Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa vagy frontin?

Scippa vagy frontin?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A közlekedési eszközökön illetve nagyobb boltokban/plázákban

erősen szorongok. Félek, hogy rosszul leszek mások előtt (ájulás , hányás.)

Próbálkozom egyedül legyőzni, de nem igazán sikerül.

Meg elkezdtem pszichológushoz is járni.

Sajnos muszáj közlekednem a városban így lehet, hogy el kell kezdenem gyógyszert szedni, akármennyire is tartok tőle. Félek , hogy így sem fog elmúlni a szorongás.

Aki hasonló cipőben jár/járt, mit ajánl? Melyik gyógyszer a hatásosabb erre a problémára?



2020. nov. 29. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Egyiket sem ajánlom.
2020. nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor mit ajánlanál?

(21 éves vagyok..nagyjából nyár óta tart ez.)

2020. nov. 29. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

#1 vagyok

Igazából mindent gyógyszeren kívűl. Zenehallgatás, gondolat elterelés, új hobbik keresése. Ilyen sz*rokhoz csak a legvégső esetben fordulj, mert hosszabb távon függőséget okoz, és le is épülsz szellemileg.

2020. nov. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Ne nyulj gyogyszerekhez!! Tapasztalatbol mondom nekem klonazepám tartalmu gyogyszert irt fel a doki 2mg-osat. Zombit csinált belölem s egész nap aludtam. Ha meg nem vettem be törtem zúztam és nem tudtam elaludni magamtol amire altatót kértem. Képzelheted milyen roncs lettem cirka fél év alatt. Fejbe eldöntöttem, hogy ha törik ha szakad eldobom ezeket a szarokat és láss csodát jobban vagyok. Bár mellékhatásként maradhatott egy enyhe hipochondria.
2020. nov. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálkozom még egy ideig akkor, sétálok inkább metrózás helyett, relaxálok.

Nervenpflege, citromfű kapszula vagy tea szerintetek jó lehet?

Vagy ezek annyira nem hatásosak?

Próbálok szembenézni egyébként a félelmemmel.. ma délután elmentem a Westendbe a tömegbe.. vonatoztam is egy kicsit.. de nem éreztem túl jól magam. Sőt az elején kifejezetten rossz volt.

Ilyenkor mindig rossz kedvem lesz, mert olyan kilátástalannak érzem a helyzetemet

2020. nov. 29. 01:22
 6/7 anonim ***** válasza:

#1, #3-as vagyok

Egy próbát megérnek szerintem.

2020. nov. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

24 éves nő vagyok. Egyik napról a másikra hatalmas szorongásom lett kiderült hogy pánikbeteg vagyok. A szorongás nagyon ilyesztő rohamokat hozott elő.

Borzalmas volt. Ezt a szenvedést senkinek sem kívánom. Enni sem tudtam 2 hét alatt 6 kgot fogytam le.

Elfogadtam az orvos segítségét a gyógyszert. Először 5 mg scippa fokozatosan 20ig emelve elsőnek napi 0,5 mg frontin 3x aztán napi 0ra csökkentve.

Az antidepresszáns megváltoztatta az életem. Rájöttem hogy igazábol egész életemben szorongtam és nem is tudtam hogy milyen az nélkül élni. Én visszakaptam az életet pedig a poklon mentem keresztül.

Ne hallgass itt mindenki elhorja mindennek az antidepresszánsokat mert nem lettek felvilágosítva hogyan kell ezeket használni. Nem biztos hogy az első jó lesz és az első pár héten jelentkeznek mellékhatások amik pár napon belül nyom nélkül elmúlanak.

Az antidepresszáns hatása egyetlen tablettától nem fog megmutatkozni mert a gyógyszert minden nap ugyanabban az időben kell szedni és nagyon pontosan nem kihagyásokkal. Lehet hogy csak egy hónap múlva kezded el a pozitív hatásait tapasztalni. Ha nem lesz jobb tőle leváltják kipróbálnak több félét. Szóval ez egy hosszu folyamat.

Nálam pl semmien mellékhatás nem jelentkezett. És sokkal jobban vagyok.

2020. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!