Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávon milyen problémák...

Hosszútávon milyen problémák jelentkezhetnek, ha valaki fantáziavilágban él?

Figyelt kérdés

Mondjuk már eljutott odáig, hogy mindennap folyamatosan fantáziál dolgokról, sztorikról. Filmekbe képzeli magát, mintha róla szólna, kicseréli a szereplőket, kedvére formál mindent. Maga elé tud képzelni alakokat és enyhén érezni is tudja pl.az érintésüket és néha összebújik velük, például az éjszaka mikor nagyon egyedül érzi magát. Rajzolja a fantáziákat folyamatosan és nagyon gyakori a durva szexuális fantázia.


Hosszútávon ebből lehetnek komoly problémák?



2020. dec. 9. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy idő után nehéz lesz valós emberekkel kommunikálnod, hiszen őket nem formálhatod a kedvedre, hanem neked is alkalmazkodnod kell bizonyos helyzetekben.


Vannak céljaid? Fantáziálj arról, hogyan tudnád a legkönnyebben elérni őket. Az legalább konstruktív irányba vinné az életed.


Keress egy társat, hogy ne legyél magányos éjszaka.


A durva szexuális fantáziáidat nem szabad kiterjesztened a való életbe (persze biztosan találnál olyat, aki benne lenne), de alapból ezeket nem várhatod el.

2020. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ennek a kikapcsolasahoz csak egy nagyon jo parkapcsolat kell, es egy mozgalmas elet. De az uresjaratokban, esti elalvas elott ugyanugy fellephet ez az almodozas. Ettol viszont nem lesz semmi bajod a valo életben, es szerintem izgalmas is. :) En is tulerzekeny, fantaziadus ember vagyok. Egy fejben elkepzelt szituaciotol is sirva fakadok akarmikor.

De ha erdekes a munkad, keves idod van elkalandozni, oda haza var a fozes, a gyerek/a macska/a kutya gondozasa, a paroddal eltoltott beszelgetesek, filmezesek, a setak, akkor egy ido utan az almodozasok mar csak bizonyos szituaciokban fognak elofordulni, nekem pl ha parom sokaig dolgozik, es csak fekszek az agyban addig, vagy elalvas elott pl mindig nagyon sokat gondolkozok. :) Mikor meg sulis voltam naphosszat tudtam csinalni. Elkepzelt vilagokban jatszottam sajat magammal, mint egy regeny szereplovel, egesz torteneteket eltem at a fejemben. Alig vartam hogy alvas ido legyen es legyen idom az almaimat tovabb szoni onnan ahol elozo este befejeztem.

De ma mar ennek az idonek a hossza jocskan lecsokkent. :) Egyaltalan nem befolyasolja az eletem, vagy a kapcsolataim, sőt, sokszor meg is felejtkeztek rola, hogy csinaljam.

2020. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Ha olyan szintű a fantáziálás, mint a második válaszolónak, akkor azzal szerintem sincs semmi baj.

Azonban ha pótcselekvés az egész, mert nem tudsz a saját életeddel szembenézni, akkor komoly probléma.

Én úgy képzeltem el, hogy kb. egész nap ezt csinálod, nem barátkozol stb. Erre az esetre vonatkozik az első véleményem.

2020. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy az álomvilágból vissza kell térni a valóságba - és az szenvedéssel jár. Hiszen az elképzelt dolgok általában mások/jobbak. Olyan mintha valaki egy jó mozit nézne. Amikor viszont a régi szerepébe kénytelen "visszatérni" az ember - akkor nem tud megfelelően a valósághoz viszonyulni. Ezáltal újra-újra menekülni akar, ahelyett hogy tisztán átélné az aktuális "jelen" pillanatot. Mivel így állandóan lemarad az életről, ezért egyre kényelmetlenebb lesz a valóság. A képzelgések által meg soha sem lehet igazán boldog..
2020. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem ez a baj, valószinüleg az, ami ezt okozza. Hogy mi? Kitudja!


Nem, alapvetően ezzel nincsen baj, amíg a normális világ kárára nem megy. Az már egy másik kérdés, hogy ilyet ki csinál? Depressziós, akinek elege van a külvilágból, ezért bezárkózik? Lehet számtalan oka ennek, és ott kell keresni a megoldást a kérdésedre. A fantázia segíti az embert, a kérdés csupán az, hogy neked ez mire segítség?

2020. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Segít elűzni a magányt, nem érzem magam egyedül, mert a gondolataim és a kitalált figuráim körülvesznek és szeretnek.
2020. dec. 11. 22:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek céljaim. Egyetemen tanulok, a célom az volt, hogy bejussak. Sikerült, ennyi, kész. Próbálkoztam párkapcsolattal, de elhagytak, mert nem tudtam nekik annyi szeretet adni amennyit mások és inkább csak a testük érdekelt nem maga a személy.
2020. dec. 11. 23:02
 8/10 anonim válasza:
Én is ilyen voltam de valszeg kinövöd, nem lesz baj bar lehet hogy mivel ezek a karakterek tökéletesek a szemedben, egy idő után nem fogsz tudni megbarátkozni olyannal aki nem teljesíti ezeket az elvárásokat
2021. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szexualitásban lehetek a partnered :-)
2021. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy idő után elég komoly problémákat tud okozni tapasztalatból beszélek!
2021. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!