Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha senkinek sem...

Mit tegyek ha senkinek sem merek beszélni róla?

Figyelt kérdés
12 éves korom óta vagdosom magam.18 vagyok. Most pl. Sikerült megállnom egy évig kezelés alatt állok, de megint kezdek visszaesni,mert újra megvágtam magam és érzem magamon, hogy valami nincs rendben,de nem merek beszélni róla a kezelőorvosomnak. Ti hogyan fejeznétek ki magatokat? Hogy jeleznétek, hogy nem vagytok jól, ha nem tudtok beszélni róla? Én automatikusan mindig azt mondom, hogy jól vagyok. Sajnos ez sem jó.

2021. jan. 13. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok ahhoz, hogy feltetted ezt a kérdést, mert már ez egy nagyon fontos lépés volt a gyógyulásodhoz: a problémát felismerése!


Sőt, még egyszer gratulálok, mert még egy lépéssel közelebb vagy a megoldáshoz azzal, hogy keresed a választ, ergo akarsz is változtatni magadon! Ez már félsiker, sőt, szerintem háromnegyed! :)


Az, hogy a hogy vagy kérdésre azt válaszolod, hogy jól, egyáltalán nem egyedi, mindenki ezt teszi, ahogy a vicc is mondja:

- Hogy vagy?

- Jól.

- Kicsit bővebben?

- Nem jól.

:)


Vicces és nem vicces egyszerre, de tényleg igaz: csak türelem kérdése szinte mindenkinél, hogy a kérdezőt mennyire érdekli a másik jólléte, mert mindenkinél lehet olyan problémát találni, amely alapján rá lehet mutatni, hogy nincs is jól.


Az, hogy fizikailag fájdalmat okozol magadnak, az a lelki fájdalmad kivetítése a testedre, ezt tán te is tudod, vagy tán nem és ez esetleg épp segíthet abban, hogy rádöbbenj, hogy találj szavakat a lelki fájdalmaidnak és mondd ki vagy írd le, tollal vagy ceruzával, vagy rajzolj, fess, énekelj, zenélj, táncolj, fejezd ki fájdalmadat bármilyen művészeti formában, alkoss, netán írd meg virtuálisan publikusan vagy akár csak magadnak (de papírra sokkal jobb ám, akár naplóba), írd vagy beszéld ki magad és ne bántsd magad!


Nincs szégyelnivalód, úgyhogy mindenképpen oszd meg az orvosoddal ezt, pont így, ahogy ezt ide leírtad, akár olvasd fel neki, ha úgy könnyebb, hiszen neki az a dolga és feladata, hogy neked segítsen, te meg bizonyára nem tudatosan bántod magad, gondolom én és remélem, hogy értékeled magad annyira, hogy ne árts magadnak tudatosan.


Mindenképpen keress fel szakembert, pszichológust, pszichiátert, de legalább a kezelőorvosodat, vagy bárkit, akinek ez a szakterülete, nem úgy, mint nekem vagy itt a legtöbb errejárónak, mert neked sürgős segítségre van szükséged!


Ne bántsd magad, hanem helyette aludj sokat, hogy kipihent legyél, mozogj, sportolj, igyál sokat, hogy egészséges legyél és ajánlom még jó szívvel a meditálást és a jógát is, mindkettő segít a feszültségek levezetésében, ám egyik sem helyettesíti a szakszerű segítséget, úgyhogy keress fel szakembert!


Vigyázz magadra, mert értékes vagy, ezt soha ne feledd!

2021. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Szia. Én is így vagyok. Te miért nem mersz róla beszélni? Az érzés miatt érzed úgy, hogy nem állsz készen, vagy csak félsz, hogy le fog szúrni az orvos?
2021. jan. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom amúgy mindkettőtöknek, hogy ismerjétek meg Feldmár András nevét és munkásságát, ingyen, neten írásban és videón is van bőven tőle és róla, ugyanis a pszichiáter arra tette fel életét, hogy azt bizonyítsa, hogy minden lelki problémánk gyökere a szégyenérzet, ergo ha ezt megéritek, majd egyet is értetek vele, aztán ti is meg tudtok szabadulni a szégyen bármiféle érzésétől, akkor segítséget kérni sem lesz problémátok.


De a miért kérdés is jó amúgy, amit a második válaszoló írt, amelyre amúgy még számos válaszlehetőség van, úgyhogy ne korlátozd le csak két eshetőségre és mindkettőnknek ajánlom az öt miért módszert: akinek ilyen típusú problémája van, hogy vajon miért teszek vagy nem teszek valamit, arra csak ő maga tud válaszolni, ha őszintén magába néz, ám a válasz még elég felszínes lesz, ezért arra is miért kérdés jár, arra is, egészen az ötödik miértig, akkor tán megtalálhatjátok a problémátok igazi okát. Ezt a legjobb csendben, zene és beszéd és más zavaró körülmény nélkül írásban végezni, szélsőséges őszinteséggel saját magatok felé, különben mi értelme van az egésznek?

2021. jan. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!