Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril jó szorongásra?

A Rivotril jó szorongásra?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert azt hallottam róla hogy ez a legjobb szorongásoldó nem olyan mint a Frontin vagy a Xanax. De viszont sok rosszat is hallok róla hogy erről a legnehezebb leszokni mert függőséget okoz. De szerintem nem csak a nyugtató okoz függőséget hanem az antidepresszáns is én meg azt nem akarok szedni ha nem muszáj. Nekem meg inkább szorongásom van inkább nem pánikbetegségem. Ki szed Rivotrilt mik a tapasztalatok? Jót rosszat egyaránt írhattok nagyon kíváncsi vagyok.
2021. jan. 14. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Jónak jó mert elmulasztja a szorongást, de az okot - amiért szorongsz - azt nem szünteti meg. A rivó - fronya - xanax - egy kutya mind. A rivó a legagresszívebb a trióból, de kis dózisban hatékony lehet. A függőség az bármelyiknél kialakul, és akkor ha nem szedsz be gyógyszert - már azért is szorongani fog.

Az én elképzelésem az hogy jobban jársz ha nem nyúlsz ezekhez. Az antidepik másféle (gyengébb) függőséget okoznak - szóval azokkal jobban jársz. (Vagy pl a napi többszöri orbáncfű tea is hatásos lehet.) A lényeg hogy ezek a benzók nem oldják meg a problémát. (Azt amúgy is neked kell megoldani.) Így pedig nem érdemes ilyen addiktív szerekkel szórakozni. Kivéve ha nem muszáj..

2021. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 es én azt nagyon jól tudom hogy az okot nem szünteti meg a nyugtató csak a tüneteket kezeli de viszont az antidepresszáns se oldja meg a problémát az is csak a tüneteket kezeli de mihelyt leteszi az ember újra előjön a szorongás meg a pánik. Ezért nem tudom mi lenne a legjobb megoldás erre. Mert én szorongok egész nap. Felírtak nekem Escitilt ami sajnos nem vált be igaz csak 1 hónapig szedtem de semmi javulást nem tapasztaltam tőle csak mellékhatásaim voltak ezért abba is hagytam. Most jelenleg csak Frontint szedek reggel 0,25 mg osat este meg 0,5 mg ot. Csak az a baj hogy a Frontin hatása kb 4 óra az meg nagyon kevés.
2021. jan. 14. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha már így is fronyát szedsz, akkor talán megéri váltani a rivóra. Már úgy is hozzá vagy szokva. De talán az jobban hat :)
2021. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még 1 hónapja sincs hogy szedem a Frontint hiszen az elején még azt se akartam szedni mert féltem tőle de annyira rosszul voltam hogy muszáj volt. Nem szedem mindig csak ha nagyon muszáj de este nem hagyom ki hogy tudjak aludni.
2021. jan. 14. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:

a rivotril erősebb, de valóban rohadt nehéz lejönni róla.

az antidepresszánsra nem igazán van rászokás.

ha szorongásos problémád van szerintem szorongádoldót szedj ( xanaxnál pl. 4 mg a max. adag) ha elérted a max. dózist huzamosabban csak akkor érdemes váltani.

illetve persze pszichoterápia ami segít igazán, hogy legyőzd a szorongásod.

2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 ös de a Xanax is ugyan olyan mint a Frontin amit én szedek. Frontinból is csak a leggyengébbet szedem a 0,25mg osat. A rászokással meg csak azt tudom mondani hogy aki hajlamos rá az úgyis rászokik a gyógyszerre de aki nem az úgysem szokik rá. Én személy szerint mindig is gyógyszerellenes voltam ha fájt valamim akkor se a gyógyszer volt amihez egyből nyúltam addig húztam amig lehet. De a szorongással már más a helyzet. Ha a Rivotril az ami tényleg segít hogy ne szorongjak többet akkor inkább azt fogom kipróbálni.
2021. jan. 14. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:

hát a 0,25-ös frontin azért elég semmilyen adag.

értem, hogy félsz hogy rászoksz, de szerintem felesleges szenvedni.

0,5-öt próbálj meg, meg persze konzultálj orvossal.

rivotrilt csak akkor ha a frontin nagyobb mennyiségre sem jó

2021. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!