Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ez PTSD?

Lehetséges, hogy ez PTSD?

Figyelt kérdés

Pár éve volt egy balesetem.

A baleset előtt egy olyan helyen dolgoztam, amit nagyon utáltam, kilátástalan volt az egész, de a kényszer rávitt, hogy ott maradjak.

A baleset után erre a helyre nem mentem vissza. Azóta dolgoztam is, most tanulok, de azóta is olyan szituációkba kerülök, ahol ott a kényszer, a kilátastalanság, meg hogy utálom az egészet. Már kezdem azt hinni, hogy ezt csak én látom bele mindenbe (olyan dolgokba is talán, ami lehet amúgy tetszene -bár nem tudom egyébként mennyire tetszene).

Utánaolvastam, de más PTSD-re utaló jel nincs, nem szoktam gyakran felidézni a balesetet, nem kísért, de ha kell akkor fel tudom idézni, és beszélni is tudok róla. (Igaz, emlékezetkiesésem volt, ezért nem emlékszem mindenre). Már jó ideje az is megtörtént, hogy voltam a helyszínen.

Ez lehetséges, hogy PTSD? (Ilyen tapasztalatról leírást sehol nem találtam, de nem vetem el annak a lehetőségét, hogy kapcsolatban van a kettő.


2020. dec. 9. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez ennél sokkal bonyolultabb, senki sem fogja neked itt tudni megválaszolni.
2020. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez szorongás, egy olyan helyzet elől ahol ugy erzed meg kell felelned,vagy tevedek?
2020. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem PTSD. Az teljesen más nekem volt egy ideig nem kellemes. Szóval megnyugodhatsz ez nem az.
2020. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólókkal. az meg, hogy milyen szitukba kerülsz annak nincs jelentősége, sem az hogy utálod. szerintem nézz meg egy filmet megtört esetekről, ahol ptsd ben szenvedett. egy ptsd- s komoly pszichés és látható reakciókat produkál, az hogy találtál egy tünetet, az semmi. nem egy kell. az influenzánál is van kb 6-8 tünet, ha egyet produkálsz, ami pl fejfájás, az nem jelenti azt hogy oké fáj a fejed, akkor influenzád van. a tünetek nagy részének stimmelni kell. ezt hívják tünetegyüttesnek és ez kell a diagnózishoz.
2020. dec. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!