Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés panikbetegnek...

Milyen érzés panikbetegnek lenni ? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szédülés, majdnem ájulás érzés, rosszullét, légszomj, stb . . .
2021. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is gyakran szédülök, meg a fejem is fáj. Hogyan lehetne kigyogyulni belőle?
2021. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Rossz. A pánikbetegség gyakran nem egyedül jár. Gyakran társul szorongás, hipochondria. Nekem konkrét "pánikbetegségem" viszonylag kevés ideig volt, kb 6 hónapig. Ezt kb úgy kell elképzelni hogy elősszor teljesen véletlenszerűen rosszul leszel, leszakad rólad a víz, remegsz, halálfélelmed lesz, úgy érzed hogy tényleg rosszul vagy. Ilyenkor sokan megijednek, mentőt hívnak, stb. Általában maximum félóra és lezajlik. Nekem heti 3x volt kb minimum. Utána elkezdek őket szituációkhoz társítani. Jelen esetben ez nálam úgy volt, hogy a házon belül semmi bajom nem volt, és ha kimentem a külvilágba akkor rámjött. Ezért nem mentem ki kb 2 hónapon keresztül a lakásból. Utána ez is elmúlt, nem voltak rendes rohamjaim, csak nagyon nagyon ritkán amikor mondjuk keveset aludtam vagy ilyesmi. Bizonyos szituációk mellett jöttek létre enyhébb tünetek. (Sport közben pszchiésen légszomjam volt mindíg).Emiatt kialakuló egy hipochondria is. Folyamatosan valami betegséget képzeltem be, és szinte tudtam magamban hogy ez tuti az. Volt már minden amit eltudsz képzelni. A pszichiáter általi gyógyszeres kúra rengeteget segített. De tényleg. Egy ideig olyan voltam mint akit kicseréltek. A megoldás: Aki egyszer volt az, az 90% h az is marad. Lappang benned, hajlamos vagy rá. Viszont! El lehet érni azt a szintet, hogy szinte egyáltalán ne befolyásolja az életed minőséget. Ezt a lappangó dolgot úgy értem, hogy ha mondjuk valami trauma ér téged, akár megvisel egy szomorú szakítás, van esély rá hogy visszatérjen. Még egy tipp, akinek szüksége lenne rá. Az egészet úgy kell felfogni mint ha harcolnál a saját elméddel. Meg kell tanulnod uralni. Ehhez az kell hogy direkt belemenj olyan szituációkba ahol az elméd vészriadót hírdet. Minnél többet leszel benne, annál könnyebben fogod tudni leállítani.(Ha már gyakorlott vagy, amikor érzed hogy jönne egy "roham" akkor letudod nyugtatni saját magad, kezdetben ez általában nem megy.) Remélem azért jól leírtam
2021. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy jártam, hogy tavaly ilyenkor, bent ültem az irodába, es hirtelen nagyon meleg lett, legalábbis azt éreztem, elkezdtem kapkodni a levegőt. Kimentem arcot mosni , a szívem nagyon vert. Nem tudtam mi bajom, elmentem futni 5 km-t, de az sem segített. Még aznap bementem az ügyeletre, hogy nagyon ver a szívem. Lehangolt voltam, sírni tudtam volna! Megvizsgaltak a szívem, ekg volt meg hasonlók, azt mondták minden oké, lehetséges h kezdődő panikrohamom van. Túl stresszes az életem, kicsit valtoztassak rajta. Ez egy éve volt. Azóta neha nagyon lehangolt tudok lenni, nem sokszor ,havonta par alkalom csak. Neha azt érzem este , h felriadok, levegő után kapkodva, a szívem nagyon ver akkor. Naokozben ,időközönként, kb 3-4 havonta elojon az h zsibbad a bal mellemnél, nem tudom h a szívem, vagy az izom, vagy az agyam játszik velem. Ez panikbetegseg lehet ??
2021. jan. 14. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

pánikbetegségnél több pánikrohamod van viszonylag gyakran.

a stresszes élet okozhat gyakori szorongást, néha pánikrohamot.

ha szervileg rendben vagy, akkor ideje felkeresned egy pszichológust és ha szükséges pánik esetére szorongásoldót is beszerezni

2021. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Ez amit leírtál ez simán lehet pszchiésen igen. A túlhajtás, stresszes életmód miatt. De ha aggódsz akkor menj el magánba egy kardiológushoz, szívultrahang stb, ha nincs semmi szervi akkor pszchiés tutira, de így is 80%-rá mondanám.
2021. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4es vagyok:

Katona vagyok, sokat járok mindenfelé, ugye a veszélyhelyzet miatt sokat igénybe vagyunk véve, mellette iskolába is járok amire tanulni kéne, plusz 10 hónapja nyelvvizsgáztam, ami most már annyira nem számít de 1 eve mikor rosszul lettem, biztos az is rádobott. Ha magánba megyek el dokihoz, olyan 30 ezer egy kardiológia vizsgálat, ha nem magánba, akkor kb 5-6 hét mire sorra kerülök. Pszichológus tudna segíteni? Hány alkalom mire egy ilyet meg tud oldani ? Fél év, egy év alatt érhető el változás?

2021. jan. 14. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!