Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha mindenki bánt akkor megoldá...

Ha mindenki bánt akkor megoldás lehet az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Röviden. Mentális beteg vagyok, neten már "elástam magam", olyan kapcsolatban vagyok ahol nem tisztelnek, szerintem nem is szeretnek és csak ki akarnak használni, több kevesebb sikerrel. Újonnan a családom is egyre többször kóstolgat undorító bántó szavakkal, pedig én igyekszem meghúzni magam, de sokszor ha kicsit elengedem magam persze nem csinálok semmit rosszat akkor már "vicces" formában érkezik a bántás.

Az életem során annyi szart kellett már az embertársaimtól elviselnem, sokszor a legváratlanabb helyzetekben, hülyeségek miatt, hogy az elképesztő.

Nagyon rossz az életem és sosem volt jó.

Szerintetek?

24/N



2021. jan. 9. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Az öngyilkosság nem megoldás. Az élet ajándék. Keress fel egy szakembert. Kitartás!
2021. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Ki kell lépni a bántó környezetből, ha nem tudsz, akkor meg visszaütni és nem még magad ellen fordulni! Meg kell tanulnod kiállni magadért, ez a leckéd.
2021. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Valóban, igazad van. De nincs fölöslegesen kedvem harcolni mikor békésen annyira szebb lenne minden. Nem tudom miért ilyenek velem mikor én nem szándékozom olyat tenni senkivel
2021. jan. 9. 18:48
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezt az "élet ajándék" bullshitet hagyjuk már. Ajándék annak, akinek nem, vagy csak nagyon ritkán kellett megtapasztalnia az élet árnyékos oldalát.

Ezzel senkit nem akarok öngyilkosságra buzdítani, mert nem tartom megoldásnak, de az "élet ajándék" maszlagtól a hajam égnek áll.


Kérdező, amit leírsz, nagyon hasonlít az általam megélt dolgokra, én 22 évesen voltam a mélyponton. Ha akkor sikerül az, amit ma már szégyellek, hogy egyáltalán megpróbáltam, életem legnagyobb élményeiről maradok le.

Most, majdnem kétszer ennyi idősen megint elértem egy mélypontot, ebben most szerintem vastagon benne van a covid meg a no kontakt, de a családom legalább annyira. Viszont ha hagyom, hogy elsodorjon a depresszió, megint lemaradtam volna valami tök jóról.


Veled is megeshet, ami velem történt épp annyi idősen, mint te vagy most, hogy egyik napról a másikra bekerülsz egy olyan közegbe, ahol senki nem bánt, és pozitív irányban változtatják meg az életed.

2021. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Hellmano ***** válasza:
37%
Amúgy azt szokták mondani, hogy aki öngyilkos akar lenni az nem kommunikálja le sehol általában, hanem megteszi és kész. Viszont te itt kommunikálsz, ami valószínű, hogy azért van, mert valójában nem is akarsz az lenni és ennyi. Szóval lépj tovább és felejtsd el ezt az egész öngyilkosság dolgot. Keress egy normális párt magad mellé, ha kell hagyd el a családod és teremts magadnak új életet, amiben jól érzed magad.
2021. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Semmiképp ne legyél öngyilkos, főleg ne mások miatt. Nem érnek annyit. Évekig jártam közel hasonló cipőben, mígnem rászántam magam, hogy pszichológushoz menjek. Pár hónap alatt rájöttem arra, hogy nekem bizony senki nem fog beleugatni az életembe, pedig elég sokan és sokáig megtették. Megtanultam kiállni magamért, pedig azelőtt inkább csendben maradtam vagy elkerültem a kényes helyzeteket. Azt veszem észre, hogy mióta párszor kiálltam magamért azóta kevésbé állnak belém. Öngyilkosság helyett ibkább azt javaslom, hogy próbálj meg jobban kiállni magadért. Hidd el, csak egyszer kell elkezdeni, utána egyre jobban menni fog!
2021. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
4es ugyan azt írtad le mint az 1es. Az élet ajándék csak te azzal a szóval, hogy öröm van benne. Szóval ezt a maszlag dumát hasznalod te is.. pacsi
2021. jan. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az, hogy az életben néha történnek örömteli, jó dolgok, marhára nem ugyanaz, mint hogy az élet ajándék.

Az ismerősöm születésétől fogva rokkant és csak gépen keresztül kommunikálni képes gyerekének rohadtul nem ajándék. Ahogy a Thaiföldön prostituáltnak eladott fiúk és lányok számára sem az.

2021. jan. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Sajnálatos dolog, de ajándék ként adhatok egy kupac szart is. Nem mindenki tud változtatni,de aki teheti az tegye meg. AZ ÉLET AJÁNDÉK!!
2021. jan. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy mindenki bánt?
2021. jan. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!