Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A lányom (szerintem) az online oktatás miatt egészen zárkózott lett. Nem nagyon tudok vele beszélgetni, úgy látom nincs kedve semmihez és most karácsonykor sem nagyon volt kedve az egész ünnephez. Szóltam hogy jöjjön díszíteni a fát de ő inkább a szobájában maradt, javasoltam, hogy menjünk el egyet sétálni de ehhez sem volt kedve. Igazából azt látom, hogy szinte egyáltalán nem mozdul ki a házból.


Mit kéne tennem? Mi lehet a baj?



2020. dec. 25. 23:19
 1/7 Angel3000 ***** válasza:
37%
Szia! Ez valóban nem jó jel, csak nehogy depressziós legyen. Vegyèl neki B vitamin komplexumot a tèli hónapok alatt fontos szedni egèszen akár nyár elejèig -, idegerösitô és erôsiti a szervezetèt.
2020. dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez most sokakkal így van
2020. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy sosem volt kedve ilyen társasági dolgokhoz, csak eddig muszáj volt az élet kötelességei miatt részt venni bennük.


Én 30 éves vagyok, de már 15 évesen konstantáltam magamban, hogy a mai társadalom egy kalap szar és sok szokása csak egy felesleges ál-idillt tart fent.


Itt vagyunk olyan fejlett technikával meg bőséggel, amit akár 100 évvel ezelőtti őseink mágiának vagy isteni áldásnak tekintenének, mégis arra használjuk mindezt, hogy háborúzzunk, konfliktusokat keressünk és tartsunk fent, egyre pörgősebbé, stresszesebbé téve az életünket.


A legjobban a 60-as, 70-es évekbeli hippik életfilozófiájával értek egyet, ahogy az anyukám is, aki még a 60-es évek végén született.


Nagyon rendesek vagyunk szerencsétlen emberekhez az utcán, és fenntartunk egy szűkebb baráti társaságot, akikkel kölcsönösen segítjük egymást, és nagyon bensőséges, intim dolgokat is megbeszélünk, de úgy társadalmilag, politikailag csak a negatívumot látjuk mindenben, és igyekszünk kizárni ezeket, mert csak stresszt okoz.


Lehet, hogy a lányod is egy hasonló felfedezést kezd tenni, mivel most, hogy nem kell annyira hangyabolyban élnie, mint a vírus előtt, több ideje van, akár önkéntelen önreflexióra, életről való meditálásra.

2020. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó anya vagy és amit leírtál, azzal érzi, hogy mellette vagy, szereted, hozzád fordulhat, mert észrevetted, hogy bezárkózott. A helyedben továbbra is óvatosan próbálkoznék bevonni őt különböző programokba, ahogy eddig is tetted, és ha huzamosabb ideig fennáll ez, akkor esetleg elgondolkodnék pszichológus segítségén (városi pedagógiai szakszolgálatnál ingyenes). De ez gyakori a fiataloknál, nem kell egyből depresszióra gondolni. Lehet, hogy rosszabb passzban vagy, viszont neki is ki kell alakítania a saját “megküzdési stratégiáit”. Ehhez te ott vagy mankónak, és nagyon jó mankó vagy ez biztos az alapján, amit leírtál, mert figyelsz rá és ott vagy neki.
2020. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam: lehet, hogy ő van rosszabb passzban, nem te.bocsánat
2020. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én még tini vagyok, és a bátyám épp olyan zárkózott mint a kérdésben említett lány, és azt hiszem ő is, és én is gyűlölném ha a szüleim pszihológushoz vinnének.


De egyébként a nagyokosok azt mondják, hogy tinikorban előfordul, hogy rosszkedvű vagy, zárkózott, mert ez egy nehéz időszak. Én nem tudom, mivel még nem vagyok túl rajta, de azt tudom, hogyha a szüleim azt kérnék, hogy osszam meg a titkaim egy ismeretlennel, akkor nem szólnék egy szót sem, és dühös lennék rájuk. És valószínűleg megrontaná a kapcsolatunkat.

2020. dec. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nem is kell feltétlen elvinni, de tudod, ha a befordulás huzamos időn belül nem oldódik meg támogató családi háttér mellett, akkor nemcsak a hormonok kósza táncának kell azt vélni. Nem kell pszichológushoz rohanni, ez egy lehetőség szerencsére. Nem neked, másoknak. Nyilván, rajtad nem tudna segíteni, ha némán ülnétek farkasszemet nézve, kedves 6-os. 😁
2020. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!