Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Heti párszor 0,5mg xanax...

Heti párszor 0,5mg xanax mennyire okoz függőséget és milyen gyorsan szokik hozzá az ember?

Figyelt kérdés

Egy hónapja írta fel az orvos erős szorongásra ami már a mindennapi életben is elég erősen gátolt. Előtte nyilván próbáltam a b6 viatmint, valerianat, nyugtató teákat stb, de egyik se használt.

A 0,5 mg-os xanaxból írt fel az orvos napi 3x1 szemet, de félek a függőségtől, így inkább csak akkor veszek be egy szemet mikor érzem hogy tényleg muszáj. Ha max heti háromszor-négyszer veszek be reggelente egy 0,5-ős Xanaxot az is erős függőséget alakít ki? Illetve ehhez is hozzászokik a szervezet és esetleg később csak akkor érezném ugyanazt a hatást ha emelném az adagot?


Előre is köszönöm a válaszokat, a ne szedj ilyen szart, minek neked, nézz inkább videókat, meditálj válaszokból nem kérek, nem jó kedvemből kell szedni a gyógyszert.



2019. jan. 30. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Szintetikus legális NARKO könnyen rá mész lejönni rola sokkal rosszabb.

Es nem az a sz..r fogja megoldani a gondot.

2019. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Az a gond, hogy nem is annyira fizikai, inkább mentális függőség lesz.
2019. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem0, 25-ös Xanaxot írtak fel, 3*1-t 2 éve. Én is csak akkor vettem be, amikor úgy éreztem, hogy muszáj, de akkor is csak felet. Másfél év alatt fogyott el a doboz, októberben írtak újat, abból pontosan fél db hiányzik. Nekem bevált, de nagyon szigorúan tartom magam ahhoz, hogy csak akkor veszem be, amikor egyébként a normál életem akadályozná a szorongás.
2019. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Én csak ha rám tör az insomnia"álmatlanság" akkor 1db 1mg frontint 90 db tobb mint 1évig elég.
2019. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem oldja meg a problémáimat,dolgozuk rajtuk, de addig is segít hogy tudjam élni az életem es szembenézni a gondokkal. Még várok tapasztalatokat.
2019. jan. 30. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:

A doki a szerinte hatásos adagra csak tippelni tud, mert a szorongásodat nyilván nem tudja egzaktul lemérni, annak mértékéről csak az elmondásod alapján alkothat képet.

Ezért azt javaslom, hogy csak annyit szedj, amennyi a folyamatos megfelelő közérzethez kell és feltétlenül csak 0,25-ös adagokat körönként. Általában napi 3-4 ebből elég szokott lenni szorongásra, ha még sosem szedted előtte.

Viszont az nem biztos, hogy később is elég lesz. Ezért, ha kb napi 0,5-nél több kell tartósan, jobb lenne inkább antidepresszánssal kezelni.

2019. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz neki, a hatása csak placebo lesz.


0,25öst néha veszek be, évente egy lapnyit kb.


Mikor először vettem be, egy negyed 0,25öst vettem be, mert tartottam tőle. Semmi sem történt. majd bevettem a második negyedet(elrágtam) semmi. aztán a másik felet, na akkor éreztem valami enyhe lassulást, ami bőven elég volt a kellemetlen helyzet sírás nélküli kibírásához.


szerintem kezdetben vegyél be felet, ha valami nagyon rossz lesz, ne rendszeresen szedd. ha így nem hat, akkor egészet alkalmanként, ha így sem, akkor folyamatosan..

2019. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is szedtem, napi 1x kb, de közben pszichoterápiára jártam, és ahogy jobban lettem a terápiától úgy csökkentettem az adagot. Szóval, a xanax csak átmeneti megoldás, hogy addig is tudd csinálni a mindennapokat, de fontos, hogy közben gyógyulj meg (pszichoterápa vagy más alternatív gyógymóddal).
2019. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy adagú amit szedsz. Meg kellene a dokival beszélned, hogy ajánlja-e az alkalmankénti bevételét. Eléggé behintáztatja az idegrendszert így rendszertelenül bevéve. Amikor kiürül a szervezetedből, akkor jöhet egy durva szorongás. Lehet inkább rendszeresen kellene kis hatóanyagban szedned.
2019. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tímea1225 válasza:
Szia. Én Addiktológián dolgozom, és láttam már pár csúnya dolgot amit a Xanax és társai okoztak. A háziorvosok nagyon könnyen és könnyelműen felírják ezeket a gyógyszereket figyelmen kívül hagyva milyen könnyen hozzászokik az ember. Vannak már korszerűbb szorongásoldók, melyeknek kisebb az addikciós valószínűsége, de az is lehet, hogy a gondod megoldható csak therápiával. Én javasolnám, hogy keress fel egy pszichiátert aki szakszerű ellátásban részesítene.
2019. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!