Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok...

Öngyilkossági gondolatok ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Elmondhatatlan sok bűntudat van bennem amiért soha nem voltam jó semmire. Napok óta öngyilkossági módszereken gondolkodom meg elképzelem hogy reagálnának rá az emberek akik ismernek. Nem akarok bántani senkit de szerintem nagyobb bántás lenne nekik ha életben maradnák. Azt is szégyellem hogy már nem érdekel semmi se a tanulás hobbik semmi csak akkor vagyok egy kicsit boldog és nyugodt amikor este mehetek aludni. Nem látom semmi értelmét az életemnek...

2020. dec. 26. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Mondj le az öngyilkosságról. Nagyon értékes ember vagy. Az emberek, akik körülvesznek, sajnálnák, de tudnod kell, hogy az élet megy tovább.

Tehát azért, hogy nekik fájdalmat okozz, nem érdemes eldobnod az életedet.

Ne másoktól tedd függővé, hanem magadban keresd meg a kapaszkodókat: tehetséges, értelmes ember vagy, tanulsz, van perspektívád. Most hullámvölgyben vagy, de innen már csak felfelé megy az út!


Nem vagy egyedül. Az emberek többségének az élete az "egyszer fenn, egyszer lenn". Mindig mindenre van megoldás.

Most sötéten látod a dolgokat. Pihenj nagyon sokat. De az nem elég,

nyiss kifele, mozogj. Nézz csak ki az ablakon! Ahol én élek, hideg van, de ragyogó napsütés, készülök a sétára, zöldben emberek között.


Mozogsz eleget, egészségesen étkezel, veszel magadhoz elég vitamint?

Mi a kedvenc elfoglaltságod, amúgy?

Vannak-e barátaid? És a rokonság? Egyedül élsz, vagy a családban, a szüleiddel?


Most ne bánatos, sötét filmeket, könyveket végy magadhoz,

hanem derűs, szórakoztató, pozitív, optimista hatásokkal vedd

körül magad. Szüksége van az embernek a tudatosságra, mert

hidd el, képes vagy saját magadat a saját hajadnál fogva kihúzni ebből

a depresszióból.

Tarts ki! Sikerülni fog!

2020. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen az a célod, hogy próbáld meglátni a jó dolgokat a világban, keress apró örömöket folyamatosan. Próbáld meglátni a dolgok mögöttes értelmét.
2020. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát pszichológushoz vagy pszichiáterhez menni.
2020. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En is hasonlokat erzek es gondolok en mar a piahoz nyulok de az se megoldas
2020. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is csak megerősíteni tudom az első válaszolót! Nagyon szorongató érzés lehet ez Benned, és megértem, hogy most ez egy annyira kiábrándító állapot, hogy más kiutat nem látsz... Viszont pont ezért nagyon fontos, hogy higgy a külvilágnak, hogy igen is értékes az életed és nem csak ez a szörnyű sötétség van, ami most körülvesz. Már az is nagy erőre vall, hogy kérdést fogalmaztál meg, segítséget, kapaszkodót kerestél ezáltal! Igen is van értelme, hogy maradj, és kitarts! Legyél türelmes magaddal. És ha bárki is van a környezetedben, akiben egy kicsit is megbízol, bátorítalak, hogy beszélj ezekről az érzésekről személyesen! Jó lenne, ha nem egyedül "cipelnéd". Ezért vagyunk egymásnak, időnként mindenkinek szüksége van a másik támaszára! Kitartást!
2020. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Öngyilkossági gondolataim vannak - Alapítvány​ az ...

www.ongyilkossagmegelozes.hu › o...

Translate this page

Öngyilkossági gondolatok esetén mit lehet tenni.

Missing: valamit ‎| Must include: valamit


HOGYAN KÜZDHETEK MEG AZ ÖNGYILKOSSÁGI ...

www.ongyilkossagmegelozes.hu › m...

Translate this page

Ne feledje: még ha úgy is tűnik, hogy az öngyilkossági gondolatok és érzések nem ... is: már háromszor 10 percnyi mozgás is pozitív hatással lehet a hangulatára és képes ... Olyan dolgokat tenni, amelyektől rosszabbul érzi magát. ... Találjon valamit, ami elvonja a figyelmét. ... 2014 - 2020 Alapítvány az Öngyilkosság Ellen.

2020. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!