Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tudatosság/belátás egy pont...

A tudatosság/belátás egy pont felett előidézi a cselekedeteket is?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakinek szenvedés az élete - mert nem teszi meg a szügséges dolgokat azért hogy jobb legyen.

Viszont már nem tud a hamis kifogásai mögé sem bújni - mert minden akadályt megkérdőjelez.

Így tehát tudatosan folytatja azt az életet ami lefelé húzza!

Ha tovább halad a tudatosság/belátás útján talán még más dolgokra is ráláthat..

Vajon lesz egy olyan pont ahonnan a látás "eredményeképp" már elindul felfelé - és inkább tesz azért hogy jobb legyen?



2020. nov. 13. 09:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Most épp 7,825,329,610 ember van ezen a földön. Már több is.. Ugyan mit számítanék én ebből? Teljesen jelentéktelen az egész élet.

Olyan mintha egy buszon ülnék. Már unom ezt az egészet, és látom hogy egyre gázabb az út, és hogy egyre húzósabb megállók is jönnek. Látom hogy szenvedés az egész utazás.

Viszont változtatni még nehezebb lenne. Le kéne szállni erről az irányról - és átszállni - aztán más irányba haladni. Más emberré válni. De ez ijesztő.

Az a félelmetes hogy erőfeszítést/energiát kell beletennem valamibe - amit végső soron én irányítok. Tehát ha labilis leszek, vagy megbillenek pár hónap múlva - akkor az egész eredményeim (erőfeszítésem/akaratom) egyből mennek a kukába. Már pedig én folyton megbillenek. Nem tudok magamban ennyire bízni!

De hát végül is most is itt vagyok. Így is túléltem ezzel a személyiséggel is már egy ideig. Lehet hogy ezután is szerencsém lesz, és még egy ideig bírhatom ezt így tovább. Talán még lesznek olyan napok is amikor boldog lehetek..

Igen.

Nem jó az életem. De így legalább nem kell félnem hogy elbukok, mert nincs is mit elbuknom. Ezt az utat, szenvedést pedig már elég jól ismerem. Talán egyszer meg csak vége lesz, és eltűnik ez a legyőzhetetlen ellenség is a fejemből. A vágyak, a gondolatok.

Szóval azért haladok tovább tudatosan lefelé - mert ehhez a haladáshoz nem kell önbizalom.

Az önbizalom az ami az akarat mellett még hiányzik belőlem. Az hogy nem találtam magamban semmi olyat - amiben bízni is tudnék.

Ezt kell tovább keresnem. Hátha találhatok valamit. Valami értelmet az egésznek.

Minden esetre ha nem találok semmit, akkor el kell fogadnom a sorsom...

2020. nov. 14. 10:07
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért félsz a kudarctól? Mi van benne? Attól félsz, hogy ha javulást látsz, akkor felmerül benned a remény és ha elbuksz akkor jobban fog fájni? Vagy más oka van? Mert a kudarctól rosszabb nem lesz. Ha ezen az után haladsz és ha megpróbálom változtatni, akkor is ugyan oda jutsz. Csak más úton, de a vége ugyan az. Szóval ha a lesüllyedéstől nem, akkor a kudarctól miért félsz? Előző voltam.
2020. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Valóban a kudarctól félek. Vagy inkább önmagamtól. Attól hogy most hiába lennék erős, ha valamikor megint elbuknák. De lehet hogy ez kéne. Újabb köröket kéne futni, hátha valamikor véletlenül másképp alakulna.


Köszönöm 12. Lehet valahol tényleg itt van a hiba.

2020. nov. 14. 14:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem állj hozzá úgy, hogy kipróbálod, hogy milyen változtatni. Ha kipróbálésként éled meg, akkor nem tudsz kudarcot szenvedni. Ugye mert a kipróbálásnál mindegy, hogy sikerül e vagy sem, mert csak a próba volt a cél. Tehát az eredménytől függetlenül, nem lesz kudarc. Csak egy próba. Talán így könyebb. Előző voltam.
2020. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Aha. Igen, ez így jobban hangzik. Egy próbát mindenképp megér ;)
2020. nov. 14. 15:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen annyit megér. Hajrá ;)
2020. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!