Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehet hogy azért van az...

Az lehet hogy azért van az hogy néha jól esik a fájdalom mert gyermekkoromban sokszor vertek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 9. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet ezért is, hogy pl megszeretted, hogy elviselhető legyen. De lehet más miatt is.
2021. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet. Gondolom amikor megvertek legyenek akár családtagok vagy iskolatársak, volt valami indoka. Pl ilyen lehet, ha rossz jegyet vittél haza vagy tettél valamit a suliban, ami miatt páran úgy gondolták, hogy büntetést érdemelsz. Lehet, hogy ez úgy rögzült be nálad, hogy ha probléma merül fel az életedben, azt úgy lehet megoldani, hogy valaki fájdalmat okoz neked.

Azért hangsúlyoznám, hogy a verést kiváltó okok, föként az iskolai zaklatásoknál sokszor nem valós problémák. Ha meg a probléma tényleg probléma, azt normál esetben nem veréssel kell megoldani. De ha érzékenyebb vagy és könnyen magadra veszed, amit mondanak, magadban is több hibát találsz, amitöl a tanult minta miatt szükségét érezheted a büntetésnek.

Vagy ahogy fölöttem írták, lehet egy védekezömechanizmus következménye is, mert ha az agyad kialakította azt az érzést, hogy szereted a fájdalmat, könnyebb elviselni a verést.

Ha olyan rossz a helyzet, hogy magadnak is direkt fájdalmat okoznál, akár az egészséged is veszélyeztetnéd, szerintem megérné felkeresni egy jó szakembert.

2021. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem akkor esik jól a fájdalom, ha nagyon rossz lelki állapotban vagyok. Vagy elviselhetetglenek az előtörő érzelmeim vagy ürességet érzek. Ilyenkor muszály valamit tennem, hogy fájjon. Àlltalában megvágom magam, de ha el tudok menni futni, akkor addig futok, ameddig azt nem érzem, hogy össze fogok esni a fájdalomtól.

5-17 éves koromig majdnem napi szinten voltam verve, kínozva stb.

2021. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!