Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lerakom a FRONTINT, jobban...

Ha lerakom a FRONTINT, jobban leszek?

Figyelt kérdés
Fontin függő vagyok, képtelen vagyok nélküle aludni, de sokszor akkor is beveszem ha rosszul érzem magam, például pánikrohamom van, vagy migrénem, magas a vérnyomásom, stb. Mivel fél éve sportolok(így akartam lerakni a gyógyszert), ezért mostanában inkább már csak alváshoz használom mert csökkent a vérnyomásom, de alváshoz ahhoz sokat. 1-2 grammot attól függően hogy stresszmentes vagy stresszes napom volt. Azt hiszem volt már 30-40 alkalom amikor 2.5-3 grammot is bevehettem, csak hazudok magamnak, hogy nem volt ilyen. Nagyon szeretném lerakni a gyógyszert, minden nap szégyellem magam, hogy szedem. Sokszor öngyilkos-abszurd gondolataim/cselekedeteim vannak, de mivel nem hiszek a túlvilágban így nem leszek öngyilkos. Sokat emészt a múlt(szégyen érzés, rossz dolgokat tettem, stb), pedig a jelen alapvetően nem lenne rossz mert nagyon igyekszem jó emberként élni és a családom is támogat. Én is igyekszem megbocsátani magamnak, de az nem megy. Tisztában vagyok vele, hogy 60%-ban azért nem tudok elaludni gyógyszer nélkül mert nem termel az agyam GABA és ahhoz hasonló vegyületeket a frontin miatt és tudom hogy 40%-ban azért mert kísért a múlt. (Persze talán ezt nem is lehet százalékra bontani, mondtam hogy abszurd a gondolkodásom) ...Ha sikerül egyszer valaha leraknom a gyógyszert, kevésbe fogom ilyen szürkének látni a világot? Ha kimegyek az utcára úgy érzem mindenki sokkal jobb ember mint én és normálisak. Nekem meg mintha a homlokomra lenne írva hogy begolyóztam a gyógyszertől. Valaki mondja azt, hogy megéri harcolnom a gyógyszerrel... :(

2020. dec. 5. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

nem, sajnos nem leszel jobban. bármennyire is fura, de egyelőre a frontin tart téged össze. előbb a múltat kell letenni - és ez csak és kizárólag terápiával lehetséges -, és utána le fogod tudni tenni a gyógyszert.

sok sikert és kitartást kívánok neked. hosszú és keserves a terápiás út, de megéri :-)

2020. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A leszokás kemény, de utána olyan mintha újjá születtél volna. Én is megjártam ezt, kórházban rászoktattak, aztán eleinte alváshoz kellett, aztán mert rosszul érzem magam, aztán egyre gyakrabban lettem rosszul, pánikrohamok, ingadozó hangulat, azokra is persze mindig bekaptam egyet, aztán egy öngyilkossági kísérlet után orvosi segítséggel leszoktam róla. Persze ilyenkor úgy érzed, hogy nyomaszt a múlt, de igazából a függőség csinálja ezt veled. Ha sikerül letenned egy új ember leszel.
2020. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit tegyek ha nincs pénzem terápiára?
2020. dec. 5. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Figyelj ha rajtad ez segít akkor ne hagyd magad rábeszélni az ellenkezőjére. Nyugodj meg nem vagy őrült. Rendbe kell raknod az érzéseidet addig nem fogsz tudni a gyógyszerfüggőségeddel foglalkozni amíg nemvagy lelkileg rendben. Aztán.

Nagyon fontos hogy szakorvos segítségét kérd. Mond el neki mit érzel mire gondolsz őszintén. Tudnak segíteni. Rengeteg embert nagyon mély helyzetekből kihoztak már.

Ilyenkor gonosz gondolat ez de rajtam is segített hogy van aki sokkal rosszabb helyzetben van nálad. Most élj kicsit együtt ezzel és tedd rendbe a lelked. Szeresd magad és ne mondj olyanokat hogy őrült vagy.

Mindenki él át nehéz helyzeteket az életében. Fel lehet állni.

2020. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pénz. Pszihiátriai ambulancia. Ott segítenek. Terápiára járok énis. Mindenfélére. Fény terápia. Metakognitív terápia. Progresszív terápia. Mind tb alapon.
2020. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Várd ki a járvány végét, menj el a háziorvosodhoz mond el neki, hogy a függőséged teljesen kezelhetetlen és az életminőséged rovására megy és hogy le akarsz szokni. Ő majd elmondja, milyen lehetőségeid vannak. Addig meg próbáld csökkenteni az adagokat, folyamatosan.
2020. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindkettő hasznos volt. Második válaszolótól kérdezem, hogy miben merült ki az orvosi segítség? Mi az ami sikeres volt?
2020. dec. 5. 20:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén hogy nekem az antidepresszáns segített mert arra nem lehet rászokni. Deviszont.

Nagyon körülményes a szervezetben való felépítése. Lassan kezd el hatni. Hetekig kell szedni hogy elkezd érezni a hatását. Az addictilógián is azt kapnak a nyugtató függők. Mert javítja a hangulatot elmulasztja a szorongást a titka hogy minden nap ugyan abban az időben kell bevenni.

Ismerek olyanokat akik a segítségével napi 6 szem nyugtatóról szoktak le sikeresen.

2020. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-12 hónap alatt lassan csökkentgetve lehet biztonságosan elhagyni. Valószínűleg így is lesznek elvonási tüneteid, de ezt nem lehet megúszni teljesen. Az elvonás alatt és esetleg utána is még pár hónapig nem leszel túl jól, de mindig kicsit jobban. Miután elmúltak az elvonási tünetek, elképesztően jól leszel, elmúlik a szorongás, álmatlanság, minden szar. Kb szuper hirónak fogod magad érezni. Hosszú, kemény út, de szerintem megéri. 12 évig voltam függő, 2 évig voltak elvonási tüneteim, de megérte leszoknom, hihetetlen jól vagyok. Teljesen más ember lettem.
2020. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bakker. Nem is tudtam hogy a frontinrol nehéz leszokni.A doki nem mondta.Szerencsére már nincs rá szükségem.A szerelem gyógyít.
2020. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!