Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós, motiválatlan...

Depressziós, motiválatlan embernek hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Az illető a munkájában sem érzi jól magát, pedig szerette nagyon a munkáját. Nem találja a helyét, néha elzárkózik napokra, nem tudja mitől érezné jobban magát. Semmi sem lelkesíti. A hangulata változékony, gyakran van memóriazavara. Azt mondta orvosi segítséget fog kérni, de addig hogyan, mivel lehetne egy kis életörömöt adni neki?
2020. dec. 4. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Memória zavar a depressziótól?

Ezt még nem hallottam.

Sztem az jót tehet ilyenkor ha azokkal van akiket szeret, még ha csendben is vannak jó ha ott van melletük valaki, és talán fel is tudja vidítani kicsit a helyzet adja.

De a legjobb az én tapasztalatom szerint felkerekedni és sétálni, nyugodtabb természetben.

Fák között friss levegőn távol a nyüzsgő helyektől.

Esetleg egy hazi álatt ha szóba jöhet?!

Aztán minnél előbb forduljon szakemberhez!

2020. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sehova nem akar menni. Én is javasoltam menjünk el egyet sétálni valami erdőbe. Nem akar nincs hozzá kedve. Házi állat? Eleve sosem akart azt. Ha olyanja van, akkor napokig elzárkózik, az érdeklődő, jóindulatú kerdésekre hogy pl hogy van, szüksége van-e valamire sem reagál.
2020. dec. 4. 17:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy magánéleti válsága van. Az eléggé elveszi a motivációt a munkától.
2020. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő inkább a munkahelyi kiégéssel magyaráz mindent. Hogy az hat ki mindenre. A memóriazavar az mondjuk fura.
2020. dec. 4. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, néhány területen megértem jelenleg azt a munkahelyi kiégést. Nagyon speciális a munkája? Mert ha nem akkor kicsit kérdezgethetnéd mi a gond a munkával és mire szeretne váltani ha tehetné.
2020. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen forduljon szakemberhez minnél hamarabb, ha màr ezek sem segítenek rajta,ez már súlyosabb depresszió lehet!

Mióta tart ez nála?

2020. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem ő barátom, tehát nem családtagom. Egy ideje fura lett a viselkedése, és kérdeztem mi bántja mi a baj? Mondta hogy már nincs öröme a munkában (vezető beosztásban van) és hogy úgy érzi semmi értelme a munkájának. Mondta hogy kb 3 éve kezdte érezni hogy mintha időnként vmi nem stimmelne vele. Elfelejt fontos dolgokat, és dühös hogy nem emlékszik arra amire emlékeznie kéne.
2020. dec. 4. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor kell neki egy személyi asszisztens :)
2020. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Asszisztens, hosszú, szabadság, pszichológus, pszichiáter.

Addig is :) maszírozd meg, és beszélgess vele más témáról mint a munkahelye, depressziója, hangulata, elvégzett/zendő feladat.

Szóval bármiről.

2020. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!