Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért látok magamnál minden...

Miért látok magamnál minden nőt szebbnek? Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még pár éve amikor kamasz voltam, minden lányra irigykedtem, és utáltam magam hogy nekem miért nem lehet olyan szép arcom, vagy olyan szép alakom mint más lányoknak. Azt gondoltam ,hogy ilyen gondolatok mindenki fejében jelen vannak, és hogy ez csak egy kamaszkori hülyeség, de sajnálattal tapasztaltam, hogy 21 évesen is előjönnek ezek az önsajnáltató gondolatok, elég gyakran.

Tudom, hogy nem szabad irigykedni másokra, hanem csupán magunkból kell kihozni a legtöbbet, de úgy érzem ,hogy én kihoztam a külsőmből a maximumot. Sportolok ,hogy ne hízzak el, valamint mindig csinosan öltözködöm, meg is szoktak dicsérni. :) A hajamra és a bőrömre is gondosan odafigyelek, pont ahogy a megjelenésemre is. Egyik ismerősöm azt tanácsolta ,hogy menjek el plasztikáztatni egy két dolgot magamon, ami nem tetszik (orr,ajkak), de azt nem szeretném mert olyan műnek érezném magam. :(

Egyszerűen nem tudok parancsolni magamnak, hogy ne legyek féltékeny más lányok kinézetére. Nagyon magam alatt vagyok amikor előtörnek ezek a gondolatok, hogy "csúnya vagyok, akármit csinálok nem leszek szép", és valahogyan meg szeretnék szabadulni tőlük. Van ,hogy el is sírtam magam amikor megláttam egy nálam sokkal szebb lány képét.

Egy hónapja szakítottunk a párommal, és ő is hozzájárult az önbizalomhiányomhoz, azzal ,hogy mindig mondta ,hogy ez milyen szép lány, milyen jó a segge... rám meg soha nem mondta ,hogy szép vagyok. Ez nagyon rosszul esett nekem, főleg ,hogy még mindig nem sikerült őt elfelejteni teljesen.

Mit tanácsoltok? Menjek mégis plasztikáztatni? Vagy kérjem szakember segítségét? Előre is köszönöm a válaszokat. Boldog karácsonyt mindenkinek. :)

21/l



2020. dec. 25. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Küldj képet magadról és megmondom.Arról a testrészrõl is amit mūtetnel.
2020. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
De miért gondolod magad csúnyának?Ajkat feltölteni hülyeség mert dràga és nem tart örökké.Az orrplasztika sem egy kellemes dolog,de sokat változtathat az összképen.Én ha rossz dolgot teszek csúnyábbnak látom magam.Lehet ha jó vagy nemes cselekedeteket tennél,szebbnek látnád magad.Mindenesetre jobb ötlet a szakember mint a sebész
2020. dec. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A párod egy disznó volt.

Ne plasztikáztass szerintem. Az önelfogadás abból is jön, h.elégedett vagy az életeddel, az elért sikerekkel. Építsd magad, tanulj, sportolj továbbra is, törődj magaddal. Akkor fogod elfogadni magad jobban, ha találsz egy olyan férfit, aki úgy szeret, ahogy vagy. Hidd el, van ilyen!

Én vékonyabb testalkatú vagyok genetikailag. Az arcom szép, de nem vagyok az a cicis-popsis csaj. Emiatt több fiútól hallottam, h.túl vékony vagyok, de amúgy tetszenék. Egyszer viszont jött valaki, aki azt mondta csinos vagyok, legyek büszke magamra. Ma már a férjem:)

2020. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen szakemberre gondolsz? Plasztikai sebészt kérdeznél, hogy szerinte kell-e plasztikázni?

Valahogy a leírásod alapján szerintem jól nézhetsz ki.

2020. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:11 Sok boldogsagot nektek.

Ebbol a kommentbol ha nem erted meg kerdezo a lenyeget akkor csak plasztikaztass...

Jon majd valaki aki mindennel jobban fog szeretni es elfeledteti veled a sok butasagot ami kavarog a fejedben.A volt baratod egy fereg.

2020. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem vagy egyedül énis ugyanezt érzem 25 éves vagyok.
2020. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az önelfogadást, önértékelést, önbizalmat a szüleid alapozzák meg egészen kicsi korodban. Ezért van az, hogy bűnronda emberek tudják imádni magukat, egyes szépségek meg alulértékelik magukat. Sajna ha a szüleid inkompetensek voltak és nem alakult ki egészséges önértékelésed, lehetsz ötdiplomás, hatnyelven beszélő, dúsgazdag topmodell, belül mindig kételkedni fogsz magadban. És sajnos az ilyen belső egyensúlytalanság Murphy törvényeként intézi neked az ilyen jellegű bunkó párkapcsolatokat, mert nem véletlenül nem adtad ki az útját a legelső intő jelnél.

Az önismereti munka (pszichoterápia) még mindig olcsóbb és hatásosabb bármilyen plasztikánál.

2020. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Utolsó, nagyon elgondolkodtatott amiket írtál, mivel én kiskorom óta azt hallgatom hogy milyen szép lány a legjobb barátnőm, na meg persze a keresztanyám lánya stb... A családom részéről nem igazán kapok dicséretet, ha kapok azt is a tanulmányaimra, de a külsőmre soha.

A plasztikai műtétet átgondoltam, nem fogom megműttetni sem a számat, sem az orromat. Egyrészt sok helyről hallottam ,hogy az ilyen műtétek egyfajta "függőséget" okoznak, másrészt akkor már végleg elveszne a remény ,hogy valaha megszeretem a külsőmet. Sosem utáltam az orromat, de egyszer megjegyezte az unokatestvérem hogy milyen férfias, és azóta mindig annak látom. Az ajkam pedig azért nem tetszik mert nem olyan dús, de lehet az nem is állna nekem jól.

2020. dec. 26. 10:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a család aknamunkája nagyon rejtett is maradhat, így még nehezebb felismerni, hogy az ő hozzáállásuk a problémád forrása. Pl. lánygyerekekre nagyon hat az anyjuk önképe is, azaz ha az édesanya nem elégedett a saját testével (pl. állandóan sminkel, fogyókúrázik vagy degradáló megjegyzéseket tesz magára), annak az a rejtett üzenete, hogy a gyermeke még az ő szintjének se érhet a nyomába. De amit írsz, az is egy tipikus hiba és teljesen öntudatlanul tolják a szülők, hogy ez szép, az szép, csak pont te nem vagy sose szép. Egyik ismerősömnek se mondták soha a szülei, és amikor a pasik elkezdték mondani, akkor teljesen értetlenül fogadta. És mindig amikor elmondta az apjának, hogy ma megdicsértek rajta ezt-azt, az észlény apja elintézte azzal, hogy biztos "csak dugni akart". Aminek meg az a kőkemény üzenete, hogy bűnronda vagy gyermekem, egészen hihetetlen hogy bárki őszintén szépnek lásson. És ez egy tanult szülő a legnagyobb jóindulattal a gyerekei iránt, de fel se fogja a szavai értelmét.

Persze nehéz jó szülőnek lenni, mert a szavak ereje óriási és nemcsak arra kell figyelni, mit mondasz, de mint látod annak is ugyanolyan jelentősége van, hogy mit NEM.

Nekem is egyszer azt mondta a nagyanyám, hogy hordjak garbót, hogy ne látsszon az a hosszú nyakam, így évekig szégyelltem a "hosszú nyakamat", mígnem elkezdett ostromolni egy pasi, hogy pont amiatt akar feleségül venni. Utólag döbbenetes felismerés volt számomra, hogy nagyanyám ("csak neked akarok jót") megjegyzése mennyire mérgező volt.

Viszont Te is tehetsz azért, hogy a családod észbe kapjon - már ha amúgy jó szándékú emberek. Pl. ha legközelebb valakit az orrod előtt dicsérgetnek, célozgathatsz rá, hogy mivel neked sosem mondanak ilyeneket, komolyan gondolkodsz rajta, hogy valami nagyon nagy baj van a külsőddel vagy hogy szerintük mit tehetnél, hogy te is kiérdemelj tőlük ilyen pozitív visszajelzéseket, vagy sokkolhatod őket azzal, hogy testképzavaros lettél, mert neked sosem ismerték el a külsődet, vagy megmondhatod, hogy neked rosszul esik és kárt okozott az önértékelésedben, hogy másokat dicsérgetnek és rád sosem mondanak ilyeneket.

2020. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, de emellett még a fiúk sem nagyon közelednek.. mindig a barátnőim voltak nekik a szebbek, volt olyan, hogy a srác aki tetszett, és megmondta nekem hogy ,bocsi de a barátnőd szebb. Ráadásul kamaszkorban, amikor fejlődik a személyiség, önértékelés... Van egy pár ilyen emlékem még, sokszor eszembe is jutnak, és mindig elszomorodok.
2021. jan. 5. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!