz-e rosszabb, mint itt, illetve nagyon zavar, hogy a testem itt marad és idegen emberek boncolják meg rakosgatják. Ha lenne mód eltűnni a föld színéről, úgy, hogyne találjanak ram, azon elgondolkodnék.
2020. nov. 6. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a baj igazából az emberrel, hogy túl sokat gondolkodik. Mi az értelme az életnek? Szarul hangzik, de semmi. Születsz, meghalsz, a kettő közt meg fenntartod magadat, és hozzáteszel valamit a világ körforgásához.

Ellenben ha azt a kérdést teszed fel, hogy "miért jó élni?", arra viszont neked kell választ találni. Az életet csak saját magadnak tudod jóvá tenni.

2020. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!