Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió kezdődne nálam?

Depresszió kezdődne nálam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában érzem magamon, hogy teljesen levert vagyok. Egész nap aludni tudnék, tegnap egész nap aludtam még mikor felkeltem akkor is éreztem a szememen, hogy fáradtak. Sokszor magam elé bámulok és ilyen nyomasztó érzés tör rám. Néha síró görcsöt kapok ok nélkül. Semmihez nincs kedvem, főleg nem emberekkel találkozni. 0/24-ben a szobámban vagyok és gépezek vagy alszok. Sokszor enni sincs erőm, rágni sem, itthon sokszor úgy megyek mint egy levert zombi. Előregörnyedt hát, karjaim meg lógnak erőtlenül. Sosem éreztem még így magam. Tegnap is pl.hajnali 5 körül aludtam el majd este 8 körül keltem és utána is párszor vissza feküdtem az ágyba és elaludtam és ez megy hetek óta. A fejem is néha zsong. Közrejátszhat a munkanélküliség is de eddig megvoltam de nemrég kezdődött ez az érzés. Volt, hogy olyat éretem mintha a szívem görcsölne kicsit meg a bal karom is fájdogál. De szerintem ez csak bebeszélem. Sosem voltam ennyire életkedvtelen. Nem tudom mit kéne tennem, de őszintén nincs kedvem még segítséget se kérni. Egész nap vonz az ágy. MItől lehet ez nekem? Vagy lehet, hogy most közrejátszik a pandémia, a munkanélküliség és ezek egyvelege ennyire lever lelkileg? Pedig ezek nem voltak rám hatással eddig, tojtam rájuk mivel nem izgat annyira. Munka terén nem olyan rég vagyok itthon de már érzem a hatását, nincs pénz és fogalmam sincs merre fele menjek munkát keresni, de sajnos ehhez sincs erőm. Mintha egy negatív entitáns lassan elszívná minden energiámat és hátra hagyna egy szürke, szomorú hervadt virágot. 23L



2020. dec. 6. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ez az életvitel már hetek óta fennáll akkor lehet hogy van egy kis baj.

Lehet eleinte csak fáradt voltál, de mostanra teljesen felborítottad a normális egyensúlyt. Szerencsés volna szakember véleményét kikérned, ezt ne intézd el azzal hogy 'nincs kedvem' mert ha nem változtatsz, még jobban elsüppedsz ebben az állapotban.

Addig is javasolnám készíts egy napirendet és próbáld betartani. Rendszeres étkezés, időben elalvás, keress olyan elfoglaltságot amit szeretsz ami feldobja kicsit a kedved.

Vedd fel barátaiddal, hozzád tartozóiddal a kapcsolatot, beszélgessetek.

Lehet most tényleg egy szomorú, szürke virágnak érzed magad de biztos benned van a színekben pompázó változat is.

Munkaterén vedd számon mihez értesz mit szeretnél, tudom most nem egyszerű állást találni de ne add fel és nézegesd a lehetőségeket.

2020. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
meg tegnap valaamiért az egyik régi barátommal álmodtam akivel párszor volt álmom de mindig ott volt ez a hiányzik érzés is álomban. sajnos nagyon elváltak az útjaink, neki már pasija is van és a másik legjobb barátomat is ignorálja aki azért írogat nekem. :( sokszor visszasírom a régi időket mikor még barátkoni kellett, általános iskola és ezek. kár hogy már az a mult és visszacsinálni nem lehet. jelenleg is van egy igaz barátom akit barátomnak mondhatok.
2020. dec. 7. 03:58
 3/8 anonim ***** válasza:

próbáld ki gyakorolj meditációt

sok idő nem kell - napi 30 perc is bőven elég (úgyis van rá időd)

de ha már jól megy lehet napi több órát is nyomatni..


mert én is ugyanígy egy szobában vagyok 0-24 - és pl nekem ez segített ;)

2020. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A depresszió leggyakoribb jelei és tünetei:


állandósult szomorúság, szorongás vagy kiüresedett hangulat;

csökkent érdeklődés a korábban érdekesnek tartott vagy örömöt okozó tevékenységekkel kapcsolatban, beleértve a szexuális együttléteket;

szokatlan fáradtságérzet, csökkent energiaszint, lelassultság érzése;

csökkent étvágy (súlyvesztéssel) vagy éppen megnövekedett étvágy (súlygyarapodással);

alvászavar és álmatlanság, hajnali felébredések vagy túl sok alvás;

csökkent érzelemkifejezés (érzelmi beszűkültség);

reménytelenség, pesszimizmus, bűntudat, értéktelenség vagy tehetetlenség érzése

társas helyzetektől való visszahúzódás;

nehézségek a koncentrálásban, emlékezésben vagy a döntéshozatalban

szokatlan nyugtalanság vagy ingerlékenység;

elhúzódó testi panaszok, mint például fejfájás, emésztési rendellenességek, vagy krónikus fájdalom, mely nem reagál a megszokott kezelésekre, és

halállal, öngyilkossággal való foglalkozás, öngyilkossági kísérlet vagy önsértés


A depresszió gyakran jár együtt szorongásos tünetekkel és mindig összefügg valamilyen jelentős problémával, amely érintheti a családunkat, a barátai körünket, de gondunk lehet a munkánkban vagy a tanulással is, amely néhány esetben depressziót okozhat.

2020. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
4.nagyon ügyes vagyhogyx kimásoltad mind ezt gondolom ezért dícséretet kérsz? neten nyilván olvastam erről de azért itt is lehet érdeklőndni nem? amúgy még mindig fenn áll és egyre rosszab :(
2020. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdesz bele csöppenni. Az alvással kapcsolatban viszont azt mondanám, hogy ha fájdalmaid is vannak érdemes lenne el nézned dokihoz. Én is így voltam, 24 órából 18 órát ataludtam mégis állandóan álmos voltam és kiderült hogy nagy mértékű gyulladás volt a szervezetemben ami állandóan elnyomott.
2020. dec. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6.hát valami pajzsmirigy gyulladásom van de doki szerint nézetni kellene időnként de fogalmam sincs mikor nemrég voltam nála..gyógysert szedek de semmi változás nagyon.
2020. dec. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
amúgy valahol olvastam ha túl sokat alszol attol is álmos lehetsz hiába alszol :(
2020. dec. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!