Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúrázok. Az ételekkel...

Fogyókúrázok. Az ételekkel kapcsolatban lenne pár kérdésem? Plusz mindennel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Van itthon csirkehús fűszer és curry por is. Ízesíthetem ezekkel a csirkemelleket sütés előtt?

Nekem a só és bors kombó íztelen.

Mellé ennék mondjuk fagyasztott zöldségeket. Azokat mivel ízesítsem?

Plusz valami egészséges nasit ajánlanátok? Mert ha sok ideig nem eszek akkor megfájdul a hasam és ideges leszek, olyankor csak az lebeg a szemem előtt, hogy ennem kell valamit mert megőrülök. Sokszor vannak falási rohamaim amiket végleg meg szeretnék szüntetni.

Nem tudom az mennyire probléma, hogy sokat kávézok. Kb. két kiskanál cukrot és tejet szoktam beletenni. Igen, próbáltam édesítővel is, de úgy meg sem tudtam inni mert annyira nem ízlett.

Mindenféle saját tapasztalatot várok mert még csak most kezdtem az életmód váltást.

Eddig mindig az ment, hogy szépen leültem a laptop elé, sorozat be, ölembe chips vagy bundázott ízesített mogyoró, Hell. (Nem szoktam már inni sőt, üdítők közül csak Mountain Dew-t iszok, abból is a cukormenteset.)

Futócipőt is vettem már, de még nem használtam ami gáz és szégyellem is, de nem tudom rávenni magam..

Van ugrálókötelem is és egy pár 2kg-os kézi súlyzóm.

Akár gyakorlatokat is ajánlhattok.

22 éves vagyok, kb. 168-169cm és 90kg. Undorítónak érzem magam és ilyen fiatalon nem így kéne kinéznem. Szeretnék változtatni.

Régen 67kg körül mozogtam, jó lenne megint annyinak lenni..



2019. nov. 18. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bátran ízesíthetsz bármivel, zöldfűszerekkel, de egy zacskónyi csirkehús fűszerben is csak kb. 30kcal van. Párolt zöldséget is hagymával, fokhagymával.

Nasi: felvágott zöldségek karalábé, répa, retek, uborka, paprika, paradicsom stb./gyümölcs/olajos magvak kis mennyiségben/pár kocka étcsoki/natúr joghurt, kefír

Vedd fel a futócípőt, és menj el 1 órát sétálni, majd egy hét múlva, ha hozzászoksz elkezdhetsz futni..

2019. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Fejlemény: Ma végre használtam a futócipőmet.

Átöltöztem, laza mackóba és póló+pulcsiba. Mivel meleges vagyok nem akartam túlöltözni.

Kimentem a bejárónkra, betettem a fülesemet és kb. 10 percig csak ott sétáltam és álltam, néztem a kocsikat, hallgattam a zenét.. ilyen nehezen tudtam rávenni magam, hogy elinduljak, de aztán jobban belegondoltam, hogy basszus eddig sem szólt be senki csak azért mert ott álltam, mint egy hülye akkor ezután miért szólnának be?

Nem csinálok semmi rosszat csak teszek a testemért.

Elindítottam a Futótárs applikációt. Itt van egy sok háztömbből álló rész, egyszer körbe tudtam futni, elég is volt. Mivel mindkét térdem műtve volt ezért lassan futottam, nem kapkodtam, de nagyon kifulladtam hisz rég használtam így a lábaimat és a testemet.

Távolság: 0,55km

Időtartam: 05:53

Kalória: 30kcal

Átlagtempó: 10'42"/km

Tudom, nem a legjobb, de ennél csak jobb lehet.

Egyébként szerintetek ez a Futótárs app jó futáshoz?

Ha tudtok mondhattok mást is ami magyar és könnyen kezelhető. :)

2019. nov. 18. 19:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A kajákkal kapcsolatban:

Használj nyugodtan fűszereket, akár egy pici mustárral is megkenheted a húst, az is jó ízt ad neki. És nem csak csirkemellet ehetsz, van még annyiféle hús, hal, tojás, túró, sajt. Próbálj minél változatosabban enni, mert meg fogod unni az egészet.

Én a fagyasztott zöldségkeverékeket wokban szoktam megpárolni egy kevés vajon, de vannak olyan zöldségek, amiket inkább megfőzök sós vízben (pl. zöldbab, borsó, répa). Ha akarod, ezekre is tehetsz fűszereket.

"Mert ha sok ideig nem eszek akkor megfájdul a hasam és ideges leszek, olyankor csak az lebeg a szemem előtt, hogy ennem kell valamit mert megőrülök." - Nálam ilyen akkor volt, amikor nagyon leesett a vércukrom, ezért vigyáznom kell a finomított szénhidrátokkal. Nasik közül olyat válassz, amikben nincs hozzáadott cukor, liszt, még az édesítőszerek is problémásak lehetnek (cukormentes Mountain Dew). Az első jókat írt.

Ha sokat kávézol, az a két kiskanál cukor/kávé is túl sok lehet. Sok kávé és Mountain Dew - lehet, hogy kicsit visszafoghatnád a koffeinbeviteledet is...

A futással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, én inkább tornázok, súlyzózok.

2019. nov. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, csak mindig ellenőrizd ezeket a porokat, mert van amihez raknak cukrot is! De ha sima fűszerek vannak benne akkor nyugodtan használd. Ha nagyon unod a sült húst, akkor Szaffinak vannak jó poralapjai, amivel "szószos" húsokat is tudsz csinálni.

2. Ugyanezekkel :) Vannak grillzöldség fűszerkeverékek például, de szerintem nagyon jó, hogyha friss petrezselymet, koriandert adsz a zöldségekhez.

3. Feldarabolt zeller, cukkíni, karalábé - a lényeg hogy alacsony ch tartalma legyen

4. Próbálj ki más édesítőt, vagy rakj bele mostantól csak egy kanál cukrot és szépen hagyd el. Én régen négy (!!) kiskanál cukrot raktam a kávé, ma meg már semmit. Lelehet jönni a cukorról, csak szép lassan kell, hogy szinte te se vedd észre. Én régen a zabkását se tudtam megenni ha nem volt cukros és tejes, ma meg már megeszem vízzel és fahéjjal.

5. Mozgásnak ajánlom Kovács Ramóna és Kiss Virág videóit youtubeon.

+1 YouTube-on Numbava / Gazdag Tündi videói nagyon jók, van bennük sok szó a táplálkozásról, edzésről, mindenről. Nekem nagyon sokat segített még az elején.

Sok sikert!

2019. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Horaires ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak az elsők. Én is nagyon ajánlom, hogy mustárt tegyél a csirkehúsra, mi is nagyon meguntuk az alap fűszerezést, s most erre vagyunk rákapva. :)

S mindenképpen a fokozatosságot ajánlom én is. Pl kb másfél éve még nagyon sok sült krumplit ettünk, ezt először leváltottam úgy, hogy nem bő olajban, hanem sütőben sütöttem, aztán pár hónap után csempésztem közé pár falat murkot, petrezselymet, volt, hogy paprikát, hagymát, spárgát vagy csicseriborsót. Sorban kísérleteztem egy csomó zöldséggel, mert kb minden zöldség kevésbé hizlal mint a krumpli. S mostmár csak akkor eszünk sült krumplit, mikor tényleg kimondottan azt kívánjuk, s nem csak mert az az alap.

A rizset is ajánlom, főleg úgy a legfinomabb ha pici olajon megpergeled kb 2 percet, s utána felöntöd húsleves levével (2-3x kisebb adaggal) s ebbe is lehet tenni nagyon sok mindent, petrezselyemzöld, zöldségek, gomba, pici maradék húsdarabkák, ami csak tetszik.

Most jön a tél, az üdítőket helyettesítheted pl narancslével amit te csavaraz ki, s úgy a rostok is benne maradnak vagy limonádéval (ha cukrot is raksz bele, még mindig jobb mint a sok bolti üdítő), teákkal.

Ne mondj le semmiről, csak próbálj ritkábban enni abból ami egészségtelen, s kisebb adagokat. :) S kis adagban bármit ehetsz. Én napi 5 adag édességről szoktatom magam át napi 1-re, most 2-3nál tartok, mikor mennyire bírom megállni. Mindenképp hosszú idő munkája lesz...

Ja és az se tragédia ha nem sikerül minden nap egészségesen enni. Én pl ha a reggelim tartalmas, tápláló és kiegyensúlyozott, már fél sikerként könyvelem el.

Sok sikert mindkettőnknek! :)

2019. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is most állok neki. Csak én 164cm/78kg ( előtte 62kg voltam, de már akkor is dagadtnak éreztem magam, csak jött egy párkapcsolat és bekekényelmesedtem )

Én még a folyadékot egészíteném ki, hogy nagyon fontos a 2-3 l víz bevitele..


Kitartást kívánok, és nyerd el az álomalakod! 😉

2019. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Durumtesztat kolest bulgurt is ehetsz!

Nagyon valtozatosan lehet táplálkozni :)

A csirkere nagyon fincsi a fokhagyma,kapor is pl

2019. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm srácok, mindegyikőtök nagyon hasznos tanácsokkal látott el.😊

Egy valamit mindig megszegek: a falási rohamaimat.

Pl. tegnapelőtt csináltam csirkemell falatkákat és hozzátettem a durum tésztát, tettem bele még egy kis tejszínt is és olyan finom lett, hogy kb. 3 óra alatt megettem, de komolyan. Mindig rájártam, tudjátok, nem tudtam megállni mert olyan finom volt...

2019. nov. 24. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Legközelebb csináld úgy, hogy 1/3-a legyen hús, 1/3-a vegyes párolt zöldség és maradék tészta (vagy lehet kevesebb is).
2019. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
*és a maradék tészta
2019. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!