Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóljak erről a szüleimnek?Ez...

Szóljak erről a szüleimnek?Ez normális kamaszkorban?

Figyelt kérdés

Régen életvidám voltam, és mindenki mondta, hogy senkit nem látott többet nevetni mint engem, viszont már akkor is könnyen elsírtam magam mindenen, és úgy álltalában elég gyorsan változott a kedélyem.

Mostanában azomban megváltozott helyzet, és vannak boldog pillanataim, de sokszor érzem azt, hogy igazságtalanul bánnak velem (pl. van két nagytesóm, és nekik mivel már egyetemen vannak nagyobb problémáik vannak, és ezért az én problémáimat kinevetik, hogy "jajj, de aranyos, ők is azt hitték régen, hogy ez nagy probléma", és ez megy születésem óta!),és hogy legszívesebben kiugornék az ablakon, hogy rájöjenek, hogy nekem is vannak súlyos problémáim.Persze a haláltól való félelem mindig visszatart, és hamar lenyugszom. Ez így normális kamaszkorban, vagy esetleg szakemberhez kéne fordulnom?


2020. dec. 11. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdesz felnőni, és valahol már rájöttél hogy a világ bizony nem rózsaszín hanem fekete mint az emésztőgödör iszapja, ettől csak rosszabb lesz. Mást nem tudsz tenni ignoráld a valóságot, ne fogd fel hogy sosem leszel szabad valójában, mindenki ezt teszi,van aki ösztönösen van aki akarattal.
2020. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Igen, beszélj a szüleiddel. Kamaszkorban nagyon sokszor elő szoktak fordulni azok az érzések, amiken te most keresztül mész. Fejlődsz, és un. krízist él át a szervezet, hormonváltozások sokaságát éled át. Teljesen természetes ebben az időszakban az önbizalomhiány, önértékelés problémából adódó suicid gondolatok, az érzelmi instabilitás. Akkor kell szakemberhez fordulnod, ha ez állandó és hosszabb távon fennáll, nincs szünet. (6. hónapja folyamatosan fent maradnak a negatív tünetek).
2020. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szaki
2020. dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!